اخبار اقتصادی

همکاری های قنات بلده فردوس و قنات قصبه گناباد افزایش می یابد

مدیر پایگاه میراث چهانی قنات قصبه گناباد گفت: مدیر پایگاه میراث جهانی قنات بلده فردوس از میراث جهانی قنات قصبه گناباد بازدید کرد.

30 اردیبهشت 1398

امکان استفاده دانش آموختگان دانشگاه علمی کاربردی از وام 50 میلیونی

سرپرست معاونت فرهنگی دانشجویی دانشگاه علمی کاربردی کشور گفت: اگر دانش آموختگان این دانشگاه در شرکت هایی کنار یکدیگر قرار گیرند، به شرکت هایی که در این مراکز توسط دانشجویان ایجاد گردد، وام 50 میلیونی اعطا خواهد شد.

28 اردیبهشت 1398

فرایند آمار فراوری در سامانه کاداستر معادن سمنان راه اندازی شد

به گزارش خبرنگاران، محمد فروهر ظهر یک شنبه در جلسه شورای هماهنگی معادن سمنان به میزبانی صنعت، معدن و تجارت استان ضمن بیان اینکه فرایند آمار فراوری در سامانه کاداستر معادن راه اندازی شده است، ابراز داشت: این سامانه دهم دی ماه به بهره برداری خواهد رسید...

25 اردیبهشت 1398

نمایشگاه دستاوردهای انقلاب اسلامی در شاهرود برپا می گردد

به گزارش خبرنگاران، محمد کرم محمدی صبح شنبه در جلسه کارگروه بزرگداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی به میزبانی فرمانداری شاهرود بابیان اینکه کارگروه های تخصصی ویژه این مراسم در شهرستان با محوریت امام جمعه تشکیل شده است، ابراز داشت: برای برگزاری...

25 اردیبهشت 1398

120 هزار تبعه افغان در استان تهران مجوز دارند

به گزارش خبرنگاران، پروانه رضایی بعد از ظهر پنجشنبه در حاشیه بازدید از سالن ورزشی کارگران شرق استان تهران و چند طرح کارگری در دماوند با بیان این که تمام مصوبات سفر وزیر کار به دماوند اجرا شده است، گفت: نرخ بیکاری در دماوند 8 درصد و در استان 11 درصد است.

21 اردیبهشت 1398

معامله مسکن در بورس شدنی است؟

یک اقتصاددان به طرح فروش مسکن در بورس اشاره نمود و گفت: این طرح بسیار ساده تر از طرح فروش نفت در بورس است.

17 اردیبهشت 1398

هشدار WTO نسبت به بحران تجاری جهانی

همزمان با حضور روسای غول های خودروسازی آلمان در واشنگتن، سازمان جهانی تجارت (WTO) هشدار داد سیستم جهانی تجارت بین المللی دچار بحران شده است.

11 اردیبهشت 1398

اینفوگرافیک، تسویه تهاتری بدهی های دولت، رشد 13 درصدی بودجه عمرانی

به گزارش خبرنگاران، شمارش معکوس برای ارائه بودجه 98 از سوی دولت به مجلس شروع شده است. در این میان یکی از مهم ترین بندهای بودجه مربوط به سیاست های حمایتی دولت از فراوری و اشتغال است که در این راستا دولت برای بودجه عمرانی در سال 98 رشد 13 درصدی در نظر گرفته...

8 اردیبهشت 1398

خورشید و ماه در حراج تهران چکش می خورند

ناصر آراسته هنرمند حوزه نقاشی درباره آثار هنری تازه اش که قرار است در حراج تهران به فروش رسد به خبرنگاران گفت: 2 تابلوی نقاشی شده از خورشید و ماه که ابعاد 140× 140 دارند به قیمت 70 میلیون تومان در حراج تهران به فروش می رسند.

27 اسفند 1397

پنجمین جلد دانشنامه فرهنگ مردم ایران منتشر شد

به گزارش خبرنگاران، دانشنامۀ فرهنگ مردم ایران یکی از پروژه های متعدد مرکز دائرةالمعارف بزرگ اسلامی است که طرح اولیۀ آن در یک فرایند پیشنهاد، مطالعه و تدوین، در اسفند 1386 تهیه شد و دو هیئت؛ یکی شورای علمی متشکل از استادان دانشگاهی رشته های مربوط و دست...

15 اسفند 1397

افشاگری های سفیر سابق آمریکا در مکزیک از آشوب های شدید در دولت ترامپ

سفیر سابق آمریکا در مکزیک در نامه سرگشاده ای برای روزنامه نیویورک تایمز به توضیح آنچه که وی آشوب شدید در دولت ترامپ خوانده پرداخته است.

9 اسفند 1397

خودروهای ثبت سفارش قدیم از گمرک ترخیص گردد

محمد رضا پور ابراهیمی در گفت و گو با خبرنگاران، با اشاره به اینکه وضعیت قیمت های خودروهای وارداتی در بازار قابل قبول نیست تاکید نمود: امروز شاهد وجود خودروهایی در گمرک کشور هستیم که در گذشته ثبت سفارش شده اما ترخیص نمی گردد.

7 اسفند 1397

خط جدید پروازی مسیر کرمان ـ تهران راه اندازی شد

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان از راه اندازی خط جدید پروازی مسیر کرمان ـ تهران و بالعکس با همکاری شرکت هواپیمایی زاگرس اطلاع داد.

5 اسفند 1397

بحران استان های توسعه یافته را نداریم، اکثر کارگاه ها تعطیل هستند

به گزارش خبرنگاران، علی جهانی ظهر پنجشنبه در کارگاه آموزشی حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری با اشاره به اینکه اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی و تامین اجتماعی 4 نظام اساسی مشترک دارند که شامل بیمه بیکاری، روابط کار، نظام بازنشستگی و حوادث ناشی از کار است،...

3 اسفند 1397

گیت های ضدسرقت ایرانی در جیتکس عرضه شد

به گزارش خبرنگاران به نمایشگاه جیتکس در دبی، این محصول سخت افزاری به عنوان تنها محصول تولیدشده در خاورمیانه در پاویون ایران در نمایشگاه جیتکس دبی عرضه شد.

30 بهمن 1397

هفته آینده بیمارستان 1000 تختخوابی همدان کلنگ زنی می گردد

استاندار همدان گفت: عملیات اجرایی بیمارستان 1000 تختخوابی همدان هفته آینده شروع می گردد.

29 بهمن 1397

پیاده سازی اقتصاد مقاومتی راه برون رفت از وضعیت کنونی جامعه است

به گزارش خبرنگاران، سعید کتابی پیش از ظهر یکشنبه در دومین جلسه کمیته فرهنگی و گفتمان سازی اقتصاد مقاومتی شهرستان ملایر گفت: باید از تمام ظرفیت های موجود استفاده کنیم تا اقتصاد مقاومتی را در جامعه و در بین خانواده ها به صورت یک فرهنگ درآورده و آن را جامعه...

11 بهمن 1397

جوان 18 ساله مهارت ورود به بازار کار را ندارد

معاون وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی گفت: حتی آموزش های آموزش و پرورش نیز نتایج مدنظر را به دنبال نداشته و جوانان ما ماهر نیستند و حتی برنامه های آموزشی در کشور به شکلی است که در 18 سالگی یک جوان مهارت لازم برای ورود به بازار کار را ندارد.

5 بهمن 1397

بنای تاریخی سرای امینی شهرستان بیرجند مرمت شد

مدیر پایگاه میراث فرهنگی شهر تاریخی بیرجند از مرمت بنای تاریخی سرای امینی شهرستان بیرجند اطلاع داد و گفت: عملیات مرمتی این بنای تاریخی که از تیرماه سال97 شروع گردیده بود، شامل طاق زنی، کف سازی، استحکام بخشی، بام سازی و سقف زنی بناست.

30 دی 1397

کاهش نرخ مرغ در بازار، قیمت به 8900 تومان رسید

مهدی یوسف خانی در مصاحبه با خبرنگاران، از کاهش قیمت مرغ به زیر 9 هزارتومان در مراکز خرده فروشی اطلاع داد و گفت: قیمت این کالا در مراکز خرده فروشی، به 8900 تومان رسیده است.

30 دی 1397
تعداد: (31)