شاد دیگر رایگان نیست

به گزارش مجله سویگل، به گفته معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، از ابتدای تیرماه استفاده از سامانه شاد رایگان نیست و همچون تعرفه پیغام رسان های داخلی، به صورت یک سوم تعرفه اینترنت بین الملل محاسبه می گردد.

شاد دیگر رایگان نیست

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایسنا، تعطیلی مدارس در شرایط کرونایی به این منظور نبود که آموزش تعطیل است، بلکه بعد از مدتی و بدون هیچ درنگی کلاس های آموزشی و مجازی هم برای دانش آموزان و هم برای دانشجویان راه اندازی شد. با ادامه دار شدن شرایط و فرایند صعودی کرونا در کشور و تصمیم اتخاذشده مبنی بر ادامه تعطیلی مدارس و دانشگاه ها و به منظور تداوم و پایداری یادگیری دانش آموزان و جلوگیری از ایجاد وقفه در آموزش آن ها، وزارت آموزش و پرورش کل کشور اقدام به راه اندازی اپلیکیشن شاد کرد.

محمدجواد آذری جهرمی -وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات- سال گذشته درباره دسترسی به سامانه شاد گفته بود که کوشش می کنیم مصوبات لازم برای رایگان شدن همیشگی این شبکه هم اخذ گردد. باوجود این، حسین فلاح جوشقانی -معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات- به تازگی بیان کرد: سامانه دانش آموزی شاد در طول سال تحصیلی 1400-1399 به منظور ارایه خدمات آموزشی به صورت رایگان در اختیار دانش آموزان قرار داشت، این سامانه از ابتدای تیر امسال رایگان نیست.

وی اضافه کرد: به جای ارایه خدمات سامانه شاد بصورت رایگان، سیم کارت های دانش آموزی با بسته های رایگان در اختیار دانش آموزان قرار می گیرد تا براساس آن دانش آموزان بتوانند به کلاس های درسی دسترسی پیدا نموده و خدمات آموزشی خود را دریافت نمایند. سامانه مورد استفاده برای ارائه خدمات آموزشی دانش آموزان از سوی وزارت آموزش و پرورش مشخص می گردد و وزارت ارتباطات نقشی در آن ندارد. تا به امروز این وزارتخانه تمام توان خود را برای ایجاد دسترسی با کیفیت و مناسب به این سامانه ها از جمله سامانه شاد به کار گرفته است و از این پس هم با هماهنگی وزارت آموزش و پرورش، این همکاری را در قالب سیم کارت های دانش آموزی ادامه خواهد داد.

رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی درباره نحوه ارایه این سیم کارت ها گفت: طرح سیم کارت های دانش آموزی با قابلیت های مختلف و بسته های مورد نظر در معاونت فناوری و نوآوری وزارت ارتباطات در حال تدوین است و با تکمیل فرایندهای مورد احتیاج در این سیم کارت ها، اطلاع رسانی لازم انجام می گردد. از اول تیرماه تعرفه استفاده از این سامانه همچون تعرفه پیغام رسان های داخلی، به صورت یک سوم تعرفه اینترنت بین الملل محاسبه می گردد.

این در حالی است که روز گذشته نیلوفر شرفی -مسئول شبکه آموزشی دانش آموز (شاد)- از استمرار شبکه شاد در تابستان خبر داده و گفته بود: دسترسی به شبکه شاد در سال گذشته براساس دستور رئیس جمهور رایگان بود و در حال حاضر هم براساس مصوبه مجلس شورای اسلامی تا انتها سال 1400 این دسترسی رایگان اعلام شده است. بنابراین در صورتی که خدمت خاصی به صورت غیررایگان به دانش آموزان عرضه گردد، این موضوع را شفاف سازی و اطلاع رسانی خواهیم کرد.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 31 تیر 1400 بروزرسانی: 31 تیر 1400 گردآورنده: soiigle.ir شناسه مطلب: 1679

به "شاد دیگر رایگان نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شاد دیگر رایگان نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید