تهیه نقشه قطب فرهنگی گردشگری پایتخت؛ بزودی، احداث پارکینگ با ظرفیت 3000 خودرو

به گزارش مجله سویگل، مدیرعامل شرکت نوسازی عباس آباد از تهیه نقشه قطب فرهنگی گردشگری پایتخت در آینده نزدیک خبرداد.

تهیه نقشه قطب فرهنگی گردشگری پایتخت؛ بزودی، احداث پارکینگ با ظرفیت 3000 خودرو

به گزارش خبرنگاران، فرامرز عظیمی با اعلام این خبر گفت: نقشه گردشگری مجموعه اراضی عباس آباد با توجه به احتیاج هموطنان و همچنین بازدیدکنندگان خارجی در دست تهیه است و به زودی در اختیار عموم قرار خواهد گرفت.

وی با تاکید بر اینکه اراضی عباس آباد تهران با داشتن پهنه وسیعی از بوستان های مفهومی و بازدیدکنندگان مختلفی که مخاطب آن هستند و در راستای توسعه بخش توریسم خود اقدام به طراحی این نقشه نموده است، اضافه نمود: در کوشش هستیم تا با شناساندن هرچه بهتر بخش های مختلف این اراضی همچون بوستان ها و برنامه هایی که در طول سال در آنها برگزار می گردد و همینطور جانمایی خدمات رفاهی، همچون سرویس های بهداشتی، رستوران ها، پارکینگ ها و... به تأمین احتیاج بازدیدکنندگان بپردازیم.

عظیمی در ادامه با اشاره به تأمین پارکینگ در منطقه گردشگری عباس آباد اعلام نمود: در آینده ای نزدیک به تعداد پارکینگ های موجود در این اراضی جهت رفاه حال بازدیدکنندگان اضافه نموده خواهد شد.

وی با تاکید بر اینکه ایجاد فضاهایی برای توقف وسایل نقلیه، بخشی از خدمات رفاهی و همینطور تاسیسات زیربنایی شهری محسوب می گردد، گفت: تعداد پارکینگ ها و ضرورت استفاده از آن در شهرهای بزرگی همچون تهران بستگی مستقیمی با میزان جمعیت آن دارد. فضاهای تفریحی و تفرجی که سرانه استفاده جمعیت از آن، نسبت به مکان های دیگر بیشتر است به پارکینگ بیشتری هم احتیاج دارند.

عظیمی تاکید نمود: البته توجه به حمل و نقل عمومی و استفاده آسان و کارا از آن به مراتب بهتر از ورود خودروهای شخصی به شبکه معابر شهری است.

وی با اشاره به تامین پارکینگ در منطقه گردشگری عباس آباد،اضافه نمود: پارکینگ میدان فرهنگ با ظرفیتی در حدود 3000 خودرو در شرق اراضی و حد فاصل باغ کتاب، باغ دماوند و فلسفه، باغ ارم، کتابخانه ملی و فرهنگستان ها و در راستای تامین احتیاج مراجعان در حال ساخت است.

مدیرعامل شرکت نوسازی عباس آباد همچنین گفت: این پروژه که از بزرگراه شهید حقانی دارای دسترسی اصلی است، در حال حاضر در مراحل انتهایی گودبرداری و پایدارسازی قراردارد.

بر اساس گزارش سایت اطلاع رسانی شهرنوشت، عظیمی توضیح داد: طراحی پارکینگ بر اساس احتیاج بخش های مختلف در سرلوحه فعالیت قرار گرفته و امکاناتی همچون ورود و خروج آسان خودروهای عمومی، اتوبوس، ون، تاکسی و همچنین وجود چهار مجموعه پدافند غیرعامل و پناهگاه های چند منظوره جهت شرایط بحرانی مد نظر طراحان قرار گرفته است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 3 اسفند 1398 بروزرسانی: 7 بهمن 1399 گردآورنده: soiigle.ir شناسه مطلب: 677

به "تهیه نقشه قطب فرهنگی گردشگری پایتخت؛ بزودی، احداث پارکینگ با ظرفیت 3000 خودرو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تهیه نقشه قطب فرهنگی گردشگری پایتخت؛ بزودی، احداث پارکینگ با ظرفیت 3000 خودرو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید