استفاده از ربات ها برای بسته بندی لوازم پزشکی بیمارستان ها

به گزارش مجله سویگل، شرکت رباتیکس آی ای ام(IAM Robotics) اخیرا در حال توسعه ربات هایی است که می توانند لوازم پزشکی مورد نظر را از جعبه ها پیدا نموده و آنها را برای ارسال به بیمارستان بسته بندی نمایند.

استفاده از ربات ها برای بسته بندی لوازم پزشکی بیمارستان ها

به گزارش خبرنگاران و به نقل از پی جی، این شرکت مستقر در لارنسویل اخیراً با شرکت آمریکایی و چندملیتی فعال در زمینه ارائه تجهیزات پزشکی، داروسازی جانسون و جانسون همکاری نموده است و در حال کار برای فراوری دستگاهی است که می تواند به راحتی همانند انسان ها یک لیست داشته باشد و تک تک کالای مورد نظر خود را از جعبه ها برداشته و بسته بندی کند.

به گفته تام گالوزو(Tom Galluzzo) مدیر عامل و موسس این شرکت، ارتقای نرم افزار ربات ها به منظور بهبود کارایی آنها در انبارها است که این موضوع سبب می گردد یک بار دیگر از دوش انسان ها برداشته گردد. این ربات ها برای کار به ویژه در انبارهای جانسون و جانسون، جایی که تجهیزات پزشکی مانند کیت بخیه و اندام مصنوعی توسعه داده می شوند بسیار مناسب هستند زیرا ربات ها می توانند سریع ابزارهای مناسبی که بیمارستان برای درمان و جراحی بیماران سفارش داده را به راحتی پیدا و بسته بندی نمایند.

به عنوان مثال برای بیماران بخش تروما، شرکت جانسون و جانسون حدود یک ساعت فرصت دارد تا کالا یا ابزار مناسب را به بیمارستان منتقل کند زیرا بعضی از بیماران در شرایط بحرانی هستند و می بایست کالا سریع انتخاب شده و بسته بندی گردد.

مایکل استرانگ(Michael Strong) مدیر ارشد، بینش و نوآوری شرکت جانسون و جانسون گفت: یکی از بزرگترین خطراتی که اکنون ما با آن روبرو هستیم عدم حضور و غیبت نیروی انسانی به دلیل بیماری کووید-19 برای کار در چنین مکان هایی است. بنابراین به کارگیری ربات های سیار مستقل به معنای این است که هنگام غیبت کارمندان به دلیل بیماری ربات ها می توانند در انبار کار نمایند.

آقای استرانگ گفت: چشم انداز بلند مدت ما این است که سریعا تجهیزات پزشکی را به بیمارستان برسانیم تا هرگز یک عمل جراحی به دلیل دیر رساندن تجهیزات دیر انجام نگردد.

آقای گالوزو گفت: از زمان راه اندازی شرکت در سال 2012، این شرکت شامل 52 کارمند بوده است و سرمایه آن 23 میلیون دلار است و از آن موقع تا به امروز ربات های بسیاری برای بخش های خرده فروشی، فراوری و مراقبت های بهداشتی توسعه داده است. به گفته توسعه دهندگان این ربات ها با هر بار شارژ می توانند 10 الی 20 ساعت کار نمایند. جدیدترین مدل این ربات ها که این شرکت در بهار سال جاری عرضه خواهد نمود می توانند با سرعت پنج مایل در ساعت (هشت کیلومتر در ساعت) حرکت نمایند. ربات ها می توانند با استفاده از وای فای با دیگر ربات ها و انسان ها ارتباط برقرار نمایند.

اگر مسئله ای پیش بیاید(محصولی گم گردد ، قفسه خالی باشد یا ربات کالایی را بیاندازد) این ربات ها دارای ویژگی به نام به من یاری کنید هستند که به انسان ها اطلاع می دهند که به یاری آنها بروند. برای یاری به ربات ها در یادگیری و شناسایی کالاها این شرکت از دستگاهی به نام Flash استفاده می نماید که این دستگاه از هر محصول تصویری را ثبت می نماید و جزییات هر محصول را ضبط و جمع آوری می نماید. به عنوان مثال اگر محصولی بسیار سنگین است به ربات گفته می گردد تا ربات نیروی خود را برای بلند کردن آن تنظیم کند.

آقای گالوزو گفت: با استفاده از ماشین های جدید، یک کارمند جعبه را برش می دهد و بقیه کارها را ربات انجام می دهد. ربات نیز باید در خصوص نحوه دریافت کالاها به صورت دقیق عمل کند و مراقب باشد که کالا آسیب نبیند.

وی گفت: امیدواراست بتوانند طی دو یا سه سال آینده انبارهای بدون لمس(touchless) وجود داشته باشند که در آن تنها ربات ها کار می نمایند که در آن صورت تعداد اثر انگشت انسان روی محصولات تقریبا صفر خواهد بود.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 3 دی 1399 بروزرسانی: 3 دی 1399 گردآورنده: soiigle.ir شناسه مطلب: 1296

به "استفاده از ربات ها برای بسته بندی لوازم پزشکی بیمارستان ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استفاده از ربات ها برای بسته بندی لوازم پزشکی بیمارستان ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید