نشست دستمزد شورای عالی کار بدون نتیجه انتها یافت

به گزارش مجله سویگل، در حالی که پیش بینی می شد با ارائه گزارش کمیته دستمزد در جلسه امروز شورای عالی کار، هزینه سبد معیشت کارگران معین گردد، ولی این جلسه بدون اعلام هرگونه عدد و رقم در این رابطه به انتها رسید.

نشست دستمزد شورای عالی کار بدون نتیجه انتها یافت

هادی ابوی، نماینده کارگران در شورای عالی کار در گفت وگو با ایسنا درباره جزئیات نشست امروز شورای عالی کار اظهار کرد: جلسه شورای عالی کار درخصوص دستمزد 1402 نتیجه ای نداشت و رقم معینی درباره هزینه سبد معیشت خانوار اعلام نشد.

وی گفت: تنها استماع گزارش کارفرمایان راجع به مزد منطقه ای و گزارش کلی کمیته مزد در دستور کار نهاده شد و مقرر شد نشست بعدی شورای عالی کار هفته آینده برگزار گردد.

ابوی تاکید نمود: در حال حاضر شرایط منطقه ای کردن دستمزدها فراهم نیست و آثار و تبعات بسیاری از جمله مهاجرت را با اجرای آن شاهد خواهیم بود.

به گفته وی نمایندگان گروه کارگری در نشست امروز بر معین شدن سبد معیشت تاکید و اعلام کردند که باب مذاکرات دستمزد بعد از اعلام رقم سبد معیشت باز خواهد شد.

نماینده کارگران در شورای عالی کار گفت: دستور کار دیگر جلسه، اصلاح ماده آیین دادرسی کار بود که به تصویب نرسید و مقرر شد آنالیز بیشتر صورت گیرد.

همه ساله در بهمن ماه کمیته دستمزد شورای عالی کار هزینه سبد معیشت کارگران را پس از بحث و آنالیز کارش

منبع: فرارو
انتشار: 12 اسفند 1401 بروزرسانی: 12 اسفند 1401 گردآورنده: soiigle.ir شناسه مطلب: 2172

به "نشست دستمزد شورای عالی کار بدون نتیجه انتها یافت" امتیاز دهید

9 کاربر به "نشست دستمزد شورای عالی کار بدون نتیجه انتها یافت" امتیاز داده اند | 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نشست دستمزد شورای عالی کار بدون نتیجه انتها یافت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید