خبرنگاران فرایند مدیریت و مهار کرونا در اوج گیری چهارم آسیب شناسی گردد

به گزارش مجله سویگل، قزوین - خبرنگاران - استاندار قزوین گفت: چگونگی مهار کرونا در اوج گیری چهارم آسیب شناسی گردد تا بتوانیم در ادامه فرایند مدیریت و درمان، مسائل آن را به حداقل برسانیم.

خبرنگاران فرایند مدیریت و مهار کرونا در اوج گیری چهارم آسیب شناسی گردد

به گزارش خبرنگاران، راهنمایی الله جمالی پور روز شنبه در ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا در استان قزوین، گفت: برای مهار مرحله چهارم کرونا تعامل و همکاری ستودنی در استان قزوین به وجود آمد که قابل تقدیر و تشکر است.

وی اضافه نمود: همکاری مشترک مسوولان در این زمینه برای جامعه خیر و منفعت داشته و هر کس در این جهت از وحدت عدول نموده، مسائل مردم را افزایش داده است.

این مسوول با بیان اینکه باید با آسیب شناسی مراحل گذشته مقابله، شرایط موجود را روز به روز بهتر کرد، گفت: نگاه مسوولان استان در زمینه کرونا باید به کاهش خطرات کرونا باشد و باید این مهم در قرارگاه مقابله با کرونا با انجام یک آسیب شناسی مناسب محقق گردد.

جمالی پور اضافه نمود: باید یاد بگیریم با پدیده ای به نام کرونا زندگی کنیم چرا که در حال حاضر به صفر رسیدن کرونا متصور نیست چون این ویروس، ماندگار است، البته واکسیناسیون فرایند آن را کاهش می دهد ولی به صفر نمی رساند.

وی گفت: رعایت دستورالعمل های بهداشتی از جمله استفاده از ماسک و فاصله گذاری اجتماعی همچنان مهمترین اقدام برای مقابله با کرونا است و باید تمامی مردم نسبت به آن اهتمام داشته باشند.

این مسوول گفت: این ویروس از لحاظ مالی خسارت های بسیار جدی و مهمی را به وجود آورده است آنچنانکه بسکمک از این شرایط مانند تعطیلی صنوف حتی در زمان جنگ هم وجود نداشت.

جمالی پور اضافه نمود: ستاد کرونا با برداشتن محدودیت ها در بازار و مساجد مسئله ای ندارد ولی نهادهایی مانند اصناف و سازمان تبلیغات اسلامی باید مدیریت و کنترل این مراکز را برعهده بگیرند تا بدین وسیله نظارت ها به بهترین شکل ممکن صورت بگیرد.

استاندار قزوین گفت: از امروز بعضی از محدودیت ها برداشته می گردد ولی نظارت ها با جدیت ادامه پیدا خواهد نمود و در این زمینه رسانه ها هم ستاد را کمک خواهند کرد تا مسائل افزایش پیدا نکند.

مسوولان وعده های خود را در زمینه حمایت از اصناف محقق نمایند

دادستان قزوین در این جلسه گفت: خوشبختانه شرایط کرونایی استان قزوین رو به بهبود است که جای امیدواری دارد، البته این مهم بدان معنا نیست که نسبت به آینده بی تفاوت باشیم تا یکبار دیگر ساده انگاری مسائل را افزایش دهد.

محمد قاسمی گفت: این ویروس در ظرف چند سال آینده وجود خواهد داشت و باید این شیوه نامه ها را جدی بگیریم چراکه هر جا غفلت نموده ایم گرفتار شده ایم.

وی با اشاره به اینکه اصناف در خط مقدم رعایت شیوه نامه ها هستند، اضافه نمود: البته رعایت دستورالعمل های بهداشتی به معنای حمایت نکردن مسوولان از اصناف نیست و مسوولان باید وعده های خود را در زمینه حمایت از اصناف محقق نمایند.

این مسوول گفت: متولیان اصناف باید رعایت دستورالعمل های بهداشتی را در اولویت قرار دهند چراکه توجه نکردن به موضوعات مسائل را افزایش می دهد.

قاسمی اضافه نمود: کادر درمان مسائل زیادی را سپری می نماید و ممکن است نتوانند آنگونه که باید و شاید در اوج گیری های بعدی به ارایه خدمات بپردازند بنابراین باید حمایت های لازم از آنها صورت گیرد.

منبع: ایرنا
انتشار: 7 تیر 1400 بروزرسانی: 7 تیر 1400 گردآورنده: soiigle.ir شناسه مطلب: 1634

به "خبرنگاران فرایند مدیریت و مهار کرونا در اوج گیری چهارم آسیب شناسی گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران فرایند مدیریت و مهار کرونا در اوج گیری چهارم آسیب شناسی گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید