آمادگی ارتش آمریکا و کره جنوبی برای جنگ احتمالی با کره شمالی

به گزارش مجله سویگل، وزرای دفاع آمریکا و کره جنوبی با تغییر سیاست نظامی خود در قبال کره شمالی با هدف آمادگی برای جنگ احتمالی با پیونگ یانگ موافقت کردند.

آمادگی ارتش آمریکا و کره جنوبی برای جنگ احتمالی با کره شمالی

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از وال استریت ژورنال، آمریکا و کره جنوبی به بهانه آزمایش های تازه تسلیحاتی کره شمالی در امسال میلادی برنامه های خود برای آماده سازی در برابر جنگ احتمالی با کره شمالی را به روز رسانی کردند.

لوید آستین، وزیر دفاع آمریکا و همتای کره جنوبی وی توافق کردند که سیاست نظامی خود در قبال پیونگ یانگ را تغییر دهند.

با اینحال هنوز پاسخی به این سوال داده نشده که آیا این تغییرات شامل به تعویق افتادن رزمایش های نظامی مشترک میان دو کشور خواهد شد یا خیر.

کره شمالی همیشه رزمایش های نظامی میان آمریکا و کره جنوبی را عاملی برای افزایش تنش و تهدیدی برای پیونگ یانگ تلقی می نماید.

لوید آستین در جلسه مطبوعاتی با همتای کره جنوبی خود صرفا به گفتن این جمله بسنده نموده که هرگونه تصمیمی برای تغییر در سیاست نظامی مشترک در برابر کره شمالی با اطلاع کره جنوبی گرفته خواهد شد.

وزیر دفاع کره جنوبی نیز گفت: تهدیداتی که ما با آنها مواجهیم تغییر نموده اند و در عین حال سازماندهی نظامی ما و بعلاوه ساختار دفاعی مشترک ما (با آمریکا) نیز شاهد تغییراتی بوده است.

یک مقام وزارت دفاع که نخواست نامش فاش گردد نیز پس از این نشست گفت که وزارتخانه های دفاع هر دو کشور توافق کردند که طرح دفاعی خود (در برابر کره شمالی) را به روزرسانی نموده و با اینحال جزئیات مربوط به این تغییرات در آینده اطلاع رسانی خواهد شد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 19 دی 1400 بروزرسانی: 19 دی 1400 گردآورنده: soiigle.ir شناسه مطلب: 1874

به "آمادگی ارتش آمریکا و کره جنوبی برای جنگ احتمالی با کره شمالی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمادگی ارتش آمریکا و کره جنوبی برای جنگ احتمالی با کره شمالی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید