فرهنگ و هنر

طراحی سقف شیروانی ویلا: برترین منطقه ها کردان و شهرک های ویلایی آن را بشناسید

اطراف تهران پر است از منطقه های که هرکدام می توانند جاذبه ای زیبا برای فرار از شلوغی های شهری باشند. این منطقه ها به علت طبیعت مجذوب کننده خود، گزینه ای مناسب برای ویلاسازی و ساخت اقامتگاه های زیبا هستند. کردان یکی از این منطقه ها مجذوب کننده است که در...

6 خرداد 1401

برترین جاهای دیدنی ایران برای عکاسی کدامند؟

با وجود جاذبه های متعددی که در ایران وجود دارد، بعضی از آن ها به لحاظ بصری چنان زیبا هستند که گردشگران برای گذاشتن عکس آن ها در صفحه های اینستاگرام خود، گوی سبقت را از یکدیگر می ربایند.

3 خرداد 1401

تور یونان: برترین رستوران های هراکلیون، یونان

هراکلیون، غیر از تفریحات ساحلی، جاذبه های دیگری مثل رستوران های متنوع دارد که برترین غذاهای محلی و بین المللی را سرو می نمایند.

20 اردیبهشت 1401

یک استودیو موسیقی 2200 ساله کشف شد!

کشف استودیو 2200 ساله در چینباستان شناسان چینی این روزها پیروز به کشف استودیو موسیقی با قدمت 2200 سال شده اند. این دپارتمان یا همان استودیو موسیقی متعلق به زمان کین سلسله ای که در سال های 206 تا 221 پیش از میلاد در این کشور چین فرمان روایی می کرده می باشد. همواره...

10 اردیبهشت 1401

خداداد با رضا ناجی و علی صبوری کلید خورد

تهران (پانا) - تصویربرداری مجموعه تلویزیونی خداداد به کارگردانی علی غفاری و تهیه کنندگی سعید سعدی آغاز شد.

7 اردیبهشت 1401

ضرورت پیوند طب ایرانی با عرصه هنر و سینما

خبرگزاری خبرنگاران- تهیه کننده و کارگردان برترین فیلم جشنواره طب ایرانی، بر ضرورت پیوند حوزه طب ایرانی و عرصه های مختلف هنری به خصوص سینما تأکید کرد و آن را شروعی تازه در اعتلای فرهنگ کشور دانست.

29 فروردین 1401

اتاقی با 10 هزار جمجمه باستانی!

موزه انسان شناسی در پرودر شهر لیما، مرکز پرو یک موزه انسان شناسی هست که هزاران جمجمه انسان دارد البته تعدادی از این جمجمه ها شکل و ظاهر عادی ندارند و خیلی درازتر از جمجمه های معمولی اند. اینکه این موزه این جمجمه های غیر طبیعی را از کجا آورده به دوران ماقبل...

28 فروردین 1401

مازندران دارای بیشترین جنگل های هیرکانی از میان سه استان شمالی جهت ثبت در یونسکو

استان مازندران دارای بیشترین لکه های جنگل های هیرکانی در سه استان شمالی جهت ثبت در یونسکو است.

22 فروردین 1401

معرفی کامل شهر تاریخی بخارا در ازبکستان

شهر بخارا در ازبکستان | Bukharaنام بخارا را ممکن است که بارها در اشعار مختلف فارسی شنیده باشید و حتی تا به حدودی با آن آشنا باشید. معروف ترین قطعه شعری که در خود نام شهر بخارا در ازبکستان را دارد و ممکن است به یاد هر کسی در زمان شنیدن واژه بخارا بیاید، همان...

21 فروردین 1401

بازار تاریخی سمنان تا 10 سال آینده فرو می ریزد!

بازار تاریخی و ثبت شده سمنان به دلیل مشکل آبگرفتگی کانال های آبی که از زیر این بازار می گذرد، در معرض خطر ریزش قرار گرفته است.

20 فروردین 1401

تور ایتالیا: 3 نقشه گنج در ایتالیا ، شکارچیان گنج از کجا آغاز می نمایند؟

در کجاها در پی گنج بگردیم؟بستگی دارد شما کجا را بگردید، اگر بخواهید یک زمین جنگ را بگردید، حتماً دکمه و سر نیزه و فیشک و لاشه های نارنجک پیدا خواهید کرد.

19 فروردین 1401

برترین طبقه برای اجاره آپارتمان کدام است؟

برای تصمیم گیری در رابطه با زندگی در کدام طبقه از یک ساختمان آپارتمانی ضروری است چند نکته را در نظر بگیرید که به طور کلی بر راحتی شما تأثیر می گذارد.

3 فروردین 1401

کشف سنگ قبر 300 ساله در میناب بعد از بارندگی

ایسنا/ براساس آخرین خبرهای بدست رسیده و گزارشات منتشر شده، کشف سنگ قبر 300 ساله در میناب بعد از بارندگی صورت گرفت.

1 فروردین 1401

تور استرالیا ارزان: برترین زمان سفر به گلدکست؛ ساحل طلایی استان کوئینزلند استرالیا

گلدکست، شهری زیبا و ساحلی در کشور استرالیا است که با فصول متضاد با کشورهای نیمکره جنوبی، مقصدی مجذوب کننده به شمار می آید. برای برنامه ریزی برترین زمان سفر به این شهر در این مقاله با ما بخوانید.

29 اسفند 1400

از حواشی گلکسی S22 تا پایان سفر جیمز وب؛ بهترین های علم و تکنولوژی

اگر فرصت پیگیری خبرها و اتفاقات مهم دنیای علم و تکنولوژی را ندارید، می توانید گلچینی از مهم ترین اخبار و بهترین مقاله ها و ویدیوهای دنیای علم و تکنولوژی را در خبرنگاران مگ پیدا کنید. ما در سری مطالب بهترین های علم و تکنولوژی، هر هفته 10 خبر، مقاله و ویدیوی...

28 اسفند 1400

توضیح های دقیق گراملیش درباره آیین های طریقه های شیعی را در هیچ اثری نمی توان یافت

خبرنگاران ناشناخته بودن درویشگری ایرانی در حوزه شرق شناسی، انگیزه ای بود برای عرفان پژوه سرشناس آلمانی، ریشارد گراملیش، که دست به پژوهشی علمی بزند و از این رهگذر خلاء موجود را جبران کند. حاصل تحقیقِ دقیق و کار طاقت فرسای او اثری گران سنگ است در معرفی...

27 اسفند 1400

مخاطب باید بگوید که تعبیر اصلی بی رویا چه چیزی بوده است

وزیر دفتری گفت: من ترجیح می دادم که کاملترین نسخه ممکن فیلم نمایش داده گردد تا اینکه جعل یا تعدیلی در آن رخ دهد و متنی به آن اضافه گردد.

26 اسفند 1400

تور مجازی سینترا؛ سرزمین جادویی پرتغالی ها

در این قسمت از تورهای مجازی، به شهر سینترا می رویم که با قلعه ها و جاذبه های طبیعی اش، گردشگران زیادی را همراه خود می کند.

26 اسفند 1400

تور ارمنستان ارزان: سوغاتی های ایروان، از صنایع دستی تا خوراکی های خوشمزه

هر شهر و کشوری سوغاتی های مخصوص به خود را دارد. آیا با سوغاتی های ایروان آشنا هستید؟ آیا می دانید از کجا باید این سوغاتی ها را تهیه کرد؟

24 اسفند 1400

کمبود مالی مانعی برای تجهیز موزه های کشور

برای ساماندهی و تجهیز موزه های کشور نیاز به سرمایه گذاری خصوصی است.

24 اسفند 1400
تعداد: (339)