اخبار سیاسی

معرفی بهترین راستا های پیاده روی اربعین

هر سال جمعیت زیادی اشتیاق دارند که در ایام اربعین با پای پیاده جهت نجف تا کربلا را برای زیارت امام حسین (ع) و حضرت ابوالفضل العبّاس (ع) طی نمایند اما بهترین جهت پیاده روی اربعین کدام است ؟ با خبرنگاران همراه باشید تا با بهترین جهت های پیاده روی اربعین…

29 مهر 1399

عرضه 4000 عنوان کتاب خارجی در باغ کتاب، بودجه ای برای توسعه این بخش نداریم

خبرنگاران ، مجموعه باغ کتاب تهران به عنوان بزرگترین فروشگاه کتاب در ایران از سال 1398 به عرضه کتاب های خارجی بیش از گذشته توجه نموده است؛ در حال حاضر نزدیک به 4000 عنوان کتاب به زبان و در حوزه های مختلف وجود دارد. محسن جلالی، مدیرعامل باغ کتاب تهران و موسسه...

28 مهر 1399

خبرنگاران تاکید ایران و روسیه بر تداوم همکاری های هسته ای

مسکو - خبرنگاران - سفیر جمهوری اسلامی ایران در فدراسیون روسیه و نیکولای اسپاسکی معاون امور بین الملل شرکت دولتی روس اتم ضمن دیدار و گفت وگو در مسکو بر تداوم و گسترش همکاری ها تاکید کردند.

27 مهر 1399

واکنش روسیه به اتهامات دولت آلمان در رابطه با شرایط ناوالنی

سخنگوی وزارت خارجه روسیه معتقد است، اظهارات دولت آلمان درباره شرایط آلکسی ناوالنی (وبلاگ نویس مخالف روس)، یکی دیگر از اقدامات اطلاعاتی علیه مسکو است و اتهامات وارده بدون ارائه هیچ دلیل و مدرکی مطرح شده است.

26 مهر 1399

خبرنگاران آتش بس و اثبات حقانیت ایران در جنگ تحمیلی

تهران- خبرنگاران- جنگ تحمیلی از دیدگاه کارشناسان علوم سیاسی و نظامی یکی از مهم ترین و بزرگ ترین برخوردهای نظامی دوران معاصر به شمار می رود که با تهدید امنیت و صلح جهانی و منطقه ای، پیامدهای منفی بسیاری را بر ملت های ایران و عراق تحمیل کرد. جنگی که صدام...

20 مهر 1399

مبلغ مقرری بیکاری کارگران آسیب دیده از کرونا اعلام شد

وزیر کار درباره بیمه بیکاری کارگرانی که به خاطر کرونا به صورت اجباری بیکار شدند گفت: این کارگران طبق مصوبه ستاد ملی کرونا به میزان 55 درصد حداقل مزد کارگران به علاوه 5 درصد برای هر سر عائله دریافت می کنند.

17 مهر 1399

حمایت سناتور تندروی آمریکایی از تصمیم دولت ترامپ علیه ایران

تد کروز از تصمیم دولت ترامپ برای بازگرداندن تمامی تحریم های شورای امنیت علیه ایران حمایت کرد.

16 مهر 1399

کرونا در اروپا، از افزایش چشمگیر آمار مبتلایان روزانه تا کناره گیری وزیر ایرلندی به دلیل نقض محدودیت ها

جدیدترین اخبار کرونایی در اروپا حاکی از آن است که آمار مبتلایان روزانه در بسیاری کشورهای مهم اروپایی افزایش چشمگیری داشته و وزیر کشاورزی ایرلند هم بر اثر نقض محدودیت ها از سمت خود استعفا داد.

15 مهر 1399

وعده پامپئو درباره تحریم بلاروس و هشدار به روسیه

وزیر امور خارجه آمریکا ضمن ممکن دانستن اعمال تحریم یا توقف فروش محصولات نفتی به بلاروس، تهدید کرد که در صورت تأیید مسئله توطئه با طالبان (برای کشتن آمریکایی ها در افغانستان)، روسیه بهای سنگینی باید بپردازد.

15 مهر 1399

واگذاری سرخابی ها مثل سکه ای است که 50 میلیون قیمت بگذاریم بعد بگویم کسی نمی خرد!

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: داستان واگذاری سرخابی ها مثل این می ماند که سکه طلا را 50 میلیون تومان قیمت گذاری کنند بعد قسم حضرت عباس بخورند که ما می خواهیم بفروشیم، اما کسی نمی خرد.

11 مهر 1399

نقش سعد الجبری در اجبار بن سلمان به پذیرش خواسته های آمریکا

محمد بن سلمان در ازای سکوت ترامپ در برابر اسرار الجبری از جنایات آل سعود چاره ای جز پذیرش خواسته های آمریکا را ندارد و این امر بن سلمان را میان گزینه بد و بدتر قرار داده است.

11 مهر 1399

خبرنگاران مشارکت 127 کشور در جشنواره بین المللی حرکت

تهران-خبرنگاران- معاون فرهنگی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: 100 دانشگاه در جشنواره حرکت مشارکت کردند و 30 هزار اثر در بخش بین المللی به ثبت رسید که این آثار از 127 کشور ارسال شده است.

8 مهر 1399

رئیس شورای اروپا هم به لبنان می رود

به گزارش خبرنگاران، شارل میشل رئیس شورای اروپا در حساب کاربری خود در توئیتر گفت که قرار است شنبه هفته آینده برای آنالیز خسارات ناشی از انفجار بیروت به این شهر سفر کند.

6 مهر 1399

نماینده ویژه ترامپ در امور ایران استعفا می دهد، آبرامز جانشین هوک

به گزارش خبرنگاران، برایان هوک نماینده ویژه وزارت خارجه آمریکا در امور ایران به روزنامه نیویورک تایمز اعلام نموده که از سمت خود کناره گیری خواهد کرد.

5 مهر 1399

استخدام پذیرفته شدگان در دانشگاه فرهنگیان از بدو تحصیل

خنیفر گفت: پذیرفته شدگان در دانشگاه فرهنگیان از بدو تحصیل، استخدام می شوند.

4 مهر 1399

روزنامه روسی: حل بحران افغانستان تنها از طریق همکاری های منطقه ای ممکن است

یک نشریه روسی نوشت که بحران افغانستان تنها از طریق همکاری کشورهای منطقه حل می شود و افزود که مسکو پس از خروج آمریکا از افغانستان باید سیاستش را در قبال افغانستان معین کند.

1 مهر 1399

راه طولانی آموزش فنی و حرفه ای برای تامین احتیاج بازار کار

ششم مردادماه، به عنوان روز ملی کارآفرینی و آموزش های فنی حرفه ای در تقویم انتخاب شده است؛ روزی که شاید بار دیگر پیوند کسب وکارها با آموزش فنی و تکنولوژی مورد تاکید قرار گرفته و آموزش فنی وحرفه ای به عنوان تکمیل کننده نظام آموزشی موردتوجه است.

29 شهریور 1399

پیشنهاد جداسازی دانش آموزان افغان بدلیل فرهنگ و آداب متفاوت بود ، رسانه های خارجی اشتباه می کنند

کننده شاهین شهر در مجلس گفت: این اتفاق این طوری است که من متذکر شدم که هم دانش آموزان افغانستانی و هم ایرانی بتوانند طبق آداب و رسوم و فرهنگ خود تحصیل کنند و آن طوری نیست که رسانه های خارجی بازگو می کنند.

29 شهریور 1399

آذری: مدیر وزارت ورزش گفت در فوتبال دخالت نمی کنم، اما پیگیر حل مسائل استقلال و پرسپولیس بود

مدیرعامل باشگاه فولاد خوزستان گفت: 75 تا 80 درصد طرفداران فوتبال به جز تیم شهر خود، طرفداران استقلال و پرسپولیس هستند.

26 شهریور 1399

حضور یک شخصیت نظامی در هواپیمای ماهان صحت دارد؟

برخلاف بعضی برآورد ها و شایعات، هیچ شخصیت سیاسی یا نظامی در هواپیمای ماهان حضور نداشته است.

25 شهریور 1399
تعداد: (268)