70 درصد کارشناسان رشد بورس را به درستی پیش بینی کردند

به گزارش مجله سویگل، نتیجه نظرسنجی هفته گذشته خبرنگاران از 10 کارشناس بازار سرمایه در مقایسه با تغییرات شاخص کل بورس را در این گزارش بخوانید.

70 درصد کارشناسان رشد بورس را به درستی پیش بینی کردند

به گزارش خبرنگار خبرنگاران، روز آدینه هفته گذشته، نظرسنجی خبرنگاران از 10 کارشناس بازار سرمایه با موضوع پیش بینی بازدهی شاخص کل بورس و فرایند بازار سرمایه در هفته ای که گذشت انجام شد. سوال زیر به طور مشترک از کارشناسان پرسیده شد.

فرایند بازار سرمایه و بازدهی هفتگی شاخص کل در هفته آینده را چگونه ارزیابی می کنید؟

1. مثبت. افزایشی

2. بدون تغییر چشمگیر (نوسان کمتر از 1 درصد)

3. منفی. کاهشی

طبق نتیجه نظرسنجی 70 درصد از کارشناسان اعتقاد به مثبت شدن شاخص کل (گزینه اول) در هفته ای که گذشت داشتند. 30 درصد دیگر نیز معتقد بودند که این شاخص در هفته ای که گذشت تغییر چشمگیری نخواهد داشت (گزینه دوم). نتیجه این نظرسنجی در تصویر زیر و مشروح نظرات کارشناسان به وسیله لینک زیر قابل دسترسی است.

رشد بورس می تواند ادامه دار باشد

در آخرین روز معاملاتی هفته گذشته، چهارشنبه 12 آبان ماه شاخص کل بورس بر روی تراز یک میلیون و 398 هزار واحدی کار خود را به انتها رساند.

با گذشت یک هفته شامل 5 روز معاملاتی از تاریخ 15 تا 19 آبان ماه، در انتها معاملات روز چهارشنبه 19 آبان، شاخص کل بورس در پله یک میلیون و 456 هزار واحدی به کار خود انتها داد.

حال با آنالیز نتایج نظرسنجی و عملکرد شاخص کل در هفته ای که گذشت می توان گفت 70 درصد از کارشناسان به دقت رشد بورس را به درستی پیش بینی کردند. نکته جالب توجه اینکه تمام کارشناسان ریزشی نبودن بورس و منفی نشدن شاخص کل در هفته ای که گذشت را نیز به درستی پیش بینی کردند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 23 آذر 1400 بروزرسانی: 23 آذر 1400 گردآورنده: soiigle.ir شناسه مطلب: 1846

به "70 درصد کارشناسان رشد بورس را به درستی پیش بینی کردند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "70 درصد کارشناسان رشد بورس را به درستی پیش بینی کردند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید