همه اخبار و مقاله ها

دانشمندان برای بازدید از چرنوبیل هشدار دادند!

ماه می مینی سریال چرنوبیل روی آنتن رفت و کمپانی های گردشگری از افزایش 30 الی 40 درصدی بازدیکنندگان چرنوبیل، منطقه متروکه و فراموش شده خبر دادند.

31 شهریور 1398

سرانجام مرمت بام حمام تاریخی آقایان میامی

سرپرست نمایندگی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان میامی گفت: مرمت بام حمام تاریخی آقایان میامی انجام شد.

31 شهریور 1398

اجرای طرح دوچرخه هوایی در منطقه گردشگری ازناو خلخال مصوب شد

معاون سرمایه گذاری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل از تصویب اجرای پروژه سرمایه گذاری دوچرخه هوایی در منطقه گردشگری ازناو واقع در شهرستان خلخال اطلاع داد.

30 شهریور 1398

بیش از 10هزار نفر از موزه های استان اردبیل بازدید کردند

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل گفت: در هفته میراث فرهنگی و روز جهانی موزه ها بیش از 10هزار نفر از موزه های استان بازدید کردند.

30 شهریور 1398

برگزاری مسابقه عکاسی صنایع دستی از نگاه دوربین ویژه نوروز 98 در یزد

معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی استان یزد گفت: به مناسبت ایام نوروز، مسابقه عکاسی از صنایع دستی این استان در این بازه زمانی برگزار می شود.

29 شهریور 1398

برگزاری جشن شب یلدا در 12 نقطه از استان اردبیل

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل از برگزاری جشن شب یلدا در 12 نقطه از این استان خبر داد.

29 شهریور 1398

با چند جاذبه دیدنی شهرستان چناران در استان خراسان رضوی آشنا شوید

بهار 98، غافلگیری های خودش را داشت، برخی از عشاق جاده و سفر را سیلاب غافلگیر کرد، اما عطش سفر و لذت بردن از طبیعت، آن هم در این هوای دلنشین نباید از دست برود. البته تاکید می کنیم که قبل از هر سفر، حتما اوضاع و احوال هوا را از مراجع مطمئن جویا شوید تا کامتان...

29 شهریور 1398

برندگان مزایده هشت بنای تاریخی کشور تعیین شدند

با بازگشایی پاکت های (ج) مزایده هشت بنای تاریخی در کمیسیون مزایده های صندوق احیاء، برندگان این مزایده ها معین شدند.

28 شهریور 1398

نشست چهارشنبه سوری، پرسش از ابعاد اجتماعی و فرهنگی برگزار گردید

پژوهشگران حوزه مردم شناسی و علوم انسانی در نشستی تخصصی که به همت پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی ، مرکز اسناد فرهنگی آسیا و پژوهشکده مردم شناسی برگزار گردید به آنالیز آیین چهارشنبه سوری پرداختند.

28 شهریور 1398

بزرگترین مانع در رقابت برای انرژی پاک 100 درصدی

با وجود این حقیقت که رییس جمهور آمریکا در سال 2017 از پیمان جوی پاریس خارج شد، بسیاری از شرکت ها، سیاستمداران و قانونگذاران این کشور هستند که هدف فاصله دریافت از سوخت های فسیلی و کاهش انتشار کربن را رها نکرده اند.

28 شهریور 1398

جانسون برای اتمام حجت به فرانسه می رود

به گزارش خبرنگاران به نقل از رویترز، منابع آگاه می گویند قصد بوریس جانسون نخست وزیر انگلیس از دیدار با همتایان فرانسوی و آلمانی، اتمام حجت با آنها درباره برگزیت است.

27 شهریور 1398

خطیر: انتشار خبر درگیری روز گذشته در باشگاه استقلال وارونه بود، مگر هر میهمانی به خانه ام می آید می خواهم با او قرارداد ببندم؟

علی خطیر، معاون ورزشی پیشین باشگاه استقلال گفت: من به خاطر یکسری فشارهای رسانه ها و فضای مجازی از استقلال جدا شدم، ولی همچان این فشارها وجود دارد و تمام واقعیت ها را وارونه جلوه می دهند.

27 شهریور 1398

دستور رئیس جمهور برای تشکیل وزارت میراث فرهنگی ، روحانی قانون تشکیل وزارت میراث فرهنگی و گردشگری را برای اجرا ابلاغ کرد

رئیس جمهوری در اجرای اصل 123 قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران قانون تشکیل وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی را برای اجرا به نهاد ریاست جمهوری و سازمان اداری و استخدامی کشور ابلاغ کرد.

26 شهریور 1398

شناسایی گونه های متنوع سفال از ادوار مختلف در نهاوند

آنالیز سطح و دامنه های تپه یزدان منجر به شناسایی گونه های متنوع سفالی از ادوار تاریخی شامل دوره های مس و سنگ، مفرغ، آهن، تاریخی و اسلامی شد.

26 شهریور 1398

اعلام آخرین وضعیت تیم فوتسال زیر 20 سال قبل از مسابقات آسیایی

به گزارش خبرنگاران، علی صانعی درباره شرایط تیم فوتسال زیر 20 سال ایران، گفت: پس از برگزاری اردوهای تدارکاتی و بازی های محبت آمیز مختلف، خوشبختانه ملی پوشان در شرایط مناسبی قرار دارند و بدون شک تا شروع رقابتهای زیر 20 سال در تایلند، به آمادگی کامل خود خواهند...

25 شهریور 1398

دره تنگ رغز داراب : گزارش مسابقه

دره تنگه رغز داراب (استان فارس)تنگ رغز داراب نام تنگه یا دره ای است در بخش فسارود، در 25 کیلومتری شمال غربی شهر داراب در منطقه ای بنام حسن آباد، در جنوب شرقی استان فارس است. رغز به معنای راه بکر و لغزنده می باشد. دره رغز به طول تقریبی 4 کیلومتر در امتداد شمال...

25 شهریور 1398

موزه کودکی ایرانک افتتاح شد

موزه کودکی ایرانک، با همکاری سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران و به همت موسسه پژوهشی تاریخ ادبیات بچه ها و با حمایت اقتصادی شرکت عمران آذرستان و عطاردیان در ساختمان گنجینه سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران از مرداد 98 تا خرداد 99 روزهای یکشنبه تا...

24 شهریور 1398

با این روش ها دیگر از تنهایی سفر کردن نمی ترسید

نمی دانم که شما از هواداران سفر کردن به صورت انفرادی هستید یا ترجیح می دهید که همواره در طول سفر اطرافتان شلوغ باشد اما در این میان کسانی هستند که برای سفرشان به همسفر احتیاج دارند و از مسافرت رفتن بدون همسفر می ترسند.

24 شهریور 1398

هفت هزار سال هنر فلزکاری به روایت موزه آذربایجان

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی از نمایش آثار تاریخی مربوط به هنر فلزکاری در نمایشگاه موزه آذربایجان تبریز طی ایام نوروز 98 خبر داد.

23 شهریور 1398

ادامه فعالیت های باستان شناسی در قلعه منوجان

سرپرست هیأت باستان شناسی گفت: مطالعه، کاوش، مرمت و احیای قلعه منوجان که از سال گذشته شروع شده سال جاری نیز بدون وقفه ادامه دارد.

23 شهریور 1398
تعداد: (267)