ارائه سرویس های تعاملی مبتنی بر هوش مصنوعی به زبان فارسی

به گزارش مجله سویگل، محققان یکی از شرکت های دانش بنیان نرم افزاری را برای ارائه خدمات مبتنی بر هوش مصنوعی به زبان فارسی ارائه کردند.

ارائه سرویس های تعاملی مبتنی بر هوش مصنوعی به زبان فارسی

حمیدرضا قدمنان، مدیر عامل این شرکت دانش بنیان در گفت وگو با خبرنگاران با اشاره به طراحی و ساخت محصولی به نام دستیار هوشمند، گفت: این محصول برای عموم مردم تولید شده و با استفاده از این خدمت در آینده مردم قادر خواهند بود که با دستگاه ها و سیستم های خود به زبان فارسی سخن بگویند.

وی اظهار کرد: این سرویس مبتنی بر هوش مصنوعی به راحتی می تواند با دستگاه هایی چون گوشی همراه، لپ تاب و سایر دستگاه ها دستورهای فارسی، ارسال کند و همانند یک منشی است که در اختیار همه کاربرها قرار می گیرد و دستورات صادر شده را اجرایی می کند.

قدمنان، این سرویس را یک سرویس تعاملی دانست و یادآور شد: این سرویس یک نرم افزار هوشمند است که قادر به سخن گفتن است و قابلیت گفت وگو را دارد. این نرم افزار می تواند بر روی سخت افزارهای دیگر نصب شود و خدمات مورد نیاز کاربران را ارائه دهد.

مدیر عامل این شرکت دانش بنیان با تاکید بر اینکه در حال حاضر این نرم افزار بر روی گوشی همراه قابل نصب است، اظهار کرد: در آینده نزدیک این نرم افزار بر روی کلیه دستگاه ها قابل نصب خواهد بود.

وی افزود: این نرم افزار در حال حاضر قادر به ارائه 10 خدمت است که از جمله آن می توان به اعلام ساعت، آب و هوا، تماس با مخاطبان، ارسال پیام، برنامه روزانه و ارائه آخرین اخبار اشاره کرد.

قدمنان خاطر نشان کرد: بر اساس برنامه ریزی های اجرا شده خدماتی چون ارائه فیلم به مخاطبان، مسیریابی، خرید آنلاین و تراکنش مالی به این نرم افزار اضافه خواهد شد.

مجری طرح با بیان اینکه نمونه اولیه این نرم افزار برای دانلود در کافه بازار بارگذاری شده است، خاطر نشان کرد: برنامه داریم که در جهت توسعه این محصول اقدام کنیم.

به گفته وی، این نرم افزار همانند یک انسان با کاربران تعامل دارد و تنها محدود به ارائه خدمات نمی شود، بلکه می توان با آن گفت وگو کرد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 10 خرداد 1401 بروزرسانی: 10 خرداد 1401 گردآورنده: soiigle.ir شناسه مطلب: 2006

به "ارائه سرویس های تعاملی مبتنی بر هوش مصنوعی به زبان فارسی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ارائه سرویس های تعاملی مبتنی بر هوش مصنوعی به زبان فارسی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید