کرونا در صف پمب بنزین ها ، اینجا راننده آمبولانس هم رعایت نمی کند!

به گزارش مجله سویگل، به گزارش خبرنگاران، سکو های پمپ بنزین لحظه ای خالی نمی ماند، آدم ها با عجله از ماشین پیاده می شوند و به سراغ نازل دستگاه می فرایند، تعداد کمی از افراد صورتشان با ماسک پوشانده شده، بقیه یا ماسک ندارند یا آن را زیر چانه زده اند.

کرونا در صف پمب بنزین ها ، اینجا راننده آمبولانس هم رعایت نمی کند!

یکی از متصدیان در حالی که اسکناس های در دستش را می شمارد و ماسکی بر صورت ندارد می گوید : ماسک می زنم ولی الان یک لحظه برش داشتم، من نمیتونم هشت ساعت با ماسک و دستکش کار کنم. احساس خفگی میکنم. مرگ یک بار شیون یک بار، اگه کار نکنم یکی دیگه رو میذارن به جای من. راننده ماشین جلویی صدایش می زند و می گوید : آقا بیا حساب کن ما بریم.

بستر دستورالعمل های بهداشتی کرونا فراهم نیست

به گفته وزیر بهداشت هر صندلی پمپ بنزین می تواندحدود 8000 نفر را به کرونا مبتلا کند. به همین دلیل توصیه های بهداشتی زیادی برای مراجعه به پمپ بنزین ارائه شد.

یکی از راهکارهای مقابله با کرونا در صندلی های پمپ بنزین سوخت گیری توسط اپراتورها است، اما مشاهدات از صندلی های سوخت نشان می دهد اپراتورها برای سوخت گیری مردم در ساعات پرتردد روز و هنگامی که صف های طولانی تشکیل می گردد و تعداد اپراتورها پاسخگو نیست، تمایلی به این کار ندارند.

آمبولانسی می رسد، راننده اش با ماسکی زیر چانه بلافاصله از ماشین پیاده می گردد و خودش سوخت گیری می نماید.

علاوه بر او رانندگاه تاکسی، کارمندان و دیگر افراد حاضر در صندلی خودشان اقدام می نمایند و علت این کار را از دست رفتن وقت و انتظار طولانی در صندلی ها بیان می نمایند.

همایون صالحی، عضو کانون انجمن صندلی داران سوخت در این رابطه عنوان می نمایند: این امکان اصلا وجود نداشت که ما بتوانیم نیروی جدید اضافه کنیم و در حفظ نیروهای فعلی بسیار بسیار مشکل پیدا کردیم، کسانی که چنین دستورالعملی دادند ابتدا باید بستر را با مساعدت های خود آماده می کردند و بعد به چنین روشی می رسیدند، اگر قرار باشد در هر شیفت برای همه سوخت گیری انجام گردد در هر صندلی احتیاج به 16 نفر اپراتور است و این هزینه با میزان فروش و درآمد صندلی همخوانی ندارد، اگر این اتفاق در استان ها بیفتد در همان چند ماه اول باید صندلی را بفروشند و پول آن را به جای بدهکاری بدهند. ما از ابتدای کرونا از سمت هیچ نهادی حمایت و کمکی دریافت نکردیم و حتی در شرایطی که ماسک و دستکش نایاب بود ما به سختی تهیه کردیم.

وی در مورد سوخت گیری توسط متصدیان می گوید: ما اعلام کردیم اگر مردم عجله ننمایند و اجازه بدهند، اپراتورها سوخت گیری را انجام می دهند. البته در تهران که تعداد صندلی ها کم و شلوغ است این دستورالعمل امکان پذیر نیست.

صف های شلوغ پمپ بنزین ها

یکی دیگر از توصیه های بهداشتی این است که در هر بار مراجعه به پمپ بنزین ها یا ایستگاه های سی ان جی، سعی کنید حداکثر باک خودرو خود را پر کنید تا دفعات کمتری مجبور به مراجعه برای دریافت سوخت شوید.

اما ناصر رئیسی فرد، رئیس انجمن صنفی صندلی داران سوخت، معتقد است که مسائل مالی مردم باعث شده تا سفرهای درون شهری افزایش پیدا کند و مردم روزانه برای سوخت گیری به صندلی ها مراجعه نمایند.

او می گوید: صفی که جلوی صندلی ها ایجاد می گردد نشانه فروش بالاتر نیست، مردم کم بنزین می زنند و باک ماشین هایشان را 10 لیتر 10 لیتر پر می نمایند.

صندلی های سوخت از پرخطرترین مکان هایی هستند که امکان ابتلا به کرونا در آنجا وجود دارد و احتیاج به نظارت و مساعدت جدی از طرف مسئولان احساس می گردد.

یکی از نگرانی های حال حاضر این است که با ورود ویروس جدید کرونا و افزایش سفرها، تعداد کم کارکنان و ساعت کاری زیاد، متصدیان صندلی ها در خطر بیشتری نسبت به قبل قرار دارند. این شرایط درحالیست که هنوز مراجع رسمی این حوزه حتی آماری از جانباختگان در صندلی های پمب بنزین منتشر نکرده اند و معلوم نیست برای افزایش حفاظت از جان متصدیان این حوزه چه دستورالعمل های جدیدی را در برنامه دارند. در روزهای اخیر مقامات متعددی نسبت به شیوع موج جدید کرونا هشدار داده اند اما هنوز صندلی های پمب بنزین انگار در فاز مقابله با موج های گذشته هستند!

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 29 اسفند 1399 بروزرسانی: 29 اسفند 1399 گردآورنده: soiigle.ir شناسه مطلب: 1461

به "کرونا در صف پمب بنزین ها ، اینجا راننده آمبولانس هم رعایت نمی کند!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرونا در صف پمب بنزین ها ، اینجا راننده آمبولانس هم رعایت نمی کند!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید