دو طلای روز نخست به ژاپن و اکراین رسید

به گزارش خبرنگاران، این دوره از مسابقات امروز صبح با حضور 758 جودوکار از 125 کشور به میزبانی آذربایجان در سالن ژیمناستیک شهر باکو شروع شد. در روز نخست مبارزات دو وزن 60- مردان و 48- کیلوگرم زنان برگزار گردید.

دو طلای روز نخست به ژاپن و اکراین رسید

در وزن 60- کیلوگرم 68 جودوکار حضور داشتند که در نهایت این تاکاتو نائوهیسا از ژاپن بود که موفق شد مدال طلای دوره قبل خود را تکرار کرند. این سومین طلای تاکاتو در رقابهای جهانی بود. روبرت مشیویدابزده از روسیه که سال گذشته در بوداپست همان دوره اول باخته بود، این بار تا دیدار نهایی پیش آمد و در نهایت به نشان نقره دست یافت.

مدالهای برنز نیز به ناکایاما از ژاپن و امیران پاپانیاشویلی از گرجستان تعلق گرفت. در این وزن اورکان صفراف آذری که دوره قبل به نشان نقره دست یافت بود، در این دوره در یک چهارم به پاپانیاشویلی گرجستانی باخت و حذف شد.

برخلاف نماینده مردان ژاپن که موفق به تکرار طلای دوره قبل شد، نماینده زنان این کشور به نشانی بهتر از نقره دست پیدا نکرد. فونا توناکی که در بوداپست 2017 موخابات مغولستانی را در دیدار نهایی شکست داده بود، در این دوره برابر دیارا بیلودید از اکراین تنها 2 و 7 ثانیه دوام آورد و با ضربه فنی باخت و نقره گرفت تا این اکراینی به نشان طلا دست پیدا کند.

مدالهای برنز نیز به گالبادراخ از مغولستان و پائولا پارتو از آرژانتین رسید.

این دوره از مسابقات فردا جمعه با برگزاری مبارزات دو وزن 66- مردان و 52 کیلوگرم زنان پیگیری می گردد.

منبع: خبرگزاری مهر

به "دو طلای روز نخست به ژاپن و اکراین رسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دو طلای روز نخست به ژاپن و اکراین رسید"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید