احداث 11 مجتمع و شهرک گلخانه ای در خوزستان

به گزارش مجله سویگل، خبرنگاران/خوزستان مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی خوزستان از احداث 11 مجتمع و شهرک گلخانه ای در استان اطلاع داد.

احداث 11 مجتمع و شهرک گلخانه ای در خوزستان

محمد حسنی نسب در گفت وگو با خبرنگاران، اظهار کرد: فرایند رو به رشد جمعیت، کمبود منابع طبیعی و تغییر شیوه مصرف باعث شده بخشی از بستر کشت سبزی و صیفی از فضای باز به گلخانه تغییر یابد و خوزستان با توجه به شرایط اقلیمی یکی از استان های هدف کشور در این زمینه است.

وی اضافه کرد: امکان فراوری محصول خارج از فصل در گلخانه های خوزستان با هزینه و انرژی بسیار پایین، تاثیر مثبتی بر تنظیم بازار کشور دارد و باید اهتمام بیشتری در تامین اعتبار و پرداخت تسهیلات به پروژه های گلخانه ای داشته باشیم.

مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی خوزستان با بیان اینکه سطح گلخانه های خوزستان در سال 98 حدود 698 هکتار است، توضیح داد: سال گذشته 87 هزار و 500 تن محصولات گلخانه ای و قارچ خوراکی و 128 میلیون شاخه گل و گیاهان زینتی در گلخانه های خوزستان فراوری شد و امیدواریم سال جاری نیز شاهد رشد محصولات فراوریشده در استان باشیم.

حسنی نسب از احداث 11 مجتمع و شهرک گلخانه ای در خوزستان اطلاع داد و گفت: کار زیرساخت این مجتمع ها به اتمام رسیده و منتظر بهره برداری این مجتمع ها هستیم. ایجاد این 11 مجتمع و شهرک گلخانه ای می تواند نقش بسیار موثری در افزایش فراوریات گلخانه ای در خوزستان داشته باشد.

وی اضافه کرد: سال جاری توسعه حدود 200 هکتاری گلخانه های خوزستان در برنامه است و تا به امروز 163 پروانه ساخت برای 117 هکتار صادر شده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 16 آذر 1399 بروزرسانی: 16 آذر 1399 گردآورنده: soiigle.ir شناسه مطلب: 1259

به "احداث 11 مجتمع و شهرک گلخانه ای در خوزستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "احداث 11 مجتمع و شهرک گلخانه ای در خوزستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید