سازمان نقشه برداری کشور: پهپاد جاسوسی آمریکایی بر فراز آب های سرزمینی ایران سرنگون شد

به گزارش مجله سویگل، سازمان نقشه برداری کشور در پاسخ به ادعاها درباره محل سرنگونی پهپاد آمریکایی، تأیید کرد؛ پهپاد جاسوسی آمریکایی بر فراز آب های سرزمینی ایران سرنگون شده است.

سازمان نقشه برداری کشور: پهپاد جاسوسی آمریکایی بر فراز آب های سرزمینی ایران سرنگون شد

به گزارش مجله سویگل، سازمان نقشه برداری کشور در بیانیه ای تأیید کرد: در پی سرنگونی پهپاد جاسوسی آمریکا و اعلام مختصات محل انهدام آن، در برخی محافل رسانه ای و بین المللی به ویژه منابع آمریکایی؛ درباره اینکه این پهپاد در مرز آبی ایران ساقط شده یا نه، سوالات و ابهاماتی مطرح شده است.

بر اساس داده های دریافتی و محاسبات اجرا شده توسط متخصصان سازمان نقشه برداری کشور، پهپاد آمریکایی در مختصات 43ً 29َ 25ْ شمال عرض جغرافیایی و 25ً 52َ 57ْ شرق طول جغرافیایی، در 8 مایلی خط ساحلی جمهوری اسلامی ایران در سواحل هرمزگان حدفاصل کرتان و کوه مبارک منهدم شده است.

محدوده دریای سرزمینی بر اساس کنوانسیون 1982 حقوق دریاها، دوازده مایل دریایی (هر مایل دریایی حدود 1852 متر است) از خط مبدأ ساحل دریا است.

به گزارش روابط عمومی سازمان نقشه برداری کشور، بر این اساس محل سقوط پهپاد آمریکایی قطعاً در آب های سرزمینی جمهوری اسلامی ایران است و هیچ شبهه ای در این باره وجود ندارد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 16 مرداد 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: soiigle.ir شناسه مطلب: 220

به "سازمان نقشه برداری کشور: پهپاد جاسوسی آمریکایی بر فراز آب های سرزمینی ایران سرنگون شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سازمان نقشه برداری کشور: پهپاد جاسوسی آمریکایی بر فراز آب های سرزمینی ایران سرنگون شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید