درمان این دسته از بیماری ها در افراد چاق بهتر صورت می گیرد

به گزارش مجله سویگل، در مطالعات صورت گرفته بر روی نوع تازه داروی ایمونوتراپی موسوم به بازدارنده چک پوینت، به نظر می رسد بیماران چاق در بعضی از سرطان ها در مقایسه با افراد لاغرتر، واکنش بهتری نشان می دهند.

درمان این دسته از بیماری ها در افراد چاق بهتر صورت می گیرد

به گزارش خبرنگاران، لیزا ماکووسکی، سرپرست تیم تحقیق از دانشگاه تنسی آمریکا، در این باره می گوید: مدتهاست ما به آنالیز این موضوع پرداختیم که چگونه سیستم ایمنی بواسطه چاقی تغییر نموده و چقدر این تغییر بر خطر سرطان و درمان آن تأثیر می گذارد.

وی در ادامه می افزاید: چاقی پدیده ای پیچیده است، زیرا می تواند باعث التهاب گردد و هم مسیرهای ضد التهابی را که منجر به سرکوب سیستم ایمنی می گردد، فعال کند. تا به امروز چگونگی تأثیر چاقی در درمان سرطان مورد آنالیز قرار نگرفته است.

تحقیقات نشان داد چاقی در مدل های موش باعث رشد سریع تومور در مقایسه با نمونه های لاغر می گردد. اما داروهای بازدارنده سیستم ایمنی موسوم به Anti-PD-1 از پیشرفت سرطان ناشی از چاقی جلوگیری کرد. Anti-PD-1 باعث افزایش تعداد سلول های ایمنی و نشانگرهای مؤثر ضد تومور می گردد.

خوشبختانه، این سلول های خواب آلود می توانند با وجود چاقی مداوم، برای تقویت مجدد ایمنی ضد تومور با anti-PD-1 دوباره برنامه ریزی شوند.

به نظر می رسد بیماران چاق در بعضی از سرطان ها مانند سرطان پوست، تخمدان، بعضی از سرطان های ریه و کلیه در مقایسه با افراد لاغرتر، واکنش بهتری نشان می دهند.

به گفته محققان، روده ما محل زندگی میکروب هایی نظیر باکتری ها، قارچ ها و ویروس ها است که ممکن است بر سلول های ایمنی بدن و توانایی ذاتی ما در مبارزه با سرطان تأثیر بگذارد.

منبع: مهر

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 23 تیر 1400 بروزرسانی: 23 تیر 1400 گردآورنده: soiigle.ir شناسه مطلب: 1664

به "درمان این دسته از بیماری ها در افراد چاق بهتر صورت می گیرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درمان این دسته از بیماری ها در افراد چاق بهتر صورت می گیرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید