آیفون دار ها مراقب این عدد مرموز باشند

به گزارش مجله سویگل، اگر صاحب گوشی آیفون هستید، مراقب قانون 80 درصد باشید، چرا که ممکن است گوشی شما دچار مشکل جدی شده و لازم باشد برایش هزینه کنید.

آیفون دار ها مراقب این عدد مرموز باشند

هنگامی که عدد سلامت باتری آیفون شما به زیر 80 درصد رسید، یعنی احتمالا وقت آن رسیده که دست به جیب شوید. هر چه بیشتر آیفون خود را شارژ و با استفاده از گوشی، شارژ را تخلیه کنید، باتری ضعیف تر می گردد. با گذشت زمان، آیفون شما نسبت به زمانی که نو بود، شارژ کمتری در خود نگه می دارد.

با رفتن به Settings > Battery > Battery Health در آیفون، می توانیدحداکثر درصد ظرفیت باتری را مشاهده کنید. هرچه این عدد کمتر گردد، مدت زمان احتیاج گوشی شما به شارژر کوتاهتر می گردد و مدام باید گوشی خود را شارژ کنید.

هنگامی که سلامت باتری آیفون به زیر 80% رسید، پیامی برای شما نمایش داده می گردد. اپل هشدار می دهد: سلامت باتری شما به طور قابل توجهی کاهش یافته است.

البته یک ارائه دهنده خدمات مجاز اپل می تواند باتری را جایگزین کند تا عملکرد و ظرفیت کامل بازیابی گردد. به طور معمول حدود دو سال طول می کشد تا به این نقطه برسید، اگرچه تجربه شما ممکن است متفاوت باشد.

البته همان طور که اپل هم اعلام نموده، باتری ضعیف شده برای آیفونتان خطرناک نیست، فقط کارایی آن را کاهش می دهد. استفاده از یک باتری جایگزین می تواند مشکل گشا باشد.

کاهش بیش از حد حداکثر ظرفیت باتری آیفون شما به طور فزاینده ای آزاردهنده خواهد شد. بعلاوه متوجه می شوید که آیفون شما با کوشش برای محافظت از باتری در برابر تخریب بیشتر، کارایی کمتری دارد.

تعویض باتری آیفون، آن را از نظر سلامت باتری به آیفون نو نزدیک می نماید.

منبع: همشهری آنلاین

منبع: فرارو
انتشار: 6 شهریور 1402 بروزرسانی: 6 شهریور 1402 گردآورنده: soiigle.ir شناسه مطلب: 2241

به "آیفون دار ها مراقب این عدد مرموز باشند" امتیاز دهید

2 کاربر به "آیفون دار ها مراقب این عدد مرموز باشند" امتیاز داده اند | 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آیفون دار ها مراقب این عدد مرموز باشند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید