اخبار سیاسی

اتیوپی در پرونده بحران سد النهضه خواهان جنگ است

به گزارش خبرنگاران به نقل از النشره، عبدالفتاح البرهان رئیس شورای حاکمیتی سودان آخرین مواضع این کشور در قبال پرونده بحران سد النهضه را خاطرنشان کرد. وی در این خصوص گفت: بحران سد النهضه باید به گونه ای حل و فصل گردد که منافع تمامی طرف های ذی نفع تأمین گردد.

19 اردیبهشت 1400

فجایعی که کمدی سازها در نوروز 1400 برایمان رقم زدند

عید سال جاری وعده وعید برای تماشای سریال های کمدی شبکه نمایش خانگی زیاد بود. همه هم سریال هایی بودند که اسامی مشهوری پشت صحنه و جلوی دوربینشان حضور داشتند. سه نمونه پررنگترین سریال خوب، بد، جلف: رادیواکتیو نوشته پیمان قاسم خانی، دراکولا ساخته مهران مدیری...

18 اردیبهشت 1400

چین، جدایی طلبان تایوان را به اقدام نظامی تهدید کرد

سخنگوی دفتر امور تایوان در چین درخصوص پاسخ عملی به تحریکات آمریکا و تایوان هشدار داد و یک روزنامه رسمی چین نیز از احتمال پرواز جنگنده های چین بر فراز آسمان تایوان اطلاع داد.

17 اردیبهشت 1400

پیغام مدیرعامل بانک سینا به مناسبت نوروز و شروع سال 1400

مدیرعامل بانک سینا در آستانه سال جدید و بهار طبیعت پیغام تبریکی به این مناسبت صادر کرد.

16 اردیبهشت 1400

طرح تازه آمریکا و نگرانی دولت کابل از فروپاشی نیروهای مسلح افغانستان

درحالی که آمریکا در طرح تازه ای برای افغانستان خواستار تغییر قانون اساسی و ساختارهای نظام این کشور است، وزارت دفاع افغانستان از فروپاشی نیروهای مسلح نگرانی کرد.

14 اردیبهشت 1400

واشنگتن پست: پوتین به آرامی الکسی ناوالنی را می کشد

رژیم ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه به آرامی اما بسیار عامدانه در حال کشتن الکسی ناوالنی، منتقد سیاسی سرشناس خود است.

12 اردیبهشت 1400

عراقچی: اگر آمریکا همه تحریم ها را لغو کند ما نیز به تعهدات عمل می کنیم خبرنگاران

معاون سیاسی وزیر امور خارجه گفت: اقدامات متقابل ایران در پاسخ به نقض برجام در این مراحل متوقف نمی گردد، و اگر ایالات متحده همه تحریم ها را لغو کند، ما نیز به تعهدات خود عمل می کنیم.

11 اردیبهشت 1400

لغو پرواز ایرلاین های متخلف قانونی شد

اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور، آئین نامه جدید اجرایی ماده 22 قانون هواپیمایی کشوری مصوب 1328 با موضوع رسیدگی به تخلفات شرکت های هواپیمایی و لغو پروازها یا حتی مجوزهای این شرکت ها را که در جلسه 15 فروردین هیئت وزیران به تصویب رسیده بود را به وزیر راه...

9 اردیبهشت 1400

احتمال قرمز شدن تهران و اصفهان در هفته آینده

ایرج حریرچی معاون کل وزارت بهداشت از احتمال قرمز شدن تهران و اصفهان در هفته آینده اطلاع داد و گفت: در صورت قرمز شدن تهران تنها مشاغل گروه اول می توانند به فعالیت های روزانه خود بپردازند.

7 اردیبهشت 1400

رحیمی: اقتصاد و معیشت اولویت اول مردم برای انتخابات 1400 است

نماینده مردم سقز و بانه در مجلس اقتصاد و معیشت را اولویت اول مردم برای انتخابات 1400 بیان کرد.

4 اردیبهشت 1400

ملاقات و گفت وگوی عزیزی خادم با محمد جواد ظریف! خبرنگاران

رئیس فدراسیون فوتبال ایران در ملاقات با وزیر امور خارجه کشورمان، درخصوص دیپلماسی فعال در حوزه فوتبال و شرایط سخت دوران تحریم بحث و مصاحبه کردند.

4 اردیبهشت 1400

کنفرانس قلب آسیا در تاجیکستان آغاز به کار می کند

به گزارش خبرنگاران به نقل از طلوع نیوز، شهر دوشنبه در کشور تاجیکستان از فردا میزبان کنفرانس قلب آسیاست.

2 اردیبهشت 1400

تکلیف برگزاری آزمون دستیاری امروز معین می گردد خبرنگاران

معاون آموزشی وزارت بهداشت گفت: پس از برگزاری جلسات با دیوان عدالت اداری، قضات قول داده اند که تا آخر وقت اداری امروز 27 اسفندماه 99 نتیجه قانونی خود را اعلام نمایند.

1 اردیبهشت 1400

بلینکن: چین به دنبال تضعیف نظم بین الملل است

به گزارش خبرنگاران، آنتونی بلینکن وزیر خارجه آمریکا در مصاحبه با روزنامه ایتالیایی لا استامپا مدعی شد که چین به دنبال تضعیف نظم جهانی به رهبری آمریکا است.

31 فروردین 1400

خبرنگاران کاهش سطح هشدار کرونایی در انگلیس

لندن - خبرنگاران - پنج مقام ارشد پزشکی بریتانیا (انگلیس، ولز، اسکاتلند و ایرلند شمالی) که در زمینه همه گیری کرونا به دولت مشورت می دهند، روز پنجشنبه با صدور بیانیه ای مشترک سطح هشدار کرونایی در این کشور را یک پله کاهش دادند.

26 فروردین 1400

خبرنگاران تصویب اسناد راهبردی و برنامه ای تدوین شده براساس قانون مدیریت بحران

تهران - خبرنگاران - رئیس سازمان مدیریت بحران کشور از تصویب اسناد راهبردی و برنامه ای تدوین شده بر اساس قانون مدیریت بحران اطلاع داد.

23 فروردین 1400

ملاقات لاوروف با مقامات آذربایجان و ارمنستان

وزیر امور خارجه روسیه در ملاقات با وزرای خارجه جمهوری آذربایجان و ارمنستان در مسکو، فرایند توافقات سه جانبه برای حل و فصل مسائل انسانی و مالی منطقه قره باغ کوهستانی را مورد آنالیز قرار داد.

23 فروردین 1400

تلفات کرونا در اروپا به بیش از یک میلیون نفر رسید

آمارهای یک خبرگزاری غربی نشان می دهد اروپا به نخستین منطقه دنیا تبدیل شده است که تلفات ویروس کرونا در آن به بیش از یک میلیون نفر رسیده است.

22 فروردین 1400

قدرت بیشتر چین از آمریکا در منطقه هند-آرام

خبرگزاری خبرنگاران- جک کین ژنرال بازنشسته آمریکایی گفت، توان نظامی چین از آمریکا در منطقه هند-آرام بیشتر شده است.

21 فروردین 1400

آخرین فهرست شهر های ممنوعه سفر نوروزی 1400

بر اساس اطلاعیه ستاد ملی مقابله با کرونا فهرست شهرهای قرمز و نارنجی ممنوعه سفر نوروزی 1400 چهارم فروردین ماه به روز رسانی شد و بعضی شهرهای نارنجی کرونا قرمز و بعضی شهرهای زرد نارنجی شدند.

21 فروردین 1400
تعداد: (372)