کتاب نور و نورپردازی در عکاسی به چاپ یازدهم رسید

به گزارش مجله سویگل، به گزارش خبرنگاران ؛ آندرئاس فینینگر نویسنده کتاب نور و نورپردازی در عکاسی تجربه عملی خود را در مقام عکاس هنرمند با زبانی ساده و در قالبی آموزشی در اختیار علاقه مندان قرار داده است و هدفش در تألیف این کتاب، اثری آموزشی بر بنیان تجربیات و پژوهش های حرفه ای و هنری خود در حوزه عکاسی بوده است.

کتاب نور و نورپردازی در عکاسی به چاپ یازدهم رسید

نور و نورپردازی در عکاسی قرار است با تعریف ماهیت نور و منابع نوری، راهی برای رسیدن به عکس های زیباتر باشد. این کتاب در واقع این نکته را اثبات می نماید که نورپردازی در ثبت عکس هایی با کیفیت بهتر، نقشی اساسی دارد و مؤلف معتقد است که عکاسان نباید در شرایط نوری بد مانند نور بسیار کم، یا نور بسیار زیاد خود را به عکاسی ملزم کنند، بلکه احتیاج است تا منتظر فراهم شدن شرایط نوری مناسب باشند.

بنابراین مخاطب این اثر درمی یابد که نور، هویت و شخصیت خاص نورپردازی و اصلی ترین منبع جلب کننده توجه به شمار می رود. وقتی عکاس، طبیعت نور و نورپردازی را درک کند، در هر کجا، هر زمان و هر موقعیتی می تواند برنامه های نوری خود را ترتیب دهد و در عکاسی سیاه و سفید و رنگی پیروز باشد.

این اثر با تعریف ماهیت نور و منابع نوری، راهی برای رسیدن به عکس های زیباتر است. اشیاء ترسناک، چهره هایی که ترسان به نظر می رسند، چهره های افسرده، یا شاداب، این ها حالت هایی است که بر اساس تابش نور از جهات مختلف ایجاد می شوند. در این زمینه نیز مطالبی در کتاب ارائه شده که تابش نور از جهت های جلو، پهلو، پشت، بالا، پایین، نور چند جهتی را مورد آنالیز قرار می دهد و تعاریفی از هر یک از این جهت های نوردهی را ارائه می هد.

کتاب حاضر بعلاوه مواردی کاربردی مانند چگونگی انتخاب وسایل نوردهی و اصولی درباره نورپردازی را بیان می نماید. در فصل پایانی کتاب هم تکالیفی به مخاطبان ارائه شده تا آن ها نورپردازی را به صورت عملی تجربه کنند. نور چیست و برای عکاسی چه معنایی دارد؟، عملکردهای نور، کیفیت های نور، شکل های نور، منابع نور و به کارگیری نور، بخش های مختلف این کتاب را تشکیل می دهند.

گفتنی است که این اثر با خاستگاه تجربی و جنبه های آموزشی و کاربردی در کنار نظریه های علمی و نظری مرجعی مناسب برای عکاسان و هنرآموزان هنر عکاسی است.

چاپ یازدهم این کتاب در 350 صفحۀ رقعی مصور، شمارگان 500 نسخه و با قیمت 155000 تومان از سوی انتشارات سروش در اختیار علاقه مندان به مباحث این حوزه قرار گرفته است.

علاقه مندان برای تهیه این کتاب می توانند به وسیله فروشگاه به صورت حضوری و یا اینترنتی تماس حاصل کنند و یا با مراجعه به سایت سروش www.soroushpub.com، برای تهیه کتاب اقدام کنند.

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران
انتشار: 28 خرداد 1402 بروزرسانی: 28 خرداد 1402 گردآورنده: soiigle.ir شناسه مطلب: 2215

به "کتاب نور و نورپردازی در عکاسی به چاپ یازدهم رسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کتاب نور و نورپردازی در عکاسی به چاپ یازدهم رسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید