کهکشان راه شیری در احاطه یک حلقه داغ

به گزارش مجله سویگل، حلقه حول کهکشان، آستانه میان کهکشان راه شیری و عالم پهناورتر است، و می تواند سرنخ هایی درباره رشد و تغییر کهکشان ها ارائه دهد.

کهکشان راه شیری در احاطه یک حلقه داغ

دانشمندان در ابتدا درجه حرارت حلقه را با تلکسوپ نوتون-ایکس ام ام آنالیز کردند

به گفته یک تحقیق علمی جدید، کهکشان ما در احاطه هاله ای است که از آنچه پیشتر دانشمندان تصور می کردند داغ تر است. کهکشان های دیگر نیز ممکن است در احاطه حلقه داغ مشابهی باشند.

دانشمندان کشف نموده اند که این حلقه متشکل از غبار، گاز و ماده تاریک که کهکشان ما را در میان گرفته، دست کم ده بار داغ تر از آن چیزی است که قبلا تصور می شد. حالا تحقیقات نشان می دهد که این درجه حرارت های بسیار بالا شاید در تمامی بخش های حلقه یافت شوند، و ممکن است در جا های مشابه در اطراف کهکشان های دیگر نیز باشند.

اسمیتا مامور، استاد نجوم در ایالت اوهایو گفت: نمی توانیم بگوییم که همه جا همین شکل است، زیرا تمامی نقاط حلقه را آزمایش ننموده ایم. اما اکنون می دانیم که درجه حرارتی که در اولین تحقیق شاهد بودیم، قطعا منحصر به فرد نیست و این بسیار هیجان انگیز است.

یافته های جدید می تواند به محققان در فهم حلقه های حول کهکشان ها و همچنین درک این که این حلقه ها و کهکشان ها چگونه تشکیل شده اند، یاری کند. حلقه حول کهکشان، آستانه میان کهکشان راه شیری و عالم پهناورتر است، و می تواند سرنخ هایی درباره رشد و تغییر کهکشان ها ارائه دهد.

او گفت: ما کوشش می کنیم تا درباره عوامل تشکیل دهنده هاله ها و درجه حرارتشان بیشتر بدانیم.

دانستن این نکات می تواند به ما در فهم بیشتر نحوه ارتباط کهکشان ها با بقیه عالم، و چگونگی تشکیل آن ها و مبدا احتمالی این عوامل، یاری کند.

دانشمندان در ابتدا درجه حرارت حلقه را با تلکسوپ نوتون-ایکس ام ام آنالیز کردند، که به وسیله آژانس فضای اروپا اداره می گردد و سپس اشعه های ایکس را جمع آوری کردند که درغیر این صورت، از سوی اتمسفر زمین مسدود می شد.

این داده های اطلاعاتی بر یک جهت خاص در کهکشان راه شیری تمرکز داشت و نشان می داد که حلقه در آن نقطه از حد انتظار داغ تر بود، اما معلوم نیست که آیا در نقاط دیگر نیز همین شرایط برقرار است.

ماتور محقق ارشد در مطالعات سه گانه ای بود که این هفته در جلسه آنلاین با جامعه نجوم آمریکا ارائه شد. او گفت: تحقیقات نشان داد که حلقه از آنچه که قبلا می دانستیم داغ تر است، اما این را به ما نگفت که آیا در تمامی کهکشان همین شرایط برقرار است یا این که تلسکوپ ما یک نقطه غیرعادی ناشی از عاملی ناشناخته را گرفته که اتفاقا در راستای جهت تلسکوپ ما قرار داشته است.

پژوهشگران سپس از تلسکوپی ژاپنی به نام سوزاکو استفاده کردند که به وسیله آنالیز چهار جهت، داده ها را از حلقه حول کهکشان راه شیری جمع آوری کرد. آنان علاوه بر تایید یافته های قبلی درباره حرارت کیهانی، نشان دادند که بخش های دیگر حلقه نیز احتمالا به همان میزان داغ است.

محققان همچنین داده های یک کهکشان دیگر به نام ان جی سی3221 را آنالیز کردند که 200 میلیون سال نوری فاصله دارد، اما از نظر شکل و اندازه شبیه کهکشان راه شیری است. این تحقیق می گوید که حلقه حول کهکشان به داغی هاله کهکشان ماست.

منبع: ایندیپندنت

منبع: فرادید
انتشار: 17 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: soiigle.ir شناسه مطلب: 1012

به "کهکشان راه شیری در احاطه یک حلقه داغ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کهکشان راه شیری در احاطه یک حلقه داغ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید