چگونه شیشه عینک را تمیز کنیم

به گزارش مجله سویگل، تهران (پانا) - بعد از شستن و قبل از خشک شدن عینک باید آن را با دستمال مخصوص پاک کنید. درغیر این صورت لکه هایی روی فریم یا لنز باقی می ماند.

چگونه شیشه عینک را تمیز کنیم

به گزارش تبیان، ابتدا عینک را خیس کنید. مراقب باشید دمای بالای آب می تواند به لنز آسیب بزند. روی هر لنز چند قطره مایع ظرف شویی بریزید. سپس به صورت دورانی هر لنز را کاملا به مایع آغشته کنید.

عینک را آب کشی کنید. برای این کار بهتر است عینک را با آب ولرم کاملا بشویید. باقی ماندن مایع ظرف شویی می تواند به عینک آسیب برساند.

با دستمال مخصوص آن را خشک کنید.

بعد از شستن و قبل از خشک شدن عینک باید آن را با دستمال مخصوص پاک کنید. درغیر این صورت لکه هایی روی فریم یا لنز باقی می ماند.

چه عینک هایی را نباید شست؟

مراقب باشید دمای بالای آب می تواند به لنز آسیب بزند

فریم های چوبی و چرمی ممنوعیت شست وشو دارند. برخورد آب با این فریم ها ممکن است به آن ها آسیب بزند.

استفاده از محلول تمیزکننده عینک یا دستمال میکروفیبر بهترین راه تمیز کردن عینک های چوبی و چرمی است.تحت هیچ شرایطی به غیر از استفاده از دستمال مخصوص عینک از پارچه دیگری برای تمیز کردن آن استفاده نکنید. این کار باعث ایجاد خط و خش و از بین رفتن پوشش های آنتی رفلکس عدسی می شود. تنها از مایع ظرف شویی یا دست شویی برای تمیز کردن عینک استفاده کنید. صابون یا پودر رخت شویی باعث باقی ماندن لکه روی عدسی عینک بعد از شستن می شود.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 29 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 29 اردیبهشت 1400 گردآورنده: soiigle.ir شناسه مطلب: 1574

به "چگونه شیشه عینک را تمیز کنیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چگونه شیشه عینک را تمیز کنیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید