تور یونان ارزان: راهنمای سفر به یونان

به گزارش مجله سویگل، یونان یکی از مقاصد گردشگری محبوب در فصل تابستان است. گردشگران از سراسر جهان برای لذت بردن از سواحل آفتابی و سفری به گذشته در شهرهای قدیمی، به یونان سفر می نمایند؛ کشوری زیبا، با محیطی گرم و مردمی میهمان نواز.

تور یونان ارزان: راهنمای سفر به یونان

سفر با تور یونان ارزان را از دست ندهید و از نزدیک با سرزمین اسطوره های باستانی آشنا شوید و شهرهای سانتورینی، آتن و میکونوس را ببینید.

هزینه های معمول

هزینه های اقامت

بسته به اینکه کدام بخش از یونان را برای اقامت انتخاب کنید، هزینه هاستل ها از 10 تا 30 یورو متغیر است. هزینه اقامت در اتاق های خصوصی هاستل ها شبی 45 تا 60 یورو است. این قیمت ها در آتن کمتر و در جزایر گران قیمتی مانند میکونوس، بیشتر است. در فصل های کم دنیاگرد یا آف سیزن، بیشتر اتاق ها در حدود 25 یورو قیمت دارند.

هزینه اقامت در هتل های ارزان قیمت از حدود 40 یورو برای یک اتاق دوتخته شروع می شود. در جزایری مانند میکونوس، اتاق ها شبی 55 یورو قیمت دارند. در جزایر و در فصل های پردنیاگرد مثل ماه های جولای و آگوست، باید دو برابر این قیمت را بپردازید.

هزینه خورد و خوراک

یونان به خاطر غذاهای محلی اش معروفیت دارد. هر وعده شام در رستوران حتی در بخش های توریستی در حدود 20 یورو هزینه دارد. اگر نوشیدنی هم سفارش دهید باید در حدود 30 یورو بپردازید. یک وعده غذا در رستورانی لوکس 30 یورو می شود. یک ماهی کامل 18 یورو قیمت دارد. اگر تمایل دارید که برای غذا کمتر هزینه کنید، می توانید جایرو (gyro) سفارش دهید.

جایرو یک غذای یونانی پخته شده از گوشت بریان شده بر یک سیخ عمودی است و معمولاً به همراه نان پیتا و گوجه فرنگی، پیاز، و سس تاتزیکی سرو می شود. یک عدد جایرو 3 یورو قیمت دارد و شما را کاملا سیر خواهد نمود. یک وعده غذا در یک کافه در حدود 11 یورو هزینه دارد. اگر بخواهید خودتان غذایتان را آماده کنید، هزینه تهیه مواد خوراکی برای یک هفته در حدود 36 یورو می شود. در یونان به راحتی می توانید غذای ارزان بخورید.

هزینه های جابه جایی و حمل ونقل

از آنجایی که یونان جزایر متعددی دارد، برای رفت و آمد به این جزایر باید از قایق و فرابَر یا فری (ferryboat) بهره ببرید. به ازای هر سفر با فرابر باید در حدود 36 یورو بپردازید. برای راستاهای کوتاه تر، این میزان 12 یورو می شود. هزینه سفر از آتن به بیشتر جزیره ها با فرابر در حدود 60 یورو است. هزینه سفر با فرابر های کم سرعت تر و شبانه از 13 یورو شروع می شود. اتوبوس ها و قطارها نیز 20 یورو قیمت دارند. هزینه استفاده از سیستم قطار شهری آتن، 1.20 یورو به ازای هر راستا است.

هزینه استفاده از فعالیت های سرگرمیی

هزینه بازدید از مکان های تاریخی این کشور تماشای در حدود 12 تا 24 یورو به ازای هر بلیط خواهد بود. فعالیت های سرگرمیی در جزیره ها مثل قایق سواری، پاراسیلینگ و ... 22 تا 45 یورو هزینه دارند. می توانید با پرداخت 20 یورو یک ATV یا خودروی همه جارو برای یک روز اجاره کنید. هزینه غواصی 72 یورو است.

نکته هایی برای صرفه جویی در هزینه ها

غذاهای ارزان قیمت بخورید

ساندویچ های جایرو و سایر غذاهای حاضری خیابانی تنها چند یورو هزینه دارند و با پرداخت کمتر از 10 یورو در روز می توانید غذای ارزان بخورید و در هزینه های خود صرفه جویی کنید.

موتورگازی کرایه کنید

اگر نمی توانید از قطار بهره ببرید، یک موتورگازی کرایه کنید. هزینه اجاره این وسیله نقلیه از ماشین بسیار کمتر و راه خوبی برای گشت و گذار و تماشا شهر ها و روستاهای مختلف است. هزینه کرایه موتورگازی برای یک روز در حدود 14 یورو است.

از مناطقی که مقصد اصلی دنیاگردان هستند، فاصله بگیرید

یونان، کشور نسبتا ارزانی است. اگر از جزایر توریستی و مقاصد دنیاگردی پرطرفدار آن صرف نظر کنید، ارزان تر هم می شود. پس، از جاهای شلوغ و پردنیاگرد دوری کنید؛ خواهید دید که قیمت ها حداقل سی درصد کاهش پیدا می نمایند.

فرابرهای شبانه را رزرو کنید

اگر می خواهید به تعداد زیادی از جزایر یونان سر بزنید و از تماشا آنها لذت ببرید، هزینه های شما افزایش خواهد یافت. از فرابرهای شبانه بهره ببرید. با این کار هم هزینه جابه جایی شما نصف می شود و هم هزینه اقامت شما به میزان یک شب، کمتر می شود.

بلیط فرابر را از قبل تهیه کنید

اگر بلیط های فرابر را دو ماه قبل رزرو کنید، هزینه های حمل و نقل شما 25 درصد کاهش پیدا می نماید.

از سفر به جزیره میکونوس خودداری کنید

این جزیره زیبا قطعا ارزش تماشا دارد اما یک مقصد دنیاگردی پرطرفدار و گران ترین جزیره یونان است و به هیچ وجه برای کسانی که می خواهند سفری ارزان داشته باشند، مقصد مناسبی نیست. 12 یورو برای نوشیدنی و 40 یورو برای یک وعده غذا باید بپردازید. این جزیره مقصد مناسبی برای ماه عسل های لوکس و پرزرق و برق است. اگر بودجه کافی برای سفرتان در نظر نگرفته اید، از رفتن به میکونوس اجتناب کنید.

جاذبه های دنیاگردی و تماشای های یونان

از آکروپولیس آتن بازدید کنید

مجموعه تاریخی آکروپولیس که در یونان واقع شده، بنایی باشکوه و تماشای و بهترین مکان برای یادگیری بیشتر درباره تاریخ یونان و آتن است. در تابستان، این منطقه مملو از دنیاگرد است و شاید شلوغی، کمی شما را اذیت کند. اما تماشا چشم میزانای زیبا و باشکوه و منظره ها بی نظیر بقایای تاریخی، خالی از لطف نیست.

به گذشته سفر کنید

یونان جایی است که تمدن غرب از آن نشات می گیرد. هر جا که چشم بیاندازید، نشانه هایی از گذشتگان را خواهید یافت. از تماشا شهر آتن و مجموعه های تاریخی آکروپولیس و آگورا شروع کنید. سپس به تماشا آثار تاریخی شهرهای باستانی دلفی، اسپارت و کرت (Crete) بروید. اگر به تاریخ علاقه مند باشید، قطعا از سفر به یونان لذت خواهید برد.

از سواحل بازدید کنید

جزایر یونان از کرت و سانتورینی (Santorini) گرفته تا کورفو (Corfu) از بهترین و زیباترین جزایر دنیا هستند. در این جزایر می توانید از آفتاب، تماشای بام آبی خانه ها و شن های سفید ساحل لذت ببرید. این جزیره یکی از مقاصد دنیاگردی محبوب برای گذراندن ماه عسل است. در فصل تابستان بیشتر این جزیره ها پر از دنیاگرد هستند پس از قلم نیاندازید که از قبل برنامه ریزی و رزرو کنید.

در جشنواره هِلِنیک (Hellenic Festival) شرکت کنید

تابستان ها فستیوال مشهوری در آتن برگزار می شود که شامل اجرای مراسم مختلف، تئاتر و کنسرت های متعدد است. این جشنواره یکی از بهترین رویداد های فرهنگی در کشور یونان است. اگر سفر شما با این جشنواره هم زمان باشد، خواهید دید که یونانیان چقدر به گذشته خود افتخار می نمایند.

از دشت المپیا تماشا کنید

از بقایای المپیا، جایی که بازی های مشهور المپیک شروع شده اند، تماشا کنید. معبد بازسازی شده زئوس نیز در المپیا واقع است.

از صخره های متئورا (Meteora) تماشا کنید

این منطقه به خاطر صومعه هایی که در بالای صخره ها قرار گرفته اند، معروفیت دارد. در بالای صخره ها، منظره زیبایی انتظار شما را می کشد. در گذشته بیش از بیست صومعه در این منطقه وجود داشته که امروزه تنها شش تای آنها به جای مانده است. این صخره ها به نام صخره های معلق معروف اند.

در جزیره کورفو از آفتاب ساحل لذت ببرید

یونان، جزایر و سواحل متعددی دارد که سواحل آفتابی کورفو در جنوب یونان یکی از بهترین آن ها است. این منطقه یکی از مقاصد دنیاگردی محبوب کوله پشتی گردان (backpacker) جوان است.

آثار تاریخی شهر باستانی دلفی (Delphi) را ببینید

دلفی یک شهر تاریخی تماشای و قابل توجه است. شهر دلفی به خاطر قرارگیری معبد آپولو در آن از معروفیت ویژه ای برخوردار است.

غار ملیسانی (Melissani Cave)

با استفاده از تورهای قایق سواری می توانید از این غار زیبا و حیرت انگیز بازدید کنید. بدون شک از قایق سواری در آب های لاجوردی این غار در حالی که دیوارهای بزرگ و باشکوه آن شما را احاطه نموده اند، لذت خواهید برد.

از کوه المپوس (Mount Olympus) بازدید کنید

کوه المپوس مامن خدایان دنیای باستان است. یونانیان اعتقاد دارند که خدایان از اینجا بر زندگی مردگان نظارت می نمایند. صعود از کوه المپوس از شهر لیتوکورو (Litochoro) شروع می شود. صعود به این کوه باشکوه بسیار حیرت انگیز و لذت بخش خواهد بود. با صعود به کوه المپوس خواهید فهمید که چرا یونانیان معتقدند که خدایان از این جا بر دنیا فرمانروایی می کردند.

در پارک ملی ساماریا گرج (Samaria Gorge) پیاده روی کنید

برای کسانی که به گشت و گذار در طبیعت علاقه مند هستند، این دره مکانی ایده آل برای سرگرمی است. البته پیاده روی و گردش در این دره زیبا کار ساده ای نیست، اما هم ورزشی فوق العاده خواهد بود، هم منظره ها و چشم میزانای زیبایی را در معرض دید شما قرار خواهد داد و موقعیت های بی نظیر و زیبایی برای عکاسی خواهید داشت. بیشتر افراد به خاطر سواحل به یونان سفر می نمایند، در نتیجه دنیاگردان کمی را خواهید دید که در راستاهای پیاد ه روی این دره از طبیعت لذت می برند.

در جشنواره پاترا Patra شرکت کنید

هر سال در اواسط ماه ژانویه، شهر پاترا میزبان این جشنواره یک ماه و نیمه است. در این جشنواره، رویداد های کوچک و بزرگ مختلفی از جمله شوی لباس برگزار می شود. برای اینکه در این ایام به یونان سفر کنید و از شرکت در این جشنواره پر شور و هیجان لذت ببرید، باید برای رزرو هتل از قبل اقدام کنید.

از موزه باستان شناسی هراکلیون (Heraklion) تماشا کنید

این موزه دومین موزه باستان شناسی بزرگ یونان بعد از موزه آتن و یکی از جاذبه های دنیاگردی اصلی در جزیره کرت است. مجموعه های تاریخی شگفت انگیز و نفیسی در این موزه وجود دارند که بازمانده هایی از تمدن مینوسی ها از دوران نوسنگی تا امپراتوری روم را در بر می گیرند.

به جزیره سانتورینی (Santorini) سفر کنید

گرچه یونان جزایر متعددی دارد اما بیشترا معتقد هستند که سانتورینی از همه زیباتر و تماشای تر است. در کنار منظره ها شگفت انگیز ساحلی در این جزیره می توانید از کمپ های ساحلی و غواصی اسکوبا نیز لذت ببرید. با وجود این که این جزیره یکی از مقاصد دنیاگردی محبوب است اما قیمت ها در مقایسه با سایر جزایر یونان ارزان تر هستند. بدون شک آثار تاریخی بخش های جنوبی جزیره، توجه علاقه مندان به تاریخ را جلب خواهد نمود.

از معبد زئوس (Temple of Olympian Zeus) بازدید کنید

زمانی که در آتن به گشت و گذار مشغول هستید، یکی از مکان های تاریخی که حتما باید از آن تماشا کنید، معبد زئوس است. ساخت این معبد باشکوه به هفتصد سال پیش یعنی قرن ششم باز می شود. تعداد زیادی ستون در این مجموعه وجود دارد که هنوز پابرجا هستند و البته تعداد زیادی از آن ها سقوط نموده اند. این معبد بدون شک یکی از باشکوه ترین منظره های است که در سفر به یونان خواهید دید.

منبع: Nomadicmatt

منبع: کجارو
انتشار: 27 آذر 1400 بروزرسانی: 27 آذر 1400 گردآورنده: soiigle.ir شناسه مطلب: 1851

به "تور یونان ارزان: راهنمای سفر به یونان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور یونان ارزان: راهنمای سفر به یونان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید