در این کشور حمل حیوان خانگی در خودرو جرم است

به گزارش مجله سویگل، دوستداران و به خصوص دارندگان حیوانات خانگی که عادت دارند حیوان خانگی خود از قبیل سگ را در خودرو کنار دست خود بنشانند باید این نکته را بدانند که در صورت عدم رعایت قوانین در کشور مورد نظر این مطلب، به طور حتم از سوی پلیس متحمل جریمه سنگینی خواهند شد. در ادامه با مجله خبرنگاران همراه باشید.

در این کشور حمل حیوان خانگی در خودرو جرم است

شاید درست حدس زده باشید. در انگلیس عدم نگه داری صحیح حیوان خانگی در خودرو برابر قوانین و مقرارت هدایت و رانندگی این کشور تخلف محسوب شده و راننده مشمول پرداخت جریمه می گردد. البته حیوانات خانگی فقط به این شکل در معرض خطر نیستند بلکه خطرات اصلی که از قضا پنهان هم هستند در خانه ها رخ می دهند.

برابر تصریح قانون مصوب در انگلستان: هنگامی که محرز گردد که سگ ها یا دیگر حیوانات خانگی در وسیله نقلیه ای به درستی مراقبت نمی شوند و موجبات حواس پرتی راننده را در زمان رانندگی فراهم نمایند، شخص راننده باید بلافاصله خودرو را متوقف نموده و نسبت به استفاده از کمربند ایمنی برای حیوان خانگی اقدام و یا سگ یا هر حیوان خانگی دیگری را در قفس مخصوص خود نگه داری کند.

رانندگانی که در خودروی خود حیوان خانگی آزاد و رها شده حمل نمایند 100 پوند جریمه می شوند و چنان چه از پرداخت مبلغ جریمه خودداری نمایند، مبلغ جریمه به 5000 پوند افزایش پیدا می نماید. چنین مسایلی برای شما به قدری بیگانه و ناملموس است که احتمالا نمی دانستید سرپیچی از آنها غیرمجاز و خلاف قانون تلقی می گردد.

با این همه، نقض این قانون شایع تر از آن چیزی است که بتوان تصور کرد. براساس آنالیز اجرا شده در سایت اینترنتی uSwitch.com، 69 درصد دارندگان حیوانات خانگی گفته اند که همواره با حیوان خانگی خود در حالی که در خودرو آنها آزادانه به این سو و آن سو می رود رانندگی می نمایند و یک پنجم این افراد اظهار نموده اند که از وجود چنین قانونی بی اطلاع بوده اند و هیچ وقت به فکر تامین امنیت جانی حیوان خانگی خود در خودرو نبوده اند.

شما ساکن انگلستان نیستید؟ مسئله ای نیست و اصلا مهم نیست که در کدام کشور زندگی می کنید بلکه نکته حائز اهمیت این است که همواره به یاد داشته باشید که هر کسی، اعم از انسان یا حیوان، که در خودروی شما می نشیند باید از کمربند ایمنی استفاده کند و اگر سرنشین شما حیوان خانگی است ترجیحا در قفس مخصوص به خود نگه داری گردد و یا با وسیله مناسبی باید آن حیوان را مهار کنید چرا که تامین امنیت شخص ثالث در خودروی شما به مقدار خود شما اهمیت دارد.

راستی، هیچ می دانستید که عکس گرفتن از برج ایفل شب ها ممنوع است؟ احتمالا شما از این قانون عجیب که از قضا بین المللی هم هست اطلاع نداشتید اما این واقعیت دارد!

منبع: مجله دور و نزدیک
انتشار: 21 مرداد 1400 بروزرسانی: 21 مرداد 1400 گردآورنده: soiigle.ir شناسه مطلب: 1715

به "در این کشور حمل حیوان خانگی در خودرو جرم است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "در این کشور حمل حیوان خانگی در خودرو جرم است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید