ناوشکن 100 ساله استرالیایی که توسط طبیعت احیا می شود

به گزارش مجله سویگل، این کشتی تاریخی و فرهنگی استرالیا هنگامیکه در دریا غرق می شود، به گونه ای زیرِ آب ها فرو می رود که در آن زمان جستجوی کشتی به تیجه نرسید و به فراموشی سپرده شد. اما با گذر زمان ناگهان حرکت آب و درختان حرا در آن منطقه، توانستند این ناوشکن را بر روی آب های سواحل استرالیا برگردانند و با جلوه ای ویژه، نمایی زیبا و جذاب ایجاد کنند. درختان و دختچه های منطقه بر روی این ناوشکن رشد کرده و به صورتی رشد کرده اند که گویی سوار بر کشتی شده و در سواحل استرالیا گردش می کنند.

ناوشکن 100 ساله استرالیایی که توسط طبیعت احیا می شود

البته در سال 1863 میلادی، این کشتی مسافران را از سیدنی، ملبورن و هونولوو جابه جا می کرد که پس از 30 سال مجددا تعمیر شده و به یک کشتی بادبانی تبدیل شد. از آنجا بود که مسائل شروع شد؛ ابتدا کشتی از حمل و نقل مسافران به ذخیره زغال سنگ و سایر محموله ها تغییر راستا داد و پایان در سال 1912 میلادی، پیش از خاموش شدن شعله های آتش، سوخت.

موضوع جالب توجه این جاست که بسکمک از کارشناسان معتقدند، سازه این کشتی به گونه ای ساخته شده که بستر امنی را برای رشد گیاهان در طبیعت فراهم آورده و همین گیاهان دریایی توانستند به حفظ بقای اولیه این میراث فرهنگی استرالیا کمک کنند و با نمایی زیبا و دیدنی، آن را نمایان سازند.

از دیگر جذابیت های این ناوشکن، می توان به تغییرات ظاهری آن در هر سال اشاره کرد. به طوریکه با تغییرات جوی و شرایط آب وهوایی، سازه آن و نوع رویش گیاهان بر روی ناوشکن تغییر شکل می دهد و جذابیت های بصری خاصی را به نمایش درمی آورد.

منبع: گردشبان
انتشار: 30 اسفند 1399 بروزرسانی: 30 اسفند 1399 گردآورنده: soiigle.ir شناسه مطلب: 1463

به "ناوشکن 100 ساله استرالیایی که توسط طبیعت احیا می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ناوشکن 100 ساله استرالیایی که توسط طبیعت احیا می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید