علم و تکنولوژی

طراحی سقف شیروانی ویلا: برترین منطقه ها کردان و شهرک های ویلایی آن را بشناسید

اطراف تهران پر است از منطقه های که هرکدام می توانند جاذبه ای زیبا برای فرار از شلوغی های شهری باشند. این منطقه ها به علت طبیعت مجذوب کننده خود، گزینه ای مناسب برای ویلاسازی و ساخت اقامتگاه های زیبا هستند. کردان یکی از این منطقه ها مجذوب کننده است که در...

6 خرداد 1401

برترین جاهای دیدنی ایران برای عکاسی کدامند؟

با وجود جاذبه های متعددی که در ایران وجود دارد، بعضی از آن ها به لحاظ بصری چنان زیبا هستند که گردشگران برای گذاشتن عکس آن ها در صفحه های اینستاگرام خود، گوی سبقت را از یکدیگر می ربایند.

3 خرداد 1401

تور اروپا ارزان: تایید خرید 16 میلیاردی مایکروسافت به وسیله اتحادیه اروپا

به گزارش خبرنگاران به نقل از رویترز، مایکروسافت توانست موافقت اتحادیه اروپا را برای خرید شرکت Nuance Communications جلب کند که انواع ابزار و محصولات مرتبط با فناوری هوش مصنوعی و نسخه برداری را عرضه می نماید.

23 اردیبهشت 1401

چه کنیم تا سفر هوایی خوبی داشته باشیم؟

برترین سفر هواییخیلی از کسانی که زیاد به سفر می فرایند معتقدند که وقتی کسی زیاد در سفر باشد فرودگاه به نوعی خانه دوم او می گردد و باید با شرایط آن کنار آمد. اما فرودگاه با اینکه ممکن است جای صمیمی ای به نظر بیاید گاهی می تواند آنقدر کسل کننده و آزاردهنده...

22 اردیبهشت 1401

نکاتی که باید پیش از سفرهای درمانی بدانید

با پیشرفت روزافزون علم پزشکی، گردشگری به منظور درمان بیماری های مختلف نیز رو به توسعه است. به همین علت آنالیز شرایط کشور مقصد با توجه به نوع درمان لازم است.

18 اردیبهشت 1401

دیگر برای تعمیر فیس آی دی نیازی به تعویض کل آیفون ندارید

این طور که به نظر می رسد اپل می خواهد تعمیر فیس آی دی گوشی های آیفون را بسیار راحت تر از گذشته کند به این صورت که دیگر نیازی نیست گوشی را تعویض کنید.

1 اردیبهشت 1401

تور ارزان دبی: اکسپوی 2020 دبی ، تاریخ برگزاری

اکسپو EXPO چیست؟نمایشگاه بزرگ جهانی که با نام EXPO شناخته می گردد، رویدادی جهانی است که هر چند سال یکبار در یک کشور برگزار می گردد.

31 فروردین 1401

نخستین مدرسه بین المللی کسب و کار شروع شد

نخستین مدرسه بین المللی کسب و کار دانشگاه صنعتی امیرکبیر با حضور اساتید مجرب بهترین دانشگاه های داخل و خارج از کشور از 15 بهمن شروع شد.

26 فروردین 1401

دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته کرمان، در میان دانشگاه های جهان اسلام

رئیس پژوهشگاه علوم و تکنولوژی پیشرفته و علوم محیطی گفت: حضور دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته کرمان در رتبه بندی دانشگاه های جهان اسلام در سال 2021 برای اولین بار محقق شد.

24 فروردین 1401

مقالات دانشگاهی باید به سمت کشش بازار حرکت نمایند

معاون پژوهشی وزارت علوم گفت: مقالات باید برای برطرف احتیاج های جامعه به شرایط بازار توجه نمایند.

22 فروردین 1401

اُمیکرون هم کشنده است، اصرار بر حضوری بودن مدارس نا بجاست

خبرنگاران/فارس پزشک فوق تخصص عفونی بچه ها و عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی شیراز شرح داد: این حرف که امیکرون نمی کشد، غلط است بلکه این سویه از کرونا هم می تواند بکشد و هم بستری کند.

4 فروردین 1401

پروژه های مخابراتی همزمان با دهه فجر به بهره برداری رسید

به گزارش خبرنگاران، بیش از 10 هزار نقطه پروژه مخابراتی در سراسر کشور صبح امروز دوشنبه با حضور عیسی زارع پور وزیر ارتباطات و نمایندگان مجلس در مرکز مخابرات شهید نهری تهران و با برقراری ارتباط ویدیو کنفرانس با 31 شرکت مخابرات استانی، افتتاح شد.

3 فروردین 1401

از حواشی گلکسی S22 تا پایان سفر جیمز وب؛ بهترین های علم و تکنولوژی

اگر فرصت پیگیری خبرها و اتفاقات مهم دنیای علم و تکنولوژی را ندارید، می توانید گلچینی از مهم ترین اخبار و بهترین مقاله ها و ویدیوهای دنیای علم و تکنولوژی را در خبرنگاران مگ پیدا کنید. ما در سری مطالب بهترین های علم و تکنولوژی، هر هفته 10 خبر، مقاله و ویدیوی...

28 اسفند 1400

توضیح های دقیق گراملیش درباره آیین های طریقه های شیعی را در هیچ اثری نمی توان یافت

خبرنگاران ناشناخته بودن درویشگری ایرانی در حوزه شرق شناسی، انگیزه ای بود برای عرفان پژوه سرشناس آلمانی، ریشارد گراملیش، که دست به پژوهشی علمی بزند و از این رهگذر خلاء موجود را جبران کند. حاصل تحقیقِ دقیق و کار طاقت فرسای او اثری گران سنگ است در معرفی...

27 اسفند 1400

کدام یک از فیلم های 2022 شانس درآمد میلیارد دلاری را دارند؟

در سال 2022 فیلم های مجذوب کننده و چشمگیری تولید خواهند شد که این پتانسیل را دارند در گیشه به فروش قابل توجهی دست پیدا کنند، اما باور کردن این امر که بتوانند مرز یک میلیارد دلار را رد کنند اندکی سخت به نظر می رسد.

22 اسفند 1400

کلیشه ها و باورهای اشتباه در خصوص مردم هند

رایج ترین کلیشه های هندهمه ما کم و بیش در خصوص هر کشور و ملتی مجموعه ای از پیش فرض ها و کلیشه های ذهنی داریم که بر اساس آن ها قضاوت و داوری می کنیم. اما چیزی که خیلی ها به آن توجه نمی نمایند این است که این کلیشه ها همواره درست نیستند و اتفاقا در بیشتر مواقع...

15 اسفند 1400

اختلال در سامانه تهران من به زودی رفع می گردد

سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران در اطلاعیه ای پیرامون اختلال در سامانه تهران من توضیحاتی ارائه کرد.

1 اسفند 1400

برگزاری امتحانات سرانجام نیمسال اول 1401، 1400 دانشجویان تحصیلات تکمیلی به صورت حضوری

کلیۀ امتحانات خاتمه نیمسال جاری دانشجویان تحصیلات تکمیلی (ارشد و دکتری) دانشگاه شهید باهنر کرمان، با رعایت کامل شیوه نامه ها و پروتکل های بهداشتی، به صورت حضوری برگزار می گردد.

24 بهمن 1400

امکان سلب امتیاز سیم کارت با اپلیکیشن دولت همراه فراهم شد

به گزارش خبرنگاران به نقل از سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، سید محمد امامی گفت: مشترکان اپراتورهای تلفن همراه و اپراتورهای مجازی تلفن همراه از این پس می توانند برای سلب مالکیت سیم کارت خود علاوه بر اپلیکیشن اپراتورها، به سامانه تحت وب دولت...

22 بهمن 1400

ناگزیر از ایجاد پارک های سلامت هستیم ، تعریف 6 محور برای پیشرفت پارک ها

رئیس دفتر توسعه فناوری سلامت وزارت بهداشت گفت: ناگزیر از ایجاد پارک های سلامت هستیم. اگر به سمت پارک های فناوری حرکت نکنیم، نمی توانیم بهره مناسبی از این پتانسیل ایجاد شده ببریم .

17 بهمن 1400
تعداد: (349)