حقوق ویلموتس: روزی 500 میلیون تومان!

به گزارش مجله سویگل، از زمان حضور مارک ویلموتس در راس کادر فنی تیم ملی فوتبال ایران تا امروز همواره بحث های زیادی درباره مبلغ و بند های قرارداد او در رسانه ها مطرح شده است. روز گذشته بود که در یک برنامه تلویزیونی ابعاد جدیدی از قرارداد درخشان فدراسیون با مرد بلژیکی تعیین شد. بر اساس این قرارداد، اگر ویلموتس تا یک ژوئن 2020 سرمربی تیم ملی می ماند نزدیک به 8 میلیون یورو از فدراسیون دریافت می کرد. البته با وجود شکایت او از فدراسیون ممکن است حتی با وجود رفتنش این مبلغ را دریافت کند. ویلموتس تا همین الان هم 2 میلیون یورو از فدراسیون دریافت نموده است.

حقوق ویلموتس: روزی 500 میلیون تومان!

این پول برای سرمربی ای که همین الان هم بیکار است مبلغ بالایی محسوب می گردد. حالا اگر مبلغ دریافتی او را بر تعداد روز هایی که همراه تیم ملی بوده است تقسیم کنیم عمق فاجعه معین می گردد.

ویلموتس روز 7 خرداد ماه سال 98 به ایران آمد تا تیم ملی را برای دو مسابقه با سوریه و کره جنوبی آماده کند. او بعد از کسب پیروزی برابر سوریه و تساوی برابر کره روز دوم تیر به مرخصی رفت. بعد از گذشت چند روز او دوباره در تاریخ 15 تیر به ایران آمد تا تیم ملی را برای ملاقات با تیم ملی امید آماده کند. او بعد از این مسابقه از تاریخ 24 تیر ایران را ترک کرد و 8 شهریور برای برگزاری نشست با مربیان لیگ فزونی و همچنین اردوی تیم ملی در راه جام جهانی به ایران برگشت. او بعد از بازگشت از هنگ کنگ به همراه تیم ملی، تا تاریخ 22 شهریور و برای تماشای ملاقات گل گهر و پارس جنوبی جم در ایران بود، اما به مدت یک هفته دوباره ایران را ترک کرد و 31 شهریور برای تماشای دربی مجددا به ایران برگشت. بعد از دربی هم دوباره ایران را ترک کرد و در تاریخ 12 مهر برای تماشای ملاقات تیم های تراکتور و پارس جنوبی و همچنین برگزاری اردوی تیم ملی برای ملاقات برابر کامبوج و بحرین به ایران برگشت.

تیم ملی، کامبوج را با شکستی پر گل بدرقه کرد، اما در تاریخ 23 مهر به بحرین باخت. بعد از این شکست ویلموتس ایران را ترک کرد و بعد از کلی ماجرا و حرف و حدیث با دریافت مبلغی از قراردادش راضی شد تا در تاریخ 18 آبان و چند روز مانده به بازی حساس با عراق به ایران برگردد. ویلموتس 23 آبان و بعد از شکست برابر عراق برای همواره ایران را ترک و در نهایت برای دریافت باقی مانده مطالباتش از فدراسیون فوتبال شکایت کرد.

اگر همه روز هایی را که ویلموتس چه در ایران و چه در کشور های دیگر تیم ملی را همراهی نموده است، حساب کنیم به عدد 66 می رسیم. تا این جای کار ویلموتس از فدراسیون 2 میلیون یورو دریافت نموده است که می گردد تقریبا روزی 30 هزار یورو. با در نظر دریافت قیمت وقت یورو معادل 16 هزار تومان، ویلموتس به ازای هر روزی که به همراه تیم ملی بوده حدود 480 میلیون تومان دریافت نموده است. این مبلغ جدا از پاداش هایی است که از فدراسیون گرفته است.

حالا که ویلموتس از فدراسیون شکایت نموده و محتمل است در این پرونده برنده گردد می توانیم بر اساس آن هم دریافتی روزانه ویلموتس را محاسبه کنیم. جمع مبلغ قرارداد ویلموتس 7 میلیون و 875 هزار یور است که از آن 2 میلیون یورو را کم می کنیم و به مبلغ 5 میلیون و 875 هزار یورو می رسیم. در صورت شکست فدراسیون در این پرونده، ایران باید مبلغ بسیار زیادی را به ویلموتس پرداخت کند.

با توجه به این رقم و حضور 66 روزه ویلموتس به همراه تیم ملی، او به ازای هر روز چیزی حدود 89 هزار یورو خرج روی دست فدراسیون می گذارد که با یوروی 19 هزار تومانی این روز ها می گردد چیزی حدود یک میلیارد و 691 میلیون تومان. تازه فدراسیون باید شانس بیاورد که قیمت یورو از این بالاتر نرود. این مبلغ را به اضافه آن 480 میلیون تومان که بکنیم به عدد 2 میلیارد و 171 میلیون تومان می رسیم؛ دریافتی روزانه مرد نجیب بلژیکی در 66 روزی که همراه تیم ملی بوده است. البته این مبلغ برای زمانی است که ویلموتس در فیفا بتواند فدراسیون را محکوم کند.

منبع: فرارو
انتشار: 22 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: soiigle.ir شناسه مطلب: 1021

به "حقوق ویلموتس: روزی 500 میلیون تومان!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حقوق ویلموتس: روزی 500 میلیون تومان!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید