حاشیه سفرهای خارجی اعضای شورای شهر شیراز ، دیروز دبی و بارسلونا، امروز ترکیه ، سخنگوی شورای شهر: هدف کسب تجربه است

به گزارش مجله سویگل، دیروز اکسپو دبی و بارسلونا و امروز سفر دو تن از اعضای شورای اسلامی شهر شیراز به ترکیه یکی دیگر از حواشی های ناتمام شورای ششم است.

حاشیه سفرهای خارجی اعضای شورای شهر شیراز ، دیروز دبی و بارسلونا، امروز ترکیه ، سخنگوی شورای شهر: هدف کسب تجربه است

به گزارش خبرنگاران، تصویب سفر دو تن از اعضای شورای شهر شیراز به ترکیه جهت کسب تجربه و عبرت آموزی به واسطه زلزله ای که اخیرا در این کشور اتفاق افتاده است، حاشیه ای بود که هفته گذشته دامن گیر اعضای شورای شهر شیراز شد.

در شرایط نامساعد شرایط مالی شهرداری و اوضاع مالی جامعه اعزام دو تن از اعضای شورای اسلامی شهر (غلامعلی ترابی و مصطفی کیانی رحیمی) به ترکیه کافی است تا افکار عمومی به بازی گرفته شده و شهروندان نسبت به نمایندگانی که به شورا فرستاده اند بیشتر ناامید شوند.

در ادوار مختلف شورا سفرهایی به خارج از کشور با عناوین مختلف اجرا شده است، شورای شهر هم شان قانون گذاری دارد و می تواند این اقدام را انجام دهد اما آنچه اهمیت دارد، دستاورد حاصل از این که آورده ای در پی نداشته و نخواهد داشت.

امروزه باتوجه به توسعه فضای مجازی و توسعه شبکه های اجتماعی جلسات مختلف بین المللی حتی میان سران کشورها به صورت آنلاین در بستر فضای مجازی در دسترس و قابل مشاهده است؛ لذا حتی اگر این رفتارها قانونی باشد باز هم دستاوردی نخواهد داشت و جز صرف هزینه بیت المال آورده ای برای مردم ندارد.

فرماندار شهرستان شیراز درباره تایید یا رد این مصوبه شورای شهر شیراز گفت: از این مصوبه اطلاعی ندارم و هنوز چیزی به فرمانداری ارسال نشده است.

شیبانی با اشاره به اینکه از زمانی که بنده به فرمانداری آمده ام از اردیبهشت ماه تا کنون مصوبه ای با موضوع سفر اعضای شورا به خارج از کشور نداشته ایم، گفت: پس از ارسال مصوبه به کمیسیون تطبیق این موضوع آنالیز و نظر فرمانداری اعلام خواهد شد.

محمدرضا هاجری، سخنگوی شورا و ارائه نماینده این پیشنهاد گفت: با افتخار این پیشنهاد را دادم و آن را پیگیری خواهم کرد تا به نتیجه برسد.

عضو هیئت رئیسه شورای اسلامی شهر شیراز در این باره گفت: در زلزله ترکیه، از 70 کشور جهان حضور یافته اند و یک صحنه بین المللی ایجاد شده است؛ لذا نه تنها شیراز بلکه از استان های تهران و مشهد و اصفهان و ... هم برا کسب تجربه افرادی به ترکیه اعزام شده اند.

وی اضافه نمود: حتی از آتش نشانی و هلال احمر هم با ترکیه ارتباط تنگاتنگ دارند و یاری رسانی می نمایند؛ لذا ما نیز دو نفر از اعضای شورا که زیر 50 سال بوده و جوان هستند و مدارک مرتبط هم دارند را به ترکیه خواهیم فرستاد.

هاجری ادامه داد: غلامعلی ترابی، رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی است و مصطفی کیانی هم دکترای مربوط به زلزله دارد، ضمن اینکه این افراد برای سرگرمی نمی روند، در چادر خواهند ماند و تجربه کسب خواهند کرد.

او با اشاره به اینکه در زلزله ترکیه مشاهده شده است که یک ساختمان کامل فرو ریخته در حالی که ساختمانی دیگر دست نخورده به جای مانده است، گفت: شیراز شهری بر روی گسل است و این تجربه ها برای آینده شیراز مفید خواهد بود.

او درباره سفرهای دبی و بارسلونا نیز گفت: سفر بارسلونا یک نفر آن هم با هزینه شخصی خود رفت و برای سفر اکسپو نیز که مربوط به یک اجلاس جهانی هوشمندسازی بود رئیس سازمان فناوری اطلاعات شهرداری و یک متخصص هوش مصنوعی از شورا اعزام شدند.

او با اشاره به اینکه این سفرها گاها ضروری است، اظهار کرد: ما برای این موضوعات جنجال می کنیم و بعد می گوییم چرا از تجربیات دیگر کشورها استفاده نمی گردد؟!

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 4 اسفند 1401 بروزرسانی: 4 اسفند 1401 گردآورنده: soiigle.ir شناسه مطلب: 2169

به "حاشیه سفرهای خارجی اعضای شورای شهر شیراز ، دیروز دبی و بارسلونا، امروز ترکیه ، سخنگوی شورای شهر: هدف کسب تجربه است" امتیاز دهید

3 کاربر به "حاشیه سفرهای خارجی اعضای شورای شهر شیراز ، دیروز دبی و بارسلونا، امروز ترکیه ، سخنگوی شورای شهر: هدف کسب تجربه است" امتیاز داده اند | 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حاشیه سفرهای خارجی اعضای شورای شهر شیراز ، دیروز دبی و بارسلونا، امروز ترکیه ، سخنگوی شورای شهر: هدف کسب تجربه است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید