تور پاتایا: باغ گیاه شناسی نونگ نوچ پاتایا ؛ دور همی با شکوه گل ها و گیاهان

به گزارش مجله سویگل، دربرخی شهر های توریستی و خوش اقلیم جهان، باغ هایی با عنوان باغ گیاه شناسی وجود دارد. ویژگی اصلی این باغ ها آن است که گیاهانی ویژه و منحصر به فرد را از سراسر جهان گردآوری می نمایند و در معرض نمایش می گذارند. پس در باغ نونگ نوچ، علاوه بر گیاهان منطقه ها استوایی، شاهد گیاهانی خاص از گوشه و کنار جهان نیز خواهید بود. علاوه بر این، باغ گیاه شناسی نونگ نوچ پاتایا یک باغ چند منظوره است و تفریحات متنوع دیگری هم در آن پیدا می گردد. در ادامه، خبرنگاران با جزئیات بیشتری شما را با این باغ آشنا خواهد نمود.

تور پاتایا: باغ گیاه شناسی نونگ نوچ پاتایا ؛ دور همی با شکوه گل ها و گیاهان

از سفر با تور پاتایا لذت ببرید و سواحل شگفت انگیز تایلند و مراکز خرید بسیار ارزان پاتایا را از دست ندهید.

پاتایا شهر جاذبه های شگفت انگیز تایلند است و از محبوب ترین شهر های توریستی نزدیک به خط استوا. داشتن طبیعتی بکر و منحصر به فرد و اقلیمی استوایی به همراه مدیریت پیروز توریستی توریستان زیادی را از سراسر دنیا به پاتایا فرا می خواند. یک باغ گرراستای حیرت انگیز در این شهر وجود دارد که آن را به نام باغ گیاه شناسی نونگ نوچ می شناسند. این باغ یکی از 10 باغ زیبای دنیا و از اصلی ترین جاذبه های شهر پاتایا ست. روزانه هزاران توریست از سراسر دنیا این باغ را از نزدیک می بینند و عکس های زیبای آن را در صفحات اجتماعی شان به اشتراک می گذارند. خبرنگاران هم امروز میخواهد تا گردش خاطره انگیزی در این باغ تماشایی داشته باشد. پس ما را همراهی کنید.

باغ گیاه شناسی

آغاز داستان باغ گیاهشناسی نونگنوچ پاتایا

باغ گیاه شناسی نونگ نوچ

داستان از این جا آغاز می گردد که در سال 1954 میلادی، یک زوج ثروتمند تایلندی به نام های خانم نونگ نوچ و آقای پیسیت، یک منطقه وسیع 240 هکتاری شامل زمین ها و تپه ها و دشت های اطراف آن را خریدند. قصد اولیه آن ها ایجاد باغ های بزرگ میوه نظیر پرتقال، نارگیل و دیگر میوه های استوایی بود. اما خانم نونگ نوچ پس از کمی دنیاگردی و سفر به کشور های اروپایی نظرش را در خصوص باغ های میوه عوض کرد. او تصمیم گرفت تا به جای آن، باغ گرراستای بزرگی از گل ها و گیاهان زینتی کشورش و همین طور دیگر نقاط مهم دنیا، احداث کند. نتیجه آن شد که این باغ با بیش از نیم قرن مدیریت عالی و مجهز شدن به امکانات بی نظیر، به یکی از 10 باغ زیبای دنیا در عرصه توریستی تبدیل گردد.

باغهای اروپایی؛ جذابترین بخش باغ گیاهشناسی نونگنوچ پاتایا

باغ گیاه شناسی نونگ نوچ

بی شک، مهم ترین بخش این مجموعه توریستی، باغ های زیبای آن است و در میان این باغ ها نیز، باغ های اروپایی از بقیه مشهور تر ند. از باغ ایتالیایی آغاز می کنیم که قبل از باغ های دیگر ساخته شد. سفر به ایتالیا بسیار خانم نونگ نوچ را تحت تأثیر قرار داده بود و او به محض بازگشت، آغاز به احداث باغی به سبک ایتالیایی کرد. بعد ها مجسمه های مرمرینی هم از ایتالیا خریداری و به باغ اضافه شدند. باغ مشهور دیگرِ مجموعه، باغ فرانسوی است که با الهام از باغ کاخ ورسای پاریس طراحی شده است. در این محوطه شمشاد های کوتاه، محوطه های بزرگی را به فرم اشکال هندسی ایجاد نموده و درخت های کاج بلند را در میان گرفته اند. بنا های طلایی و هرمی شکل پاگودا نیز که نماد هایی تایلندی اند در سمت دیگر باغ فرانسوی به چشم می خورند.

اما انگلستان نیز از این ضیافت باغ های اروپایی بی نصیب نمانده! احتمالاً در خصوص سنگ های غول پیکر و باستانی استون هنج چیز هایی شنیده اید. اگر آن ها را از نزدیک ندیده اید، می توانید نمونه مینیاتوری آن ها را در باغ استون هنج نونگ نوچ ببینید. هنوز کسی از نحوه ساخت این سنگ های مرموز اطلاعی ندارد.

یک باغ دیگر هم در نانگ نوچ وجود دارد که ترکیبی از المان های مختلف باغ های قاره اروپاست و به آن باغ اروپایی می گویند. گیاهان این باغ در اشکال هندسی متنوع نظیر هرمی، کروی و چهار گوش به سبک باغ های اروپایی به نمایش درآمده اند.

گیاهان استوایی در باغهای گرراستای نونگنوچ

باغ گیاه شناسی نونگ نوچ

شاید برایتان جالب باشد که بدانید در باغ گیاه شناسی نونگ نوچ پاتایا، بیست هزار درخت گرراستای از 50 کشور دنیا گردآوری شده است. خیلی از گونه های گیاهی کمیاب و در معرض انقراض نیز در میان آن ها به چشم می خورد که با زحمات زیاد نگه داری شده و به آن ها رسیدگی می گردد. درختان زیبای سیکاس یکی از همین گونه های در حال انقراض بود که امروزه به لطف مرکز نگه داری نونگ نوچ، نگه داری شده و در دره سیکاس به زیبایی به نمایش درآمده اند.

باغ آناناسیان، باغ آدنیوم و باغ بونسای نیز از باغ های بزرگ و مهم در مجموعه نونگ نوچ هستند. در باغ آناناسیان، بیش از 350 گونه از خانواده گیاه آناناس به چشم می خورد. برای بازدید از 15 هزار گلدان درختچه های آدنیوم سوار اتوبوس خواهید شد و از میان گل های صورتی رنگ باغ آدنیوم می گذرید. در باغ بونسای هم با تجمعی از گلدان های زیبای بونسای روبرو خواهید شد.

باغ چهاربرج و پیادهروی کارائیبی

باغ گیاه شناسی نونگ نوچ

مدیران باغ گیاه شناسی نونگ نوچ پاتایا خلاقیت های زیادی به خرج می دهند و پر از ابتکارات و ایده های تازه اند. شاید ترکیب معماری و گیاه شناسی یک منطقه، کمتر به فکر کسی برسد. ولی در باغ نونگ نوچ، باغی به نام باغ چهاربرج وجود دارد که در آن معماری چهار کشور منطقه یعنی لائوس ، میانمار، کامبوج و تایلند در کنار گیاهان این منطقه ها به نمایش گذاشته شده است. ساختمان های نمادینی با معماری این کشور ها تناسب فرمی خوبی با گیاهان همین منطقه ها دارد.

در ابتکاری دیگر، راستا متفاوتی در میان باغ وجود دارد که به پیاده روی کارائیبی مشهور است. در این راستا، حجم انبوهی از سیکاس ها و نخل های جزیره کارائیب توریستان را به حال و هوای این جزیره زیبا می برد.

گیاهان ویژه در باغ گیاهشناسی نونگنوچ پاتایا

گیاهان ویژه در باغ گیاه شناسی

اما چنان که گفتیم، باغ های گیاه شناسی دارای گیاهان منحصر به فردی از گوشه و کنار دنیا اند. در باغ نونگ نوچ، شاهد گیاهانی خواهید بود که شاید تا به حال در زندگی تان ندیده باشید و دیگر هیچ وقت هم نبینید! برای مثال گیاه آگاو، یک گیاه تک لپه با برگ های گوشتی است که مجموعه ای از آن ها را در گلدان های قرمز رنگ نونگ نوچ خواهید دید. یا شاید تا به حال گیاهانی که دارای برگ های چند رنگ باشند ندیده باشید! در مجموعه گیاهان چند رنگ نونگ نوچ، تعدادی از این گیاهان را خواهید دید. حتی تعدادی از کاکتوس ها با شکل و شمایلی نو نیز در باغ گیاه شناسی نونگ نوچ، انتظارتان را می کشند.

گیاهان ویژه در باغ گیاه شناسی

حضور آب و آبشار در باغ گیاهشناسی نونگنوچ پاتایا

طبیعتاً هرجا که ردی از گل و گیاه باشد، سر و کله آب هم پیدا می گردد! بخش بسیار دلربایی از باغ نوننگ نوچ، اختصاص دارد به مجموعه ای از گل های فصلی که رودی از میان آن در جریان است. بر روی این رودخانه کوچک، پل معلقی هم خودنمایی می نماید. عبور از این پل، شما را به دامن گل های رنگارنگ می اندازد. این رودخانه در بخش های دیگر باغ نیز جاری و ساری است.

باغ گیاه شناسی نونگ نوچ

بعلاوه آبشار زیبا و دست سازی هم در مجموعه نونگنوچ وجود دارد. این آبشار با قرار داشتن در میان درختان بلند قامت باغ، چشم انداز فوق العاده ای را ایجاد نموده است.

جاذبههای غیر گیاهشناسی در باغ گیاهشناسی نونگنوچ پاتایا

جاذبه های غیر گیاه شناسی

اما شاید تا الان از قدم زدن و تماشا این همه گل و گیاه خسته شده باشید؛ چه می گردد کرد؟ آدمیزاد است دیگر! حوصله اش سر می رود! اما مدیران پارک فکر اینجا را هم نموده اند.

جاذبه های غیر گیاه شناسی

آن ها علاوه بر خلاقیت هایی که در خود باغ های گل به کار می گیرند، باغ ها و جاذبه هایی مصنوعی از پدیده ها و موجودات طبیعی را نیز ایجاد نموده اند. دره دایناسورها، باغ ماموت ها، باغ فلامینگو، باغ گرانیتی و قلمرو حیوانات، بخش هایی از این مجموعه شگفت انگیزند که تندیس هایی از موجودات هم نام هر بخش درآن ها وجود دارد.

باغ گیاه شناسی نونگ نوچ پاتایا

بعلاوه در تپه پروانه، پروانه های بزرگ و رنگارنگی از گل های مختلف ساخته اند و فضا را از بوی گل ها عطرآگین نموده اند. به علاوه، مجسمه های گچی از شیر، ببر، میمون، اورانگوتان و بچه خوک نیز در این تپه وجود دارد که تماشایی است.

امکانات خدماتی در باغ گیاهشناسی نونگنوچ پاتایا

امکانات خدماتی در باغ

مجموعه باغ نونگ نوچ به قدری وسیع است که احتمالاً یک روزه نمی رسید همه جایش را ببینید. در این حین ممکن است احساس خستگی یا گرسنگی کنید و بخواهید چیزی بخورید یا بنوشید. می توانید رستوران های متنوع در مجموعه را نظیر رستوران غذای دریایی یا رستوران هندی، امتحان کنید. اگر یک قهوه یا آب میوه هم حالتان را جا می آورد، کافی شاپ مجموعه تمام وقت در خدمت شماست. اما دیگر فکرش را هم نمی کنید که در این مجموعه شما را ماساژ هم بدهند! ولی از بخت خوب امکان ماساژ هم در باغ گیاه شناسی نونگ نوچ پاتایا وجود دارد. آن هم ماساژ از نوع تایلندی!

امکانات خدماتی در باغ

اگر به پاتایا سفرکردید، در همان روز های اول، از این باغ تماشایی تماشا کنید.

منبع:سـفـرزون

منبع: دیجیاتور
انتشار: 13 مرداد 1401 بروزرسانی: 13 مرداد 1401 گردآورنده: soiigle.ir شناسه مطلب: 2068

به "تور پاتایا: باغ گیاه شناسی نونگ نوچ پاتایا ؛ دور همی با شکوه گل ها و گیاهان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور پاتایا: باغ گیاه شناسی نونگ نوچ پاتایا ؛ دور همی با شکوه گل ها و گیاهان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید