به راحتی برای خودتان کش مو نمدی درست کنید!

به گزارش مجله سویگل، کش مو نمدی را می توانید با استفاده از گل های نمدی زیبا درست کنید. در این آموزش روش درست کردن کش موی نمدی مدل گل رز، گل سرخ و گل صد برگ با رنگ های مختلف یاد داده شده است.

به راحتی برای خودتان کش مو نمدی درست کنید!

برای درست کردن کش مو نمدی می توانید از الگو ها و شکل های مختلفی بهره ببرید و حتی رنگ آن را با لباس های خود ست کنید. خبرنگاران در اینجا روش درست کردن کش موی نمدی، مدل گل های مختلف را به صورت مرحله به مرحله به شما می آموزد.

1- درست کردن کش مو نمدی مدل گل رز

برای درست کردن این مدل کش موی نمدی ابتدا با نمد یک نوار با طول حدود 20 سانتی متر و عرض 3 سانتی متر درست کنید. بعد پارچه را از طول تا بزنید،پایین آن را کوک زده، سپس کمی نخ را بکشید و بعد گره بزنید.

حال از یک طرف نوار پارچه ای آن را لوله کنید. در حال لوله کردن نوار باید آن را کمی پایین تر از ردیف های قبل خود قرار بدهید. در پایان با نخ و سوزن گل را بدوزید.

روی نمد سبز طرح 3 برگ بکشید و آن را ببرید. گل رز خود را وسط برگ ها قرار دهید و با نخ و سوزن آنها را بدوزید. همچنین می توانید از سه گل رز در کنار هم برای این کش مو نمدی زیبا بهره ببرید. در پایان گل را روی کش بچسبانید و یا بدوزید.

2- روش ساخت کش مو نمدی مدل گل سرخ

این کش مو به سادگی ساخته می گردد. ابتدا یک کاغذ مربعی را بردارید و دو بار تا بزنید، بعد روی آن یک قلب بکشید طوری که پایانی قلب روی گوشه بیفتد. بعد کاغذ را از روی قلب برش بدهید تا الگوی گل شما تشکیل بگردد.

حال الگو را روی نمد بگذارید و دو عدد گل درست کنید. می توانید از دو رنگ مختلف نمد نیز بهره ببرید تا کش موی شما زیباتر بگردد. بعد دو گل نمدی را به حالت ضربدری روی هم قرار بدهید.

گل ها را از وسط بهم بدوزید. سپس یک برگ از گل رویی را لوله کنید و بعد 3 برگ دیگر را نیز دور آن بپیچید. به همین ترتیب برگ های گل زیری را نیز به دور گل اولی بپیچید و در پایان پایین گل را با نخ و سوزن بدوزید.

گل نمدی شما آماده شده است. برای زیبایی بیشتر می توانید روی نمد سبز دو یا سه عدد برگ ساده آورید. سپس ابتدا گل را روی کش بدوزید و بعد برگ ها را دور آن قرار داده و بدوزید و یا بچسبانید.

همچنین بخوانید: 4 روش ساده ساخت گل نمدی تزئینی

3- درست کردن کش موی نمدی مدل گل دو رنگ

برای ساخت این کش موی نمدی به دو رنگ نمد، چسب حرارتی و کش موی ساده احتیاج دارید. ابتدا روی هر رنگ از نمد یک الگوی حلزونی اما به صورت دالبری بکشید و دورتا دور آن ها را ببرید.

سپس سر نمدها را از سمت بیرون گرفته و روی هم قرار بدهید به طوری که یکی از نوار ها کمی پایین تر از دیگری قرار بگیرد.

حالا آغاز به لوله کردن آن ها کنید. هر تکه را که لوله کردید با چسب حرارتی ثابت کنید و دوباره کار را ادامه بدهید تا همه نوارهای نمدی را به هم بپیچید.

پایانی نوار اول را به کف گل بچسبانید و بعد پایانی نوار دومی را نیز روی آن بچسبانید. اکنون گل نمدی زیبای شما آماده شده است و می توانید آن را روی یک کش بچسبانید و موهای خود را ببندید.

همچنین بخوانید: 2 روش جالب برای ساخت گیره سر نمدی

منبع: setare.com
انتشار: 29 بهمن 1399 بروزرسانی: 29 بهمن 1399 گردآورنده: soiigle.ir شناسه مطلب: 1398

به "به راحتی برای خودتان کش مو نمدی درست کنید!" امتیاز دهید

3 کاربر به "به راحتی برای خودتان کش مو نمدی درست کنید!" امتیاز داده اند | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "به راحتی برای خودتان کش مو نمدی درست کنید!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید