افتتاح 11 ایستگاه جدید مترو در سال جاری

به گزارش مجله سویگل، مدیرعامل متروی تهران اظهار داشت در صورت تحقق منابع مالی در سال جاری، شاهد افتتاح 11 ایستگاه جدید مترو خواهیم بود.

افتتاح 11 ایستگاه جدید مترو در سال جاری

به گزارش مجله سویگل به نقل از ایسنا، علی امام در خصوص برنامه های سال 99 شرکت متروی تهران اظهار کرد: هنور 910 میلیارد تومان از بهای اوراق مشارکت فروخته شده نزد بانک آینده محفوظ است و با وجود تاخیر چندین ماهه هنوز این پول به شرکت مترو پرداخت نشده است.

وی افزود: در این روزهایی که شهرداری تهران با مسائل مالی روبرو است، تزریق بهای فروش اوراق مشارکت می تواند گره های زیادی از توسعه مترو در تهران بردارد.

امام با اشاره به مسائل مالی شهرداری تهران ادامه داد: علاوه بر بودجه مصوب برای مترو، درصدد هستیم 1000 میلیارد تومان اوراق مشارکتی را که شورای شهر در سال گذشته برای مترو تصویب کرد، فعال کنیم که اگر این مهم محقق شود، می توانیم توسعه و تجهیز مترو را سرعت ببخشیم.

مدیرعامل متروی تهران با بیان اینکه با وجود مسائل مالی فراوان در صدد آن هستیم تا خاتمه سالجاری، 7 کیلومتر از خط شش با 6 ایستگاه حدفاصل ستاری تا تربیت مدرس را به بهره برداری برسانیم، ادامه داد: در خط 6 و 7 مترو نیازمند نصب تجهیزات هستیم و همچنین براساس برنامه ریزی های اجرا شده در قسمت جنوبی خط شش نیز ایستگاه امیرکبیر و ورودی دوم ایستگاه بعثت افتتاح خواهد شد.

امام گفت: همچنین در خط هفت مترو شاهد افتتاح ایستگاه های محلاتی، بوستان گفت وگو، برج میلاد و میدان قیام در سالجاری خواهیم بود.

وی با بیان اینکه در خط سه مترو ساخت و احداث ایستگاه اقدیسه همچنان باقی مانده که در سالجاری باید فکری برای آن کرد، افزود: ساخت خاتمهه اکباتان و فاز دوم خاتمهه کلاهدوز نیز در لیست برنامه های امسال شرکت مترو قرار گرفته است.

مدیرعامل متروی تهران با بیان اینکه بودجه سال 99 مترو 2800 میلیارد تومان است، گفت: اگر 910 میلیارد تومان فروش اوراق مشارکت از بانک آینده اخذ شود و همچنین بتوانیم نسبت به فروش 1000 میلیارد تومان اوراق مشارکت مترو در سالجاری اقدام کنیم، قطعا شاهد شتاب توسعه مترو خواهیم بود.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 20 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: soiigle.ir شناسه مطلب: 964

به "افتتاح 11 ایستگاه جدید مترو در سال جاری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افتتاح 11 ایستگاه جدید مترو در سال جاری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید