سناتور روس: آمریکا به اقدامات مخرب بین المللی خود ادامه می دهد

به گزارش مجله سویگل، مقام پارلمانی روسیه گفت: تصمیم ترامپ برای قطع روابط آمریکا با سازمان بهداشت جهانی که گویای عدم مسئولیت پذیری این کشور است، اقدامی در جهت تخریب یکی از مهمترین نهادهای بین المللی و تهدید دیگری برای روابط بین الملل است.

سناتور روس: آمریکا به اقدامات مخرب بین المللی خود ادامه می دهد

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از خبرگزاری نووستی، کنستانتین کاساچوف رئیس کمیته امور بین الملل شورای فدراسیون (سنای) روسیه معتقد است که خاتمه دادن به روابط آمریکا با سازمان بهداشت جهانی که روز جمعه از سوی دونالد ترامپ رئیس جمهوری این کشور اعلام شد، مظهر برخورد کشوری نیست که ادعای رهبری در جهان را دارد و در این تصمیم گیری چیزی به معنای درک خطر یا آگاهی از مسئولیت دیده نمی شود.

این سناتور بلندپایه روس امروز در صفحه فیس بوک خود، در این باره نوشت: در این تصمیم ترامپ، نه چیزی به معنای درک خطرات وجود دارد و نه آگاهی از مسئولیت. اگر کسی که ادعای رهبری جهانی دارد، دست به تخریب یکی از مهمترین نهادهای بین المللی بزند و تلاش کند تا به بدگویی خود درباره نهادهای باقی مانده، ادامه دهد. این برخورد رهبری جهانی نیست، بلکه برعکس، چنین برخوری پاروکسیسم است، نقاب زدن به چهره است، و یک تهدید دیگر در عرصه روابط بین الملل است.

پیش از این ماریا زاخارووا سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه نیز بیان نمود که تصمیم آمریکا برای خاتمه دادن به روابطش با سازمان بهداشت جهانی، ضربه دیگری به پایه و اساس حقوق بین المللی برای همکاری های کشورها در عرصه توسعه بهداشت است. وی اضافه کرد: مقامات آمریکایی نمی توانند سیستم جایگزینی به جهان ارائه دهند، برای اینکه سیستم بهداشت و درمان آمریکا در شرایط همه گیری ویروس کرونا، ناکارآمدی خود را به خوبی نشان داد.

دونالد ترامپ روز جمعه بیان نمود که واشنگتن قصد دارد به طور کامل روابط خود را با سازمان بهداشت جهانی را قطع کند، برای اینکه رهبران این سازمان از انجام اصلاحاتی که مقامات آمریکایی بر آن اصرار دارند، خودداری کرده اند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 9 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: soiigle.ir شناسه مطلب: 982

به "سناتور روس: آمریکا به اقدامات مخرب بین المللی خود ادامه می دهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سناتور روس: آمریکا به اقدامات مخرب بین المللی خود ادامه می دهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید