رشد مالی انگلیس رکورد زد

به گزارش مجله سویگل، اقتصاد انگلیس بیش از 20 درصد رشد تجربه کرد.

رشد مالی انگلیس رکورد زد

به گزارش خبرنگاران به نقل از گاردین، مرکز آمار انگلیس در گزارشی بیان کرد که در نتیجه کاهش محدودیت های کرونایی و پیشرفت در فرایند واکسیناسیون، اقتصاد این کشور در 12 ماه منتهی به ژوئن 23.6 درصد رشد نموده که این عملکرد 1.4 درصد بیشتر از رشد ثبت شده بازه منتهی به ماه قبل بوده است. این رشد مالی بالاترین رشد ثبت شده تاریخ معاصر انگلیس بوده است.

سال قبل اقتصاد انگلیس 10 درصد کوچک شده بود که بدترین عملکرد اقتصاد این کشور طی سه قرن اخیر و یکی از پایین ترین سطوح رشد در بین کشورهای اروپایی و جهان بود. آمارهای فراوری و تجاری رفته رفته شرایط امیدوار کننده تری پیدا نموده است. در بین بخش های مختلف، رشد بخش خدمات 27.8 درصد بوده است. بخش فراوری هم وارد رشد مثبت شده و 15.4 درصد بزرگ تر شده است.

با انتها موج دوم شیوع کرونا در انگلیس، بسیاری از کسب و کارها مجددا بازگشایی شده اند اما ظرفیت فعالیت آن ها هنوز به سطح قبل از شیوع همه گیری باز نگشته است.

در انگلیس به اسم اصلی ترین کانون درگیر با کرونا در اروپا، بیش از پنج میلیون مبتلا و 134 هزار کشته به ثبت رسیده است و تا به امروز حدود سه چهارم جمعیت این کشور واکسینه شده اند. این کشور بیشترین مقدار واکسیناسیون را در اروپا داشته است.

هیتش پتل- مدیر سبد دارایی در موسسه کیلتر اینوستورز گفت: یک بحران بهداشتی خیلی زود انگلیس و جهان را فرا گرفت و باعث یک بحران تمام عیار مالی شد. واقعیت این است که هیچ کشوری خود را آماده مواجهه با چنین چیزی ننموده بود و باید توجه کرد که ممکن است دوباره همه چیز خیلی بد گردد. تمرکز و کوشش همه باید این باشد که سال جاری عملکرد مالی بد سال قبل را نداشته باشیم اما واضح است که فعلا محدودیت ها ادامه پیدا خواهد نمود و این مساله کسب و کارها و خانوارها را تحت تاثیر قرار خواهد داد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 22 مهر 1400 بروزرسانی: 22 مهر 1400 گردآورنده: soiigle.ir شناسه مطلب: 1782

به "رشد مالی انگلیس رکورد زد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رشد مالی انگلیس رکورد زد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید