ترامپ: فعلا دلیلی برای ازسرگیری مانورهای نظامی با کره جنوبی وجود ندارد

چند روز پس از لغو سفر برنامه ریزی گردیده وزیر خارجه آمریکا به کره شمالی به دلیل عدم پیشرفت کافی در مذاکرات خلأ تسلیحات اتمی، رئیس جمهوری آمریکا ضمن تحسین روابط شخصی اش با رهبر کره شمالی تاکید نمود که دلیلی برای از سر دریافت مانورهای نظامی با کره جنوبی در حال حاضر وجود ندارد.

ترامپ: فعلا دلیلی برای ازسرگیری مانورهای نظامی با کره جنوبی وجود ندارد

به گزارش خبرنگاران، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، این اظهارات دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا پس از آن مطرح شد که وزیر دفاع آمریکا اشاره نمود که مانورها با کره جنوبی که کره شمالی آنها را به عنوان تمرین جنگ با پیونگ یانگ محکوم کرد ممکن است از سر گرفته شوند.

ترامپ با تاکید بر اینکه احتمال از سر گیری مانورهای نظامی با کره جنوبی وجود دارد در عین حال گفت: در حال حاضر دلیلی برای هزینه میلیون ها دلار برای برگزاری این مانورها وجود ندارد.

ترامپ ادامه داد: اگر احتیاج گردد که این مانورها برگزار گردد، قطعا مانورهای مشترک بسیار بزرگتر از مانورهای قبلی برگزار خواهند شد.

این پیام رئیس جمهوری آمریکا در یکسری توییت در روز چهارشنبه مطرح شد که طی آنها چین را به خاطر عدم پیشرفت در انتها دادن به برنامه اتمی کره شمالی مقصر دانست.

به طور همزمان رئیس جمهوری ضمن ابراز حسن نیت و تحسین روابط شخصی اش با کیم جونگ اونگ ، رهبر کره شمالی به صورت ضمنی تهدید نظامی را نیز عنوان کرد.

ترامپ با اشاره به یکی از بیانیه های کاخ سفید، گفت : رئیس جمهوری معتقد است که روابطش با کیم جونگ اونگ، رهبر کره شمالی بسیار خوب و گرم است و در حال حاضر نیز دلیلی برای هزینه مبلغ هنگفت جهت برگزاری مانورهای نظامی مشترک آمریکا کره جنوبی وجود ندارد. به علاوه رئیس جمهوری می تواند اگر انتخاب کند فورا مانورهای نظامی با کره جنوبی و ژاپن را مجددا از سر بگیرد. اگر ترامپ دست به چنین تصمیمی بزند قطعا این مانورها بزرگتر از مانورهای قبلی خواهند بود.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "ترامپ: فعلا دلیلی برای ازسرگیری مانورهای نظامی با کره جنوبی وجود ندارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترامپ: فعلا دلیلی برای ازسرگیری مانورهای نظامی با کره جنوبی وجود ندارد"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید