جام جهانی فوتبال در قطر و چالش نو سوپرمارکت ها در انگلیس (تور دوحه)

به گزارش مجله سویگل، برگزاری مسابقات جام جهانی فوتبال در فصل پاییز و در روز های به جامانده تا تعطیلات کریسمس به کابوس جدیدی برای سوپرمارکت ها و فروشگاه ها در انگلیس بدل شده است.

جام جهانی فوتبال در قطر و چالش نو سوپرمارکت ها در انگلیس (تور دوحه)

همراه ما باشید و با تور دوحه از مروارید خلیج فارس دیدن کنید و زیبایی های شهر دوحه را در خاطراتتان ثبت کنید.

رویترز نوشت برگزاری مسابقات جام جهانی فوتبال در قطر در فصل سرما سطح جدیدی از نگرانی ها را برای فروشگاه ها و سوپرمارکت ها در انگلیس در هفته های به جامانده به تعطیلات کریسمس ایجاد نموده است.

این سوال برای فروشگاه ها مطرح است چگونه ممکن است مردمی را که پول ندارند برای خرید شب عید و کالا های مربوط به جام جهانی نظیر تنقلات، نوشیدنی و پیتزا به طور همزمان جذب کند.

مسابقات جام جهانی فوتبال قرار است بین روز های 20 نوامبر تا 18 دسامبر در قطر برگزار گردد و این اتفاق دقیقا هم زمان با هفته های پیش از عید کریسمس که فروشگاه ها در انگلیس معمولا بیشترین مشتری را تجربه می نمایند و سود خوبی به دست می آورند، رخ خواهد داد.

به طور معمول جام جهانی در نیمکره شمالی زمین در فصل تابستان برگزار می شد و به افزایش فروش سوپرمارکت ها و فروشگاه ها در انگلیس منجر می شد و مردم به سمت خرید تنقلات، نوشیدنی، غذا های کبابی روی می آوردند. با این حال، اما اندازه تمایل در میان مردم انگلیس برای خرید کالا به کمترین سطح رسیده و این نگرانی وجود دارد که مردم برای عبور از بحران افزایش شدید هزینه های زندگی خرید شب عید و جام جهانی خود را پایین بیاورند.

رویداد مطلوب این بود که کریسمس و جام جهانی فوتبال در دو بازه زمانی متفاوت قرار می گرفتند، حالا مشکل این است که احتمالا مردم با همزمان شدن کریسمس و برگزاری جام جهانی پول کمتری خرج خواهند کرد.

یک فرد باسابقه در صنعت فروشگاهی انگلیس می گوید: زمان بندی برگزاری جام جهانی به یک کابوس تبدیل شده است؛ چراکه دقیقا زمانی که شما باید محصولات کریسمس را عرضه کنید، به صورت همزمان باید به عرضه کالا هایی نظیر تنقلات که در زمان جام جهانی فروش دارند هم بپردازید. از سوی دیگر این خطر هم وجود دارد که مردمی که حواسشان به فوتبال است، دیگر کریسمس و خرید شب عید توجه ننمایند.

خبرنگاران مالی اقتصاد و انرژی

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 28 مهر 1401 بروزرسانی: 28 مهر 1401 گردآورنده: soiigle.ir شناسه مطلب: 2111

به "جام جهانی فوتبال در قطر و چالش نو سوپرمارکت ها در انگلیس (تور دوحه)" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جام جهانی فوتبال در قطر و چالش نو سوپرمارکت ها در انگلیس (تور دوحه)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید