کشتی فرنگی قهرمانی جهان، روزِ بدون فینالیست برای ایران؛ تلاش پشتام و مختاری برای برنز، گرایی به شانس مجدد رفت

به گزارش مجله سویگل، روز نخست مسابقات کشتی فرنگی قهرمانی جهان امروز برگزار گشت و چهار کننده ایران از راهیابی به فینال باز ماندند و تنها دو کشتی گیر فردا برای برنز تلاش می کنند.

کشتی فرنگی قهرمانی جهان، روزِ بدون فینالیست برای ایران؛ تلاش پشتام و مختاری برای برنز، گرایی به شانس مجدد رفت

به گزارش خبرنگاران، نخستین روز از مسابقات کشتی فرنگی قهرمانی جهان امروز (پنج شنبه) با برگزاری مسابقات 4 وزن دنبال شد و محمدرضا مختاری و پژمان پشتام دو کننده ایران فردا (جمعه) باید برای مدال برنز تلاش کنند، محمدعلی گرایی در گروه شانس بازنده ها روی تشک می رود و سجاد عباس پور هم حذف شد.

نتایج کامل رقابت کنندگان ایران در روز پنجشنبه به شرح زیر است:

وزن 55 کیلوگرم

سجاد عباس پور کشتی گیر جوان ایران 10 بر یک مغلوب مکس نووری از آمریکا شد. با توجه به شکست 9 بر صفر کننده آمریکا در مرحله یک چهارم نهایی، عباس پور حذف شد.

وزن 72 کیلوگرم

محمدرضا مختاری کشتی گیر شیرازی کشورمان در دور نخست با کریستوف بورگر از اتریش کشتی گرفت و با نتیجه 9 بر صفر از سد این رقیب گذشت تا راهی دور بعدی شود. وی در دور بعدی پیروز شد با نتیجه 12 بر 2 از سد جی یول لی از کره جنوبی بگذرد.

ملی پوش کشورمان برای آنکه جواز حضور در مرحله نیمه نهایی را پیدا کند، به مصاف اولوو گاهماده از آذربایجان رفت و این حریف را مقتدرانه با نتیجه 9 بر صفر شکست داد و گام به دیدار ما قبل فینال گذاشت.

مختاری که صبح امروز (15 مهر) کشتی های خوبی مقابل حریفان گرفته بود، در همان ثانیه های اول غافلگیر شد و 4 امتیاز مقابل مالخاص عمویان از دست داد که خیلی سریع 4 امتیاز را جبران کرد. در ادامه باز هم عمویان بود که صاحب 4 امتیاز شد. مختاری در نهایت این مبارزه را با نتیجه 10 بر 6 واگذار کرد و راهی دیدار رده بندی شد.

وزن 77 کیلوگرم

محمدعلی گرایی که در دور اول به مصاف آیک مناتساکانیان دارنده مدال برنز جهان از بلغارستان رفت و درحالیکه مشخصاً همچنان به لحاظ روحی متاثر از اتفاقات تلخ المپیک بود، مبارزه اولش را با نتیجه 6 بر یک به پیروزی رسید.

کشتی گیر نام دار و باتجربه کشورمان، در دور بعدی مقابل گلا بولکوادزه قهرمان زیر 23 سال جهان از گرجستان قرار گرفت و در این مرحله هم با نتیجه 6 بر یک از سد حریفش گذشت.

گرایی که دو مبارزه قبلی اش را با برد پشت سر گذاشته بود، در مبارزه سوم به مصاف رومن ولاسوف دارنده دو مدال طلای المپیک و قهرمان پرآوازه کشتی فرنگی جهان رفت و در این کشتی 10 بر یک مغلوب حریف روس شد تا با توجه به محتمل بودن فینالیست شدن ولاسوف، او فردا کارش را در گروه شانس مجدد دنبال کند.

با پیروزی 7 بر صفر ولاسوف مقابل حریف مجارستانی در نیمه نهایی وزن 77 کیلوگرم و راهیابی او به فینال، علی گرایی هم به گروه شانس مجدد رفت تا فردا رقابت هایش را در گروه شانس مجدد دنبال کند.

وزن 82 کیلوگرم

پژمان پشتام که سومین کننده ایران بود که امروز روی تشک رفت، درحالیکه 4 امتیاز از حریف پیش بود، مقابل حریف هندی سه امتیاز از دست داد و در نهایت با نتیجه 4 بر 3 سینگ هارپریت از هند را شکست داد. وی در دور بعدی طارق عبدالسلام از بلغارستان را با نتیجه 7 بر 2 از پیش رو برداشت و به مرحله یک چهارم نهایی راه پیدا کرد.

کننده کشورمان در مبارزه بعدی رودرروی کولیف از بلاروس قرار گرفت و درحالیکه برای رسیدن به نیمه نهایی، به برد این کشتی احتیاج داشت، با نتیجه 3 بر یک از سد حریف گذشت تا راهی نیمه نهایی شود.

پشتام در مبارزه نیمه نهایی وزن 82 کیلوگرم مقابل آکبوداک از ترکیه قرار گرفت و در تایم اول 5 امتیاز از دست داد. او در تایم دوم هم تنها یک امتیاز از اخطار کم کاری به حریف، به دست آورد و کشتی با نتیجه 5-2 تمام شد تا ملی پوش ایران مانند مختاری به فینال نرسد و فردا کارش را برای کسب مدال برنز در مبارزه رده بندی دنبال کند.

اسامی فینالیست های چهار وزن نخست به شرح زیر است:

55 کیلوگرم: امین صفرشایف (روسیه) - کن ماتسویی (ژاپن)

72 کیلوگرم: مالخاز آمویان (ارمنستان) - سرگئی کوتوزوف (روسیه)

77 کیلوگرم: رومن ولاسوف (روسیه) - سانان سلیمان اف (آذربایجان)

82 کیلوگرم: برهان آکبوداک (ترکیه) - رفیق حسین اف (آذربایجان)

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 30 مهر 1400 بروزرسانی: 30 مهر 1400 گردآورنده: soiigle.ir شناسه مطلب: 1790

به "کشتی فرنگی قهرمانی جهان، روزِ بدون فینالیست برای ایران؛ تلاش پشتام و مختاری برای برنز، گرایی به شانس مجدد رفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشتی فرنگی قهرمانی جهان، روزِ بدون فینالیست برای ایران؛ تلاش پشتام و مختاری برای برنز، گرایی به شانس مجدد رفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید