اسلامی: مردم به زودی نتایج پیشرفت هسته ای را مشاهده می نمایند

به گزارش مجله سویگل، رییس سازمان انرژی اتمی ایران عصر روز یکشنبه 5 دی ماه 1400 پس از جلسه هیأت دولت و در آستانه سالگرد شهادت شهید مصطفی احمدی روشن، با خانواده این شهید صنعت هسته ای ملاقات و در مورد اقدامات و ویژگی های شهید، فعالیت های کاری و علمی اعضای خانواده و برنامه های سازمان برای عمومی سازی دستاوردهای متعدد و پرمزیت صنعت هسته ای گفت وگو کرد.

اسلامی: مردم به زودی نتایج پیشرفت هسته ای را مشاهده می نمایند

به گزارش خبرنگاران، محمد اسلامی معاون رییس جمهور با تاکید بر اینکه هر چه داریم از شهدا داریم و شهدا چراغ راه ما هستند، گفت: سازمان مزین به خون شهدای والامقامی است که افتخار داریم در راه آنها قدم برمی داریم. این شهدا به دست ایادی استکبار و دشمنان این ملت به شهادت رسیدند که هدفشان متوقف کردن صنعت هسته ای ایران بوده است. آنها طی سال های پس از پیروزی انقلاب اسلامی بخصوص در دهه اخیر با تهدید و تطمیع سعی نموده اند افراد موثر هسته ای را از کشورمان بگیرند. در سال های گذشته پیروز شدند بخشی از اهداف پلید خود را به ثمر برسانند و این توطئه را با به شهادت رساندن شش شهید والامقام صنعت هسته ای از جمله شهید احمدی روشن عملی کردند.

وی هدف مهم شهداء هسته ای را ارتقاء قابلیت کشورمان در حوزه فناوری هسته ای و ایجاد و توسعه این فناوری بر شمرد و گفت: به لطف الهی راه شهداء ادامه دارد. امشب خدمت این خانواده عزیز رسیدیم تا به ایشان اعلام کنیم راه احمدی روشن و راه شهداء هسته ای ادامه دارد.

رییس سازمان انرژی اتمی به اولین اقدام پس از ورود به سازمان انرژی اتمی اشاره نمود و گفت: در اولین روز ورود تنها کاری که انجام دادم تماس تلفنی با خانواده شهدا بود. به آنها عرض ادب و ادای احترام کردم و اجازه گرفتم کارم را در سازمان آغاز کنم. از آنها خواستم به من یاری و دعا نمایند تا ان شاء الله بتوانیم این بار سنگین را به مقصد برسانیم و این جهت سختی که در پیش داریم را بتوانیم طی کنیم. امروز صنعت هسته ای از افتخارات و دستاوردهای بزرگ انقلاب اسلامی و جمهوری اسلامی است و همه وارث این ثروت بزرگ هستیم. همه مدیون خون این شهداء عزیز هستیم و با حضور در منزل خانواده شهدا تجدید میثاق می کنیم.

وی اضافه نمود: ان شاء الله بتوانیم با عنایت خداوند متعال و کوشش روزافزون همکارانمان، تعالی و پیشرفت صنعت هسته ای را بویژه در عرصه های گوناگونی که در زندگی مردم تاثیر دارد، روزافزون کنیم و سرعت بدهیم که بزودی مردم نتایجش را مشاهده می نمایند.

در این رویداد پدر معزز شهید احمدی روشن در بخشی از سخنانش گفت: به ضرس قاطع عرض می کنم دولت سیزدهم دولتی انقلابی و پرتحرک است و اعضای دولت نیز همین ویژگی را دارند. ان شاء الله کشورمان را به برکت خون شهدای عزیزی که در این راه دادیم، پیش خواهند برد.

وی در ادامه با بیان اینکه پیشتر مواردی را تلفنی به مهندس اسلامی تاکید نموده اند، گفت: ریاست محترم سازمان قول هایی داده اند که به لطف خدا تابحال مقداری از آنها صورت گرفته اند.

وی در انتها ضمن قدردانی از رییس سازمان انرژی اتمی، اضافه نمود: جناب مهندس اسلامی اگر کاری انجام داده برای دل ما نبوده است بلکه برای پیشبرد آرمان ها و اقتدار نظام مقدس جمهوری اسلامی بوده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 13 بهمن 1400 بروزرسانی: 13 بهمن 1400 گردآورنده: soiigle.ir شناسه مطلب: 1901

به "اسلامی: مردم به زودی نتایج پیشرفت هسته ای را مشاهده می نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اسلامی: مردم به زودی نتایج پیشرفت هسته ای را مشاهده می نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید