بیمارستان های انگلیس کانون شیوع بیماری کووید 19

به گزارش مجله سویگل، ایرنا نوشت: نتایج نظرسنجی موسسه معتبر یوگوو نشان می دهد که با توجه به کمبود نیرو و تجهیزات پزشکی در انگلیس، بیشتر پزشکان و پرستاران این کشور در مواجهه با بیماران مبتلا و یا مشکوک به کرونا تفکیک نشده اند و این مساله باعث افزایش خطر شیوع کووید19 در بیمارستان ها شده است.

بیمارستان های انگلیس کانون شیوع بیماری کووید 19

بر اساس این نظر سنجی تنها 27 درصد کادر بهداشتی انگلیس، برای درمان بیمارانی که به طور قطع به کرونا مبتلا هستند تفکیک می شوند. بر همین. اساس 41 درصد از پرستاران و پزشکانی که در این نظر سنجی شرکت کرده اند معتقدند که این مساله به شکل قابل توجهی باعث انتقال و شیوع بیماری کووید 19 می شود.

این نظر سنجی همچنین حاکی است که تنها 14 درصد کادر درمانی انگلیس از کافی بودن وسایل حفاظتی ابراز رضایت می کنند؛ 34 درصد به این وسایل لازم دسترسی کافی نداشته و 27 درصد دیگر هم به تجهیزات درست دسترسی ندارند.

پزشکان و پرستاران انگلیسی بارها مراتب اعتراض خود را به کمبود تجهیزات پزشکی و محافظتی در روبروه با بیماران مبتلا به کرونا اعلام کرده اما توبیخ و تهدید به اخراج روبرو شده اند.

رئیس انجمن پزشکان انگلیس هشدار داده است، نیمی از کادر درمانی این کشور که در خط مقدم برنامه دولت برای مقابله با کرونا فعالیت می کنند، از لباس های محافظتی برخوردار نیستند.

رینش پارمر براساس تحقیقات اجرا شده از صدها پزشک در بیش از 150 دستگاه بیمارستان انگلیس، 43 درصد آنها از چشم بندهای محافظتی برخوردار نیستند. آنها همچنین به ناچار ماسک های یکبار مصرف صورت را دوباره استفاده می کنند و برای احتیاط در روبروه با بیماران مبتلا به کرونا، گاهی نفس را در سینه خود حبس می کنند.

رئیس انجمن پزشکان انگلیس، شرایط در بیمارستان های این کشور را بشدت هولناک توصیف کرد و افزود: ما اینک نگران از دست دادن همکاران خود در بخش بهداشت و درمان هستیم.

او یادآور شد، تا به امروز شماری از پرستاران و پزشکان کارآمد در این کشور به دلیل کمبود تجهیزات محافظتی به کرونا مبتلا شده و جان خود را از دست داده اند.

تعداد افراد مبتلا به کرونا در انگلیس به سرعت در حال افزایش است. دانشمندان این کشور پیش بینی کرده اند که آمارها در روزهای آینده به اوج خواهد رسید. این در حالی است که ظرفیت بیمارستان ها از نظر تجهیزات پزشکی و کادر درمان مناسب نیست.

رئیس انجمن بیمارستان های انگلیس پیشتر هشدار داده بود که درمانگاه های این کشور در روبروه با ویروس کرونا به لحاظ تعداد، سرعت افزایش و وخامت حال بیماران، همچنین کمبود ظرفیت بیمارستان ها در حال انفجار هستند.

دولت انگلیس در ابتدای شیوع کرونا بیان نمود که این کشور برای روبروه با این بحران در آمادگی کامل بسر می برد.

310311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 13 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: soiigle.ir شناسه مطلب: 885

به "بیمارستان های انگلیس کانون شیوع بیماری کووید 19" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بیمارستان های انگلیس کانون شیوع بیماری کووید 19"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید