برطرف بخشی از مشکل حوزه ساخت و ساز با انتقال پادگان های نظامی به خارج از یاسوج

به گزارش مجله سویگل، استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: نیروهای نظامی فعال در یاسوج باید زمین های در اختیار را واگذار نموده و به بیرون از شهر منتقل شوند.

برطرف بخشی از مشکل حوزه ساخت و ساز با انتقال پادگان های نظامی به خارج از یاسوج

به گزارش خبرنگاران از یاسوج، سید علی احمد زاده استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: اجرای طرح انتقال پادگان های نظامی به خارج از یاسوج در راستای افزایش زمین های قابل ساخت و ساز در شهر یاسوج لازم است.

او گفت: بر اساس این طرح، اداره کل منابع طبیعی استان زمین لازم برای ساختن پادگان های تازه در اختیار حوزه های نظامی مربوطه قرار می دهد.

احمد زاده بیان نمود: با اجرای این طرح زمین های در اختیار مجموعه های نظامی مسکونی خواهند شد و به این ترتیب بخشی از مشکل حوزه ساخت و ساز، که کمبود زمین است برطرف می گردد.

او مطرح نمود: طرح نهضت مسکن ملی در کهگیلویه و بویراحمد در کشور و استان با قدرت شروع شده است و همه دستگاه ها باید با این طرح همراه شوند.

بر اساس گفته های مسئولان ساخت سالانه 10 هزار خانه در استان احتیاج است و در چهار سال آینده باید 40 هزار واحد مسکونی در استان ساخته گردد.

تعهد سال جاری واحدهای مسکن طرح جهش فراوری 9 هزار و 327 واحد است.

تا به امروز 19 هزار و 113 تن در استان برای ساخت مسکن نام نویسی نموده اند که از این تعداد هشت هزار و 438 تن در شهر یاسوج ثبت نام نموده اند.

در یاسوج زمینی به مساحت 70 هکتار جانمایی شده که برطرف مسائل آن در دست پیگیری است.

س

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 7 بهمن 1400 بروزرسانی: 7 بهمن 1400 گردآورنده: soiigle.ir شناسه مطلب: 1894

به "برطرف بخشی از مشکل حوزه ساخت و ساز با انتقال پادگان های نظامی به خارج از یاسوج" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برطرف بخشی از مشکل حوزه ساخت و ساز با انتقال پادگان های نظامی به خارج از یاسوج"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید