شیوع بیماری جدید در بچه ها بریتانیا، ارتباط بیماری با کرونا ثابت نشده است

به گزارش مجله سویگل، والدین در صورت بروز علائمی مانند رنگ پریدگی، لکه و عوارض پوستی، سرد شدن بدن، تنگی نفس، نامرتب شدن تنفس، کبودی دور لب، تشنج، بی حالی و گیجی در بچه ها با اورژانس تماس بگیرند.

شیوع بیماری جدید در بچه ها بریتانیا، ارتباط بیماری با کرونا ثابت نشده است

پزشکان بخش بهداشت و درمان NHS بریتانیا به دنبال واکنش های نادر و خطرناک در بچه ها از خطر ارتباط این بیماری با ویروس کرونا خبر دادند.

به گزارش مجله سویگل به نقل از بی بی سی، بریتانیا در هشداری فوری خطاب به پزشکان عمومی اعلام کرد که بخش های مراقبت ویژه در لندن و دیگر مناطق بریتانیا در حال درمان و مراقبت از یک بیماری شدید در بچه ها با علائمی ناشناخته هستند.

این علائم شامل التهاب چندگانه همراه با علائمی شبه آنفلوآنزا است.

تست کرونای برخی از این بچه ها -و نه همه آنها- مثبت شده است.

هنوز معین نیست که چند کودک این علائم را نشان داده و بیمار شده اند اما تا به امروز تعداد آنها چندان افزایش نیافته است.

GETTY IMAGES

استفان پویس مدیر بخش پزشکی انگلستان پس از اطلاع از این بیماری نادر و شدید در بچه ها گفت: ما در چند روز گذشته این گزارش ها را دیده ایم و در اقدامی فوری خواستار بررسی این بیماری و علائم ناشی از آن هستیم.

در هشدار صادره از سوی سیستم بهداشت و درمان انگلستان آمده است: این موضوع بسیار نگران کننده است. آنها اعلام کرده اند: هنوز نمی دانیم که آیا عفونت التهابی مرتبط با ویروس کرونا در بچه ها بریتانیا در حال ظهور است یا عفونت ناشناخته دیگری در این میانه این بحران پدیدار می شود.

این بیماران جوان در سنین مختلف به این بیماری مبتلا شدند. همگی آنها علائم مشابهی مانند سندرم شوک سمی و نشانه هایی مانند تب بالا، فشار خون پائین، تنگی نفس ، جوش، کهیر، التهاب یا تغییر رنگ پوست را تجربه کردند.

برخی از بچه ها نیز علائم گوارشی مانند دل درد، اسهال یا استفراغ، التهاب قلب یا نتایج غیر طبیعی در تست خون را نشان دادند.

کارشناسان می گویند بیشتر این علائم واکنش های معمول بدن در مبارزه با عفونت هستند.

هشدار سیستم درمان و بهداشت انگلستان توصیه می کند که این بیماران به صورت فوری معالجه شوند.

با این وجود متخصصان تاکید کرده اند که تعداد کمی از بچه ها دچار نوع شدید ویروس کرونا می شوند. این شواهد به صورت جهانی نشان می دهد که تعداد بچه ها مبتلا به ویروس کرونا چندان زیاد نیست.

ناظیما پتان پزشک و مشاور مراقبت های ویژه بچه ها در کمبریج در این باره می گوید: همکاران ما در اسپانیا و ایتالیا از موارد مشابهی خبر داده اند. او در این مورد گفت: برخی از بچه ها به شوک عفونی، مریضی و عوارض پوستی مبتلا شده اند. چنین علائمی شبیه چیزی است که پزشکان در سندرم شوک سمی یا بیماری کاوازاکی مشاهده می کنند. کاوازاکی بیماری نادر دوران کودکیست که عروق خونی را تحت تاثیر قرار می دهد.

این پزشک متخصص اطفال می گوید: بچه ها در مقابل عفونت های ریوی ناشی از ویروس کرونا به شدت مقاوم تر هستند و تعداد بستری های این رده سنی در بخش مراقبت های ویژه نسبتا کم است.

سیستم بهداشت و درمان انگلستان گفت که کمتر از 20 مورد از بچه ها مبتلا به عوارض جدید در بیمارستان های این کشور دیده شده اند. بررسی ها در این زمینه ادامه دارد و تا کنون هیچ شواهدی در مورد عوامل این بیماری یا ارتباط آن با ویروس کرونای جدید به دست نیامده است.

کالج سلطنتی سلامت و بهداشت اطفال بریتانیا (RCPCH) در این باره گفت: والدین باید در این مورد آگاهی و اطمینان بیابند و اگر نگران سلامتی فرزندانشان هستند از متخصص بهداشت کمک بگیرند.

سرویس سلامت انگلستان به والدین پیشنهاد می کند: اگر بچه ها این نشانه ها را داشتند شاید بیماری غیر کرونایی گرفته و نیازمند پزشک باشند و به آنها اطمینان می دهد این بیماری عفونی در بچه ها به ندرت پیش آمده و شدت می یابد.

کالج سلطنتی سلامت و بهداشت اطفال بریتانیا به والدین توصیه می کند در صورت بروز علائمی مانند رنگ پریدگی، لکه و عوارض پوستی، سرد شدن بدن، تنگی نفس، نامرتب شدن تنفس، کبودی دور لب، تشنج، بی حالی و گیجی با اورژانس یا متخصصان پزشکی تماس بگیرند.

---

--

منبع: عصر ایران
انتشار: 9 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: soiigle.ir شناسه مطلب: 940

به "شیوع بیماری جدید در بچه ها بریتانیا، ارتباط بیماری با کرونا ثابت نشده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شیوع بیماری جدید در بچه ها بریتانیا، ارتباط بیماری با کرونا ثابت نشده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید