امکان استفاده دانش آموختگان دانشگاه علمی کاربردی از وام 50 میلیونی

سرپرست معاونت فرهنگی دانشجویی دانشگاه علمی کاربردی کشور گفت: اگر دانش آموختگان این دانشگاه در شرکت هایی کنار یکدیگر قرار گیرند، به شرکت هایی که در این مراکز توسط دانشجویان ایجاد گردد، وام 50 میلیونی اعطا خواهد شد.

امکان استفاده دانش آموختگان دانشگاه علمی کاربردی از وام 50 میلیونی

به گزارش خبرنگار خبرنگاران؛ احمدرضا پیشبین در جشن دانش آموختگان مراکز آموزش علمی کاربردی استان اصفهان، اظهار کرد: این تسهیلات از محل بودجه وزارت تعاون و دانشگاه جامع علمی کاربردی ارائه می گردد.

وی اضافه نمود: برای نخستین بار بیش از 90 مرکز علمی کاربردی در کشور فعال شده است که قوانین آنها ابلاغ می گردد و با سرمایه گذاری اقتصادی ثابت خواهند ماند.

پیشبین با تاکید بر اینکه دانشگاه علمی کاربردی یک نمونه مرکز آموزش عالی موفق در کشور است، گفت: وزیر علوم زمانی که می خواهند از یک دانشگاه موفق در کشور مثال بزنند، از دانشگاه علمی کاربردی نام می برند.

مدیرکل حوزه ریاست، روابط عمومی و پاسخگویی به شکایات دانشگاه جامع علمی کاربردی کشور توضیح داد: احتیاجمند هستیم به سمت کیفی گرایی برویم و مراکز را بین المللی کنیم.

پیشبین با بیان اینکه در دانشگاه علمی کاربردی بهترین مسیر انتخاب شده است، گفت: در نظام نظری می بینیم بسیاری از افراد مدرک می گیرند، اما مهارت ندارند. امروز افتخارمان این است در کنار بحث علم و اندیشه، آموزش مهارت را که موضوع روز کشور است، در نظر گرفته ایم.

وی با بیان اینکه دانشگاه علمی کاربردی توسعه کمی را در برنامه های خود دارد، اضافه نمود: از نظر ما تمام مراکز واحد دانشگاهی مجزا محسوب می شوند و ما از تمام مراکز درخواست داریم که برنامه راهبردی و پنج ساله خود را ارائه دهند. همچنین برای جذب مدرس فراخوانی اعلام نموده ایم و 96 نفر برای تدریس در مراکز علمی کاربردی جذب شده اند.

وی اظهار داشت: دانشگاه های معتبر کشور به وزارت علوم تقاضای ایجاد رشته های مهارتی داده اند. ویژگی رشته های مهارتی این است که تقاضا محور و احتیاج روز کشور است. این رشته ها در دانشگاه های علمی کاربردی کشور فعال هستند.

پیشبین اظهار کرد: تمام دانش آموختگان در حین تحصیل باید کار خود را داشته باشند و این هدف آرمانی ماست.

سرپرست معاونت فرهنگی دانشجویی دانشگاه علمی کاربردی دانشگاه کشور توضیح داد: زمانی که بحث کارآفرینی و تجاری سازی مطرح می گردد، باید توجه داشته باشیم که در بیرون دانشگاه کسی منتظر ما نیست، بلکه باید مهارت های خود را به آن ها نشان دهیم.

به گزارش خبرنگاران، نخستین جشن بزرگ دانش آموختگان مراکز آموزش علمی کاربردی استان با حضور بیش از 160 دانش آموخته این دانشگاه برگزار گردید.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "امکان استفاده دانش آموختگان دانشگاه علمی کاربردی از وام 50 میلیونی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "امکان استفاده دانش آموختگان دانشگاه علمی کاربردی از وام 50 میلیونی"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید