وزارت نفت: مستندات آلوده بودن بنزین ادعایی پتروشیمی را ارائه دهید

به گزارش مجله سویگل، وزارت نفت در جوابیه ای برای خبرنگاران در واکنش به انتشار توییت معصومه ابتکار نوشت: مستندات آلوده بودن بنزین ادعایی پتروشیمی را ارائه دهید.

وزارت نفت: مستندات آلوده بودن بنزین ادعایی پتروشیمی را ارائه دهید

اوایل هفته جاری و همزمان با شدت گرفتن آلودگی ها در تهران و برخی کلان شهرهای دیگر، معصومه ابتکار در توییتی نوشت: باز هوا سرد شد و آلودگی هوای کلانشهر ها افزایش یافت؛ گرچه تابستان خوبی هم نبود. گزارش ها حاکی از کاهش تعداد روز های سالم، توقف نوسازی خودرو های فرسوده، کم توجهی به معاینه فنی و محور های دیگر برنامه کاهش آلودگی هواست و خبر بازگشت بنزین پتروشیمی آلوده به چرخه توزیع. با مردم صادق باشید.

متن کامل جوابیه وزارت نفت در ادامه آمده است:

پیرو انتشار مطلبی به نقل از خانم معصومه ابتکار، رئیس اسبق سازمان حفاظت از محیط زیست با عنوان واکنش ابتکار به بازگشت بنزین پتروشیمی آلوده به چرخه توزیع وزارت نفت توضیحاتی جهت آگاهی مخاطبان سایت خبرنگاران به توضیح زیر ارسال می نماید:

1- پتروشیمی ها محصولی با عنوان بنزین فراوری نمی نمایند. در برخی پتروشیمی ها یا پتروپالایشگاه ها واحد های فراوری ریفرمیت مانند پالایشگاه ها وجود دارد که ریفرمیتی همچون و با کیفیتی مشابه ریفرمیت پالایشگاه ها فراوری میکند که در دولت های مختلف از جمله دولت یازدهم به عنوان یکی از مواد اولیه در ترکیب با دیگر اجزای فراوری بنزین در احجام محدود استفاده شده است.

2- با توجه به گزارش مفصل کمیسیون اصل 90 مجلس در دوره ریاست آقای لاریجانی که مستند به گزارش سازمان بازرسی کل کشور و وزارت بهداشت دولت آقای روحانی و دیگر نهاد های مسئول، ادعای خانم معصومه ابتکار درباره آلوده بودن ریفرمیت پتروشیمی ها را به صراحت دروغ دانسته و به تاکید رد نموده است و هیچ مستنداتی از سوی وی در این باره ارائه نشده است، مستندات خود را درباره ادعای آلوده بودن بودن آنچه بنزین پتروشیمی می خوانید ارائه دهید. بدیهی است که طرح ادعا های بدون سند با انگیزه های سیاسی، در مقابل گزارش های رسمی و مستند نهاد های مسئول مختلف، مستندات محسوب نمی شوند.

منبع: فرارو
انتشار: 23 آبان 1401 بروزرسانی: 23 آبان 1401 گردآورنده: soiigle.ir شناسه مطلب: 2121

به "وزارت نفت: مستندات آلوده بودن بنزین ادعایی پتروشیمی را ارائه دهید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزارت نفت: مستندات آلوده بودن بنزین ادعایی پتروشیمی را ارائه دهید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید