مقدار رشد درآمدهای مالیاتی در سال 1402 اعلام شد

به گزارش مجله سویگل، رییس گروه برنامه ریزی و آمارهای سازمان مالیاتی کشور گفت: از ابتدای سال جاری تا خاتمه تیرماه 216 هزار میلیارد و 299 میلیون تومان درآمدهای مالیاتی وصول شده که این آمار نسبت به مدت مشابه سال گذشته که 143 میلیارد و 888 میلیون تومان بود، رشد 50 درصدی را نشان می دهد.

مقدار رشد درآمدهای مالیاتی در سال 1402 اعلام شد

به گزارش خبرنگاران، مجتبی امیری روز پنجشنبه گفت: از مجموع وصولی عایدیهای مالیاتی، بیش از 133 هزار میلیارد تومان مربوط به مالیات های مستقیم با 90 درصد تحقق نسبت به قانون بودجه سال جاری و 52 درصد رشد نسبت به مدت مشابه سال گذشته بوده است.

وی با بیان اینکه مالیات های مستقیم شامل مالیات بر اشخاص حقوقی، مالیات برعایدی و مالیات بر ثروت می گردد، بیان نمود: بعلاوه مالیات اشخاص حقوقی در همین مدت 81 هزار و 558 میلیارد تومان وصول شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد 41 درصدی را نشان می دهد.

امیری تأکید کرد: 41 هزار میلیارد تومان سهم مالیات بر عایدیها وصول شد که نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 69 درصدی را به همراه داشت.

رییس گروه برنامه ریزی و آمارهای سازمان مالیاتی با بیان اینکه مالیات بر ثروت 10 هزار میلیارد تومان وصول شد، بیان نمود: این رقم نسبت به مدت مشابه سال گذشته که 5 هزار میلیارد تومان بوده است، رشد 88 درصدی را نشان می دهد.

امیری ادامه داد: 83 هزار میلیارد تومان عایدی مربوط به وصولی مالیات در بخش کالاها و خدمات با 82 درصد تحقق نسبت به بودجه و 42 درصد رشد نسبت به مدت مشابه سال گذشته است.

وی با اشاره به اینکه سهم مالیات مشاغل نسبت به کل مالیات های وصولی هشت درصد است گفت: سال جاری 16 هزار و 444 میلیارد تومان مالیات از مشاغل وصول شد که این رقم نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد 83 درصدی را نشان می دهد.

رییس گروه برنامه ریزی و آمارهای سازمان مالیاتی گفت: مالیات های مستقیم با 62 درصد سهم در کل عایدیهای مالیات بیشترین وصولی مالیاتی را به خود اختصاص می دهد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 5 مرداد 1402 بروزرسانی: 5 مرداد 1402 گردآورنده: soiigle.ir شناسه مطلب: 2230

به "مقدار رشد درآمدهای مالیاتی در سال 1402 اعلام شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقدار رشد درآمدهای مالیاتی در سال 1402 اعلام شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید