سلامتی و پزشکی

محققان: ابتلای شدید به کرونا مغز را 20 سال پیر می نماید

محققان ظرفیت های شناختی 46 بیمار بستری شده بر اثر ابتلای شدید به بیماری کووید-19 را 6 ماه پس از این عفونت حاد آنالیز نموده اند و دریافته اند که تأثیر ابتلای شدید به این بیماری بر توانایی های شناختی مغز برابر با 20 سال پیر شدن مغز است.

5 تیر 1401

ققنوس ها خاکستری را دوست دارند

به گزارش خبرنگار خبرنگاران در فارس، رستمی که به تازگی به عضویت هیئت علمی گروه زبان و ادبیات فارسی دانشگاه سلمان فارسی کازرون درآمده است گلچینی از غزل های خود را در این دفتر جمع آورده است. این اشعار همگی در قالب غزل و با زبانی آمیخته از واژگان کهن و امروزی...

30 خرداد 1401

با انجام این تست به راز های شخصیتتان پی ببرید ، تست شخصیت شناسی !

تمام تست های روانشناسی با هدف اینکه شما بتوانید بیشتر خودتان را بشناسید طراحی شده اند پس زمان را از دست ندهید و با این چند سوال ساده پاسخ دهید.

22 خرداد 1401

پتینه: فرش پتینه برای چه دکوراسیون هایی مناسب است؟

به هر حال و تحت هر عنوانی اکنون بسیاری از سلیقه ها به سمت مدرن شدن پیش می رود و به یقین می توان گفت یکی از دغدغه های بزرگ برای دکوراسیون های مدرن انتخاب فرش مناسب میباشد. فرش مناسب برای دکوراسیون های متفاوت می تواند مانند قلب یک دکوراسیون عمل کند. مسلما...

21 خرداد 1401

سفرنامه تانزانیا، تجربه یک سافاری بی نظیر!

سفرنامه گردشگری که تجربه یک سافاری بی نظیر در تانزانیا را به اشتراک گذاشته است در این مقاله از خبرنگاران با هم می خوانیم.

19 خرداد 1401

مهم ترین توصیه های تغذیه ای در دوران روزه داری

مدیرکل دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت گفت: مصرف مقادی کافی گروه سبزی ها و میوه ها در ایام روزه داری با تامین ویتامین ها به خصوص ویتامین C و پیش ساز ویتامین A به تقویت سیستم ایمنی بدن برای مقابله با بیماری کووید 19 کمک می کنند.

13 خرداد 1401

آشنایی کامل با اصطلاحات طبیعت گردی

اصطلاحات طبیعت گردیبی شک یکی از محبوب ترین سرگرمی و سفرهایی که امروز در میان بسیاری از طبیعت دوستان رایج است، طبیعت گردی است. این سفر و شاید ورزش دوست داشتنی شامل سفرهای یک تا چند روزه به مقاصد بکری در دل طبیعت است که شما را شاید معتاد خودش کند؛ هیچ طبیعت...

6 خرداد 1401

آمار واکسیناسیون کرونا در شبانه روز گذشته اعلام شد

تهران (پانا) - در شبانه روز گذشته 428 هزار و 796 دُز واکسن کرونا در کشور تزریق شده است.

20 اردیبهشت 1401

نکاتی که باید پیش از سفرهای درمانی بدانید

با پیشرفت روزافزون علم پزشکی، گردشگری به منظور درمان بیماری های مختلف نیز رو به توسعه است. به همین علت آنالیز شرایط کشور مقصد با توجه به نوع درمان لازم است.

18 اردیبهشت 1401

تور ارزان دبی: دستورالعمل نوِ فعالیت های فوق برنامه در مدارس و مراکز آموزشیِ امارات

به رغم افزایش نگران کننده موارد روزانه ابتلا به کرونا در بسیاری از کشورها، موسسات آکادمیک در دبی از تاریخ 31 ژانویه امسال میلادی (2022) مجاز هستند دروس تربیت بدنی، اردوهای مدرسه و سایر فعالیت های فوق برنامه برای دانش آموزان را از سر بگیرند.

15 اردیبهشت 1401

چگونه بهترین جراح اسلیو معده را برای عمل لاغری انتخاب کنیم؟

بهترین پزشک اسلیو معده کیست و ما چگونه می توانیم بهترین انتخاب را برای این عمل داشته باشیم؟

14 اردیبهشت 1401

ماجرای عجیب خروسی که بعد از سر بریدن تا 18 ماه زنده ماند!!!

زنده ماندن خروس بدون سراحتمالا همه شما ضرب المثل مثل مرغ سرکنده بی تاب است را شنیده اید. اما امروز می خواهیم در خصوص ماجرایی عجیب و باورنکردنی صحبت کنیم که همه را شگفت زده کرد. مایک نام خروسی است که 18 ماه بدون سر زندگی کرد و به معروفیت زیادی دست پیدا کرد....

11 اردیبهشت 1401

قیمت تور عمان: محدودیت پروازهای خارجی در ایام کرونا - هواپیمایی عمان ایر

با شیوع کرونا هر کدام از هواپیمایی ها به ترتیب قوانین و مقررات خود را برای سفر به هر کدام از کشورها و مسیرهایی که در اختیار دارند اعلام می نمایند.

10 اردیبهشت 1401

گردهمایی راهنمایان گردشگری ایران تا 4 اسفند 97 در شیراز

گردهمایی راهنمایان گردشگری ایران در شیرازخبرگزاری های موثق به تازگی اعلام نموده اند که شهر شیراز قرار است تا سال جاری میزبان گردهمایی گردهمایی راهنمایان گردشگری ایران باشد. این گردهمایی که در واپسین روزهای سال 1397 برگزار می گردد، به عنوان یکی از بزرگ...

2 اردیبهشت 1401

تور ارزان دبی: اکسپوی 2020 دبی ، تاریخ برگزاری

اکسپو EXPO چیست؟نمایشگاه بزرگ جهانی که با نام EXPO شناخته می گردد، رویدادی جهانی است که هر چند سال یکبار در یک کشور برگزار می گردد.

31 فروردین 1401

ضرورت پیوند طب ایرانی با عرصه هنر و سینما

خبرگزاری خبرنگاران- تهیه کننده و کارگردان برترین فیلم جشنواره طب ایرانی، بر ضرورت پیوند حوزه طب ایرانی و عرصه های مختلف هنری به خصوص سینما تأکید کرد و آن را شروعی تازه در اعتلای فرهنگ کشور دانست.

29 فروردین 1401

اتاقی با 10 هزار جمجمه باستانی!

موزه انسان شناسی در پرودر شهر لیما، مرکز پرو یک موزه انسان شناسی هست که هزاران جمجمه انسان دارد البته تعدادی از این جمجمه ها شکل و ظاهر عادی ندارند و خیلی درازتر از جمجمه های معمولی اند. اینکه این موزه این جمجمه های غیر طبیعی را از کجا آورده به دوران ماقبل...

28 فروردین 1401

چکشیان: طرح کاج با جدیت بیشتر دنبال شود

معاون فرهنگی اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در مراسم معارفه و تکریم مدیر کل امور اجتماعی این معاونت، بر بازخوانی طرح کاج (کاهش اعتیاد جامعه کار و تولید) و خانه های بهداشت تاکید کرد.

27 فروردین 1401

طرح مالیات برای افراد واکسینه نشده در کبک لغو شد

فرانسوا لوگو، نخست وزیر کبک با نگرانی از تفرقه افتادن بین جمعیت استان، تصمیم گرفت از طرح خود عقب نشینی کند. او گفت:ما شاهد افزایش نارضایتی هستیم و برای ایجاد یک فضای اجتماعی آرام در کبک اعلام می کنم که دولت این طرح را در خصوص سهم مشارکت در سلامت ارائه...

23 فروردین 1401

اُمیکرون هم کشنده است، اصرار بر حضوری بودن مدارس نا بجاست

خبرنگاران/فارس پزشک فوق تخصص عفونی بچه ها و عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی شیراز شرح داد: این حرف که امیکرون نمی کشد، غلط است بلکه این سویه از کرونا هم می تواند بکشد و هم بستری کند.

4 فروردین 1401
تعداد: (465)