شرایط دریافت وام بدون ضامن

به گزارش مجله سویگل، خبرگزاری خبرنگاران-دبیر شورای هماهنگی بانک های دولتی گفت: اگر فردی بدهی، قسط معوق و چک برگشتی نداشته باشد، در سامانه اعتبارسنجی رتبه بندی می شود و بانک می تواند تا سقف 60 درصد حقوق فرد را برایش ایفای تعهد کند.

شرایط دریافت وام بدون ضامن

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران به نقل از ایبنا؛ آقای علیرضا قیطاسی با بیان اینکه تسهیلات خرد، نیازِ به حق مردم است که باید به این حق برسند، اضافه نمود: به تازگی نیز طبق دستور رئیس جمهور و وزیر اقتصاد مبنی بر تسهیل پرداخت وام، بانک ها براساس آمادگی که از قبل داشتند شرایط جدیدی را در دستور کار قرار دادند. البته که بانک ها تسهیلات خرد را طبق روال گذشته پرداخت می کردند و به فکر آسان سازی فرآیند ها بودند.

وی گفت: در حال حاضر براساس دستورالعمل بانک ها، در گام نخست اعطای تسهیلات برای حقوق بگیران اعم از کارکنان شاغل و بازنشسته سازمان های دولتی و بخش خصوصی را خواهیم داشت که این افراد می توانند به بانک ها مراجعه کنند تا براساس منابعی که بانک ها دارند تسهیلات مورد نیاز خود را دریافت کنند. ضمن اینکه منابع بانک ها نامحدود نیست و انتظار داریم مردم عزیز براساس نیاز درخواست وام داشته باشند؛ چرا که در ماه های پایانی سال قرار داریم و بانک ها با محدودیت منابع روبرو می شوند.

دبیر شورای هماهنگی بانک های دولتی اضافه نمود: وقتی متقاضی مشمول شرایط مورد نظر، مسئله ای در پرداخت اقساط وام های گذشته، بدهی معوق و چک برگشتی نداشته باشد در سامانه اعتبارسنجی رتبه بندی می شود و بانک می تواند تا سقف 60 درصد حقوق فرد را برای او ایفای تعهد کند. به عنوان نمونه حتی اگر فردی ضامن فردی دیگر شده باشد با قسط وامی که خودش دارد باید مجموعا 60 درصد حقوق دریافتی اش بشود. به هر حال هرچند سقف پرداخت این نوع وام 100 میلیون تومان است، اما اینطور نیست که همه بتوانند 100 میلیون تومان را دریافت کنند.

قیطاسی با تاکید بر نظارت بر مصرف تسهیلات از طریق بانک ها گفت: 12 بانک عضو شورای هماهنگی، دستورالعمل های خود را صادر کرده و بر روی سایت قرار داده اند. اراده بانک ها این است که نیاز مردم به ویژه در خصوص تسهیلات خرد را تسهیل کنند و همه تعامل خود را در این راستا خواهند داشت.

دبیر شورای هماهنگی بانک های دولتی در پایان تاکید کرد: از دستگاه های متولی که شخص متقاضی، حقوق خود را از آنجا دریافت می کند نیز انتظار داریم که گواهی کسر اقساط صادر شده شرط نداشته باشد تا زمان مراجعه به بانک با مشکل روبرو نشوند. ضمن اینکه گواهی که صادر می کنند باید تا تاریخ تسویه وام، تعهد پرداخت وام را تقبل کند.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 15 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 15 اردیبهشت 1401 گردآورنده: soiigle.ir شناسه مطلب: 1987

به "شرایط دریافت وام بدون ضامن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرایط دریافت وام بدون ضامن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید