خورشید و ماه در حراج تهران چکش می خورند

به گزارش مجله سویگل، ناصر آراسته هنرمند حوزه نقاشی درباره آثار هنری تازه اش که قرار است در حراج تهران به فروش رسد به خبرنگاران گفت: 2 تابلوی نقاشی شده از خورشید و ماه که ابعاد 140× 140 دارند به قیمت 70 میلیون تومان در حراج تهران به فروش می رسند.

خورشید و ماه در حراج تهران چکش می خورند

وی اعلام کرد: دو تابلوی موردنظر نقاشی آکریلیکی هستند که سه سال برای خلق آن موقع صرف نموده ام.

این هنرمند که وضعیت اقتصادی موجود را بی تاثیر در فروش آثار هنری می داند، اظهار کرد: وقتی یک کلکسیونر قصد خرید اثر هنری را دارد به قیمت آن توجهی نمی کند. در اینجا تنها مبحث آمدن کلکسیونر مطرح است چراکه ما فرش را روی زمین پهن می کنیم اما توجهی به ارزش آثار هنری و تابلوی روی دیوار نداریم.

وی با اشاره به اینکه باید زمینه ای فراهم کنیم که کلکسیونرها برای خرید آثار هنری بیایند، مطرح کرد: ضروری است تا در فضای مجازی مثل اینستاگرام تبلیغاتی انجام گردد که افراد ترغیب به خرید آثار هنری شوند.

آراسته تاکید نمود: علاوه بر کلکسیونرها، افرادی هستند که آثار هنری را خریداری می نمایند تا در زمان دیگری با قیمت بالاتر آن را بفروشند. کسی که بخواهد تابلویی از فردی چون من داشته باشد به قیمت آن توجهی نمی کند و بیشتر ارزش هنری آن برایش اهمیت دارد.

وی در سخنانش با اشاره به اینکه احتمالا نمایشگاهی در آذرماه برگزار خواهد نمود، گفت: می توانم برای نمایشگاه با مدیران گالری های مختلف صحبت کنم، اما در نهایت اینکه در چه گالری آثارم به نمایش گذاشته شوند بسته به نوع توافق دارد.

این هنرمند نقاش در خاتمه اعلام کرد: موزه هنرهای معاصر تهران کارهایم را می شناسد و آثاری از من در گنجینه نیز وجود دارد ولی تمایل به خرید تابلوهایم با بهای یک یا دو میلیون تومان داشت که این رقم بسیار کم بود بنابراین نمی توانم در چنین شرایطی با موزه هنرهای معاصر تهران کار کنیم.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 27 اسفند 1397 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: soiigle.ir شناسه مطلب: 74

به "خورشید و ماه در حراج تهران چکش می خورند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خورشید و ماه در حراج تهران چکش می خورند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید