خبرنگاران آمریکا برای اولین بار تحریم های مرتبط با دریای جنوبی چین اعمال کرد

به گزارش مجله سویگل، تهران- خبرنگاران- همزمان با تنش ها و رزمایش های نظامی متقابل واشنگتن و پکن در دریای جنوبی چین، آمریکا 24 شرکت و فرد چینی را در ارتباط با آنچه اقدامات نظامی و عمرانی در این دریا خواند، وارد فهرست سیاه کرد.

خبرنگاران آمریکا برای اولین بار تحریم های مرتبط با دریای جنوبی چین اعمال کرد

با ما همراه باشید و با تور چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

به گزارش خبرگزاری رویترز، آمریکا برای اولین بار است که تحریم هایی در ارتباط با اختلافات مربوط به دریای جنوبی چین اعمال می نماید. در این اقدام، وزارت بازرگانی ایالات متحده 24 شرکت و فرد چینی را متهم کرد که در ساخت و نظامی سازی جزایر مصنوعی در این دریا به ارتش چین یاری نموده اند.

وزارت خارجه آمریکا نیز در بیانیه ای جداگانه گفت که علیه افراد چینی مسئول یا همکار در این اقدامات محدودیت مسافرتی و صدور ویزا اعمال خواهد نمود.

دریای جنوبی چین دریایی حاشیه ای است که بخشی از اقیانوس آرام به شمار می آید و ناحیه ای در حدود 3.5 میلیون کیلومتر مربع از سنگاپور تا تنگه تایوان را دربر می گیرد این دریا پس از پنج اقیانوس دنیا بزرگترین ناحیه دریایی دنیا است.

جزیره های واقع بر دریای جنوبی چین و همچنین خود دریا، مورد جدال کشورهای مختلف هستند به همین علت حتی نام های متفاوتی برای اشاره به این دریا به کار می رود که البته دریای جنوبی چین نام پذیرفته شده بین المللی، حداقل در انگلیسی و زبان های اروپایی است.

جمهوری خلق چین تقریبا بر کل دریا و کشورهای ویتنام، فیلیپین، مالزی، برونئی و تایوان هریک بر بخش هایی از آن ادعای مالکیت دارند، همچنین این کشورها بر سر جزایر غنی از نفت و گاز اسپراتلی و پارسل اختلاف دارند.

ایالات متحده این دریا را از آب های بین المللی می داند و بر حق قانونی کشتی ها و زیر دریایی هایش در رفت و آمد در این دریا تاکید دارد و مخالف ساخت تاسیسات دریایی توسط چین در این آب راهه است؛ موضوعی که همیشه با واکنش منفی چین روبرو شده است.

آمریکا به تازگی چندین رزمایش نظامی با حضور ناوهای هواپیمابر و بمب افکن های اتمی خود در دریای جنوبی چین برگزار نموده که با واکنش تند از سوی پکن روبه رو شده است.

منبع: ایرنا
انتشار: 19 مهر 1399 بروزرسانی: 19 مهر 1399 گردآورنده: soiigle.ir شناسه مطلب: 1142

به "خبرنگاران آمریکا برای اولین بار تحریم های مرتبط با دریای جنوبی چین اعمال کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران آمریکا برای اولین بار تحریم های مرتبط با دریای جنوبی چین اعمال کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید