خبرنگاران سند مالکیت 5100 واحد مسکن مهر در کهگیلویه و بویراحمد صادر شد

به گزارش مجله سویگل، یاسوج - خبرنگاران - مدیرکل ثبت اسناد و املاک کهگیلویه و بویراحمد گفت: سند مالکیت پنج هزار و 100 واحد مسکن مهر در این استان برای افراد و متقاضیان صادر شده است.

خبرنگاران سند مالکیت 5100 واحد مسکن مهر در کهگیلویه و بویراحمد صادر شد

جهت دریافت خدمات در ضد سرقت با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. گروه آبان ارائه دهنده بهترین درب ضد سرقت ایرانی و خارجی میباشد.

عملیات ساخت پنج هزار و 115 واحد مسکن مهر در شهرهای بالای 50 هزار نفر جمعیت استان در سال 1387 شروع شد.

زمان خوب روز پنجشنبه در گفت وگو با مجله سویگل گفت: با صدور این تعداد، اسناد مالکیت مسکن در کهگیلویه و بویراحمد تمام شده است.

وی بر تثبیت مالکیت دولت و اخذ اسناد اراضی دولتی تاکید نمود و گفت: اسناد مالکیت اراضی ملی و دولتی در محدوده شهرها پس از دریافت مستندات قانونی در کمترین زمان ممکن صادر می گردد.

خوب بیان نمود: احتیاج است برای صدور سند نهادهای متولی امر زمین و مسکن مستندات و نقشه کاداستری اراضی ملی استان را تهیه و به ادارات ثبت تحویل دهند.

وی اظهارکرد: تثبیت اراضی دولتی در اجرای قانون جامع حدنگار علاوه بر حفظ حقوق بیت المال هرگونه اعطای اعتبار و هزینه کرد در این زمینه، نوعی صرفه جویی در هزینه ها برای برطرف تصرف اراضی دولتی محسوب می گردد.

خوب توضیح داد: احتیاج است اداره کل راه و شهرسازی استان نقشه املاک خود را با مختصات utm تحت سامانه شمیم به ثبت ارائه تا علاوه بر جانمایی در نقشه های کاداستر و تثبیت مالکیت دولت و صدور سند مالکیت کاداستری برای حفاظت و جلوگیری از تجاوز به اراضی ملی اقدام گردد.

وی اضافه نمود: اداره راه و شهرسازی استان اسناد مالکیت دفترچه ای خود را به اسناد کاداستری تبدیل نمایند تا از جعل، دخل و تصرف و صدور سند معارض برای املاک دولتی جلوگیری گردد.

مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان گفت: راه و شهرسازی استان باید نقشه حریم راه ها را به اداره ثبت ارائه تا در سامانه کاداستر جانمایی کند.

منبع: ایرنا
انتشار: 14 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: soiigle.ir شناسه مطلب: 889

به "خبرنگاران سند مالکیت 5100 واحد مسکن مهر در کهگیلویه و بویراحمد صادر شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران سند مالکیت 5100 واحد مسکن مهر در کهگیلویه و بویراحمد صادر شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید