اخبار سیاسی

ملاقات وزیر خارجه ایرلند با امیرعبداللهیان

وزیر خارجه ایرلند که به تهران سفر نموده ظهر امروز با حسین امیرعبداللهیان همتای ایرانی خود ملاقات و مصاحبه کرد.

18 اردیبهشت 1401

شرایط دریافت وام بدون ضامن

خبرگزاری خبرنگاران-دبیر شورای هماهنگی بانک های دولتی گفت: اگر فردی بدهی، قسط معوق و چک برگشتی نداشته باشد، در سامانه اعتبارسنجی رتبه بندی می شود و بانک می تواند تا سقف 60 درصد حقوق فرد را برایش ایفای تعهد کند.

15 اردیبهشت 1401

یک استودیو موسیقی 2200 ساله کشف شد!

کشف استودیو 2200 ساله در چینباستان شناسان چینی این روزها پیروز به کشف استودیو موسیقی با قدمت 2200 سال شده اند. این دپارتمان یا همان استودیو موسیقی متعلق به زمان کین سلسله ای که در سال های 206 تا 221 پیش از میلاد در این کشور چین فرمان روایی می کرده می باشد. همواره...

10 اردیبهشت 1401

دیگر برای تعمیر فیس آی دی نیازی به تعویض کل آیفون ندارید

این طور که به نظر می رسد اپل می خواهد تعمیر فیس آی دی گوشی های آیفون را بسیار راحت تر از گذشته کند به این صورت که دیگر نیازی نیست گوشی را تعویض کنید.

1 اردیبهشت 1401

طرح مالیات برای افراد واکسینه نشده در کبک لغو شد

فرانسوا لوگو، نخست وزیر کبک با نگرانی از تفرقه افتادن بین جمعیت استان، تصمیم گرفت از طرح خود عقب نشینی کند. او گفت:ما شاهد افزایش نارضایتی هستیم و برای ایجاد یک فضای اجتماعی آرام در کبک اعلام می کنم که دولت این طرح را در خصوص سهم مشارکت در سلامت ارائه...

23 فروردین 1401

معرفی کامل شهر تاریخی بخارا در ازبکستان

شهر بخارا در ازبکستان | Bukharaنام بخارا را ممکن است که بارها در اشعار مختلف فارسی شنیده باشید و حتی تا به حدودی با آن آشنا باشید. معروف ترین قطعه شعری که در خود نام شهر بخارا در ازبکستان را دارد و ممکن است به یاد هر کسی در زمان شنیدن واژه بخارا بیاید، همان...

21 فروردین 1401

رقم سبد معیشت کارگران تعیین شد؟

هفتمین نشست کمیته دستمزد شورای عالی کار بر خلاف روال جلسات گذشته در حالی برگزار گردید که از مفاد درون جلسه و تصمیمات گرفته شده خبری در رسانه ها درز نکرد.

7 فروردین 1401

اُمیکرون هم کشنده است، اصرار بر حضوری بودن مدارس نا بجاست

خبرنگاران/فارس پزشک فوق تخصص عفونی بچه ها و عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی شیراز شرح داد: این حرف که امیکرون نمی کشد، غلط است بلکه این سویه از کرونا هم می تواند بکشد و هم بستری کند.

4 فروردین 1401

پروژه های مخابراتی همزمان با دهه فجر به بهره برداری رسید

به گزارش خبرنگاران، بیش از 10 هزار نقطه پروژه مخابراتی در سراسر کشور صبح امروز دوشنبه با حضور عیسی زارع پور وزیر ارتباطات و نمایندگان مجلس در مرکز مخابرات شهید نهری تهران و با برقراری ارتباط ویدیو کنفرانس با 31 شرکت مخابرات استانی، افتتاح شد.

3 فروردین 1401

مخاطب باید بگوید که تعبیر اصلی بی رویا چه چیزی بوده است

وزیر دفتری گفت: من ترجیح می دادم که کاملترین نسخه ممکن فیلم نمایش داده گردد تا اینکه جعل یا تعدیلی در آن رخ دهد و متنی به آن اضافه گردد.

26 اسفند 1400

زندگی در طبیعت، نروژ را به یکی از شادترین کشورهای دنیا تبدیل کرده است؟ (قسمت دوم)

طبیعت بخشی جدایی ناپذیر از زندگی مردم نروژ است و به همین دلیل گفته می شود که Friluftsliv (زندگی در طبیعت) نقش مهمی در شادبودن مردم این خطه از اروپا ایفا می کند.

17 اسفند 1400

افزایش سن بازنشستگی منتفی شد

یک عضو کمیسیون تلفیق لایحه 1401 گفت که این کمیسیون با بند د تبصره 20 لایحه بودجه 1401 درباره افزایش سن بازنشستگی مخالفت کرد.

11 اسفند 1400

تور ارمنستان: جمهوری آذربایجان 8 نظامی ارمنستانی را آزاد کرد

به گزارش خبرنگاران به نقل از خبرگزاری آناتولی، جمهوری آذربایجان امروز دوشنبه از آزادی و بازگرداندن 8 نظامی ارمنستان به کشورشان اطلاع داد.

7 اسفند 1400

تور عمان ارزان قیمت: امیرعبداللهیان راهی عمان شد

حسین امیر عبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان صبح روز دوشنبه برای ملاقات و تبادل نظر با مقامات عمانی تهران را به مقصد مسقط ترک کرد.

5 اسفند 1400

ممنوعیت سفر از کدام کشورها به ایران ادامه دارد؟

معاون گردشگری پس از به روز رسانی مصوبه ستاد ملی کرونا، از لغو محدودیت سفر از کشورهای همسایه به ایران اطلاع داد و گفت: ممنوعیت سفر از 10 کشور به ایران همچنان ادامه دارد.

3 اسفند 1400

بازگشت به پنج رود، تلاشی مفید در شناخت برهه ای از زندگی رودکی است، وقتی خارجی ها از پدر شعر فارسی می نویسند

به گزارش خبرنگاران، پنجم دی ماه مصادف با سالروز تولد ابوعبدالله جعفر بن محمد بن حکیم بن عبدالرحمن بن آدم متخلص به رودکی، نخستین شاعر مشهور پارسی است؛ شاعری رنج دیده که شعارش توجه به بی وفایی دنیا، غنیمت شمردن فرصت، شادی و شادنوشی بود. از تمام آثار رودکی...

28 بهمن 1400

علیرضا زندوکیلی سرپرست کتابخانه های عمومی استان تهران شد

به گزارش خبرنگاران ، به نقل از روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان تهران؛ آیین تکریم مدیرکل کتابخانه های عمومی استان تهران هادی ناصری و معارفه سرپرست کتابخانه های عمومی استان تهران علیرضا زندوکیلی ظهر امروز، شنبه 4 دی ماه در سالن جلسات اداره...

25 بهمن 1400

ناگزیر از ایجاد پارک های سلامت هستیم ، تعریف 6 محور برای پیشرفت پارک ها

رئیس دفتر توسعه فناوری سلامت وزارت بهداشت گفت: ناگزیر از ایجاد پارک های سلامت هستیم. اگر به سمت پارک های فناوری حرکت نکنیم، نمی توانیم بهره مناسبی از این پتانسیل ایجاد شده ببریم .

17 بهمن 1400

تأکید بر تزریق دز یادآور واکسن کرونا برای مقابله با سویه اومیکرون

در جلسه کمیته تخصصی کرونا به ریاست معاون اول رئیس جمهور بر تزریق دز یادآور واکسن کرونا برای مقابله با سویه اومیکرون تأکید شد.

16 بهمن 1400

پرستار بیکار نداریم، امکان فعالیت گسترده برای پرستاران وجود دارد

خبرگزاری خبرنگاران- معاون پرستاری وزیر بهداشت با بیان اینکه امکان فعالیت گسترده در عرصه سلامت و بهداشت در سطح جامعه برای پرستاران وجود دارد، گفت: در ایران هر پرستار به جای دو نفر کار می نماید.

4 بهمن 1400
تعداد: (450)