قیمت بنزین چه تاثیری بر سفرها گذاشت؟

به گزارش مجله سویگل، مدیر مرکز مدیریت راه های سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای خاطرنشان کرد: بر اساس ارزیابی های انجام شده، تردد انواع خودروها در شریان های اصلی و جاده های کشور طی 10 روز پس از سهمیه بندی و اصلاح قیمت بنزین، 16 درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته و 30 درصد نسبت به مدت مشابه قبل از اجرای این تصمیم، کاهش داشته است.

قیمت بنزین چه تاثیری بر سفرها گذاشت؟

با وبسایت گردشگری آژانس مسافرتی همراه باشید.

به گزارش خبرنگاران، هفته پایانی آبان ماه سال جاری طرح سهمیه بندی و اصلاح قیمت بنزین اجرایی شد که بر اساس آن ضمن در نظر دریافت سهمیه ای معین برای انواع خودروهای شخصی، عمومی و خدماتی، قیمت بنزین سهمیه ای به ازای هر لیتر 1500 تومان و قیمت بنزین آزاد لیتری 3000 تومان در نظر گرفته شد که به نظر می رسد این تصمیم تاثیر قابل توجهی بر تردد انواع خودروها و سفرهای جاده ای و بین شهری گذاشته است.

علی اکبر عاشوری - مدیر مرکز مدیریت راه های سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای- در این باره به خبرنگاران گفت: بر اساس آخرین ارزیابی های اجرا شده که میزان عبور و مرور را در 10 روز پس از سهمیه بندی بنزین آنالیز کردیم، تردد انواع خودروها در شریان های اصلی و جاده های کشور در این بازه زمانی نسبت به مدت مشابه سال گذشته حدود 16 درصد کاهش یافته است.

وی اضافه کرد: در این ارزیابی نتیجه دیگری هم حاصل شد و آن این بود که میزان تردد خودروهای مختلف در این جاده ها نسبت به مدت مشابه قبل از اجرای سهمیه بندی بنزین حدود 30 درصد کاهش یافته که البته ممکن است در هر دو مورد عوامل دیگری از جمله تعطیلی ها، شرایط آب و هوایی و ... نیز بر سفرهای بین شهری اثرگذار باشد.

مدیر مرکز مدیریت راه های سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای با بیان اینکه همه جاده های کشور و شریان های اصلی به صورت مستمر رصد شده و در این مرکز شرایط تردد خودروها مورد ارزیابی قرار می گیرد، گفت: قطعا سهمیه بندی و اصلاح قیمت بنزین در کاهش سفرهای جاده ای و بین شهری اثرگذار بوده است اما رسیدن به آمار و ارقام دقیق تر احتیاج به گذشت زمان بیشتری از اجرای این طرح دارد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 25 دی 1398 بروزرسانی: 19 مهر 1399 گردآورنده: soiigle.ir شناسه مطلب: 568

به "قیمت بنزین چه تاثیری بر سفرها گذاشت؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قیمت بنزین چه تاثیری بر سفرها گذاشت؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید