جزیره لاوان ؛ قطعه گمشده گردشگری

به گزارش مجله سویگل، هرچند می توانید بهترین طعم غذاهای فرنگی را در این جزیره تست کنید، اما جالب است به شما بگویم اگر چیزی غیر از ماهی بخورید سرتان کلاه رفته است.

جزیره لاوان ؛ قطعه گمشده گردشگری

بعد از کیش و قشم بزرگترین جزیره هرمزگان لاوان است. به سواحل بکرش معروف است و نقشه و عکس های هوایی جزیره لاوان بسیار چشم نواز است. بازار جزیره هم مانند دیگر جزایر جنوبی کشور اجناس متعددی دارد و سوغات لاوان را هم با تنوع بسیار عرضه می نماید. با خبرنگاران بمانید.

جزیره لاوان

جزیره لاوان یکی از جزایر نفت خیز خلیج همواره فارس است. هرچند اینجا مانند قشم و کیش، برو بیایی برای خودش ندارد اما سکوت آن را جریان حضور گردشگران می شکند. زمستان فصل شلوغ آنجاست و برای رفتن به لاوان اول باید به بندر مقام بروید. می توانید به عسلویه بروید و تا شهر پارسیان، 30 دقیقه برانید. جاده ساحلی زیبای پارسیان تا بندر مقام خودش یک مقصد گردشگری است با منظره ای از موج های دریا که به صخره ها می خورند یا جایی که کوه و دریا به هم می رسند.

در اسکله بندر مقام، قایق های کوچک و بزرگی هستند که به مقصد جزیره لاوان مسافران را سوار می نمایند. 20 کیلومتر روی دریا و آب های ژرف خلیج فارس که ممکن است ساکنان دریا هم در جهت همراهی تان نمایند. فقط 30 دقیقه طول می کشد تا به جزیره برسید. شن های داغ جزیره و موج های بلند آن می تواند ساعت ها شما را سرگرم کند.

از سویی بودن در جزیره مروارید خیز خلیج فارس می تواند کلی جذاب باشد. در قدیم شغل بیشتر مردم صید مروارید و بعد ماهیگیری بود، تا اینکه اینجا به یکی از قطب های نفتی ایران تبدیل شد و بیشتر مردم جزیره هم در شرکت نفت مشغول شدند؛ اما همچنان لاوان به بکر بودنش معروف است.

امکانات گردشگری و اقامت در جزیره لاوان

 • شنا کنید

  خوب است بدانید برای اینکه بتوانید تنی به آب بزنید، چندین ساحل مانند ساحل گرت، ساحل مرجانی و ساحل شرکت نفت، از جاهایی هستند که می توان شنا کرد و در آن ها با خیال راحت چادر زد. کمپینگ و عکاسی در این جزیره مرسوم است.

 • ویترین گردی کنید

  بازار لاوان برای گشت و گذار گزینه درجه یکی است. همچنین برای ویترین گردی هم فروشگاه های بزرگ و مدرنی در این جزیره وجود دارد.

 • خوشمزه گردی کنید

  هرچند می توانید بهترین طعم غذاهای فرنگی را در این جزیره تست کنید، اما جالب است به شما بگویم اگر چیزی غیر از ماهی بخورید سرتان کلاه رفته است. انواع ماهی های جنوب که همان لحظه صید شده است را با بهترین نوع پخت می گردد آنجا نوش جان کرد و مدت ها با طعم خوش آن زندگی کرد!

 • عکاسی کنید

  گذشته از آنکه ساحل و دریای بی نظیر جزیره لاوان سوژه مناسبی برای عکاسی هستند، اما نوعی آهو به اسم جبیر، گوسفندان وحشی و نهنگ هم در اینجا پیدا می گردد که می توانند مقابل لنز دوربین شما ژست بگیرند. به علاوه اگر از اواسط اسفند تا اوایل مرداد به لاوان بروید، می توانید شاهد تخم گذاری لاک پشت ها هم باشید.

 • کمپ بزنید

  امکانات لاوان، بیشتر از جزیره هایی مثل هندورابی و جزایر ناز است. می توانید لوازم کمپینگ خود را بیاورید و برای خودتان چادر بزنید. هرچند سوئیت های جزیره هم می تواند برای اقامت مناسب باشد.

منبع: پیام دلتا
انتشار: 23 بهمن 1398 بروزرسانی: 7 بهمن 1399 گردآورنده: soiigle.ir شناسه مطلب: 645

به "جزیره لاوان ؛ قطعه گمشده گردشگری" امتیاز دهید

1 کاربر به "جزیره لاوان ؛ قطعه گمشده گردشگری" امتیاز داده است | 4 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزیره لاوان ؛ قطعه گمشده گردشگری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید