افزایش تظاهرات کرونایی در اتریش همزمان با شیوع بیشتر در اروپا

به گزارش مجله سویگل، در بحبوحه شیوع مجدد کرونا در اروپا، اعتراضات علیه محدودیت های کرونا بعضی کشورهای این قاره از جمله هلند و اتریش را فرا گرفت.

افزایش تظاهرات کرونایی در اتریش همزمان با شیوع بیشتر در اروپا

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران،در بحبوحه شیوع مجدد کرونا در اروپا، اعتراضات علیه محدودیت های کرونا برخی کشورهای این قاره را فرا گرفت.

به نوشته روزنامه انگلیسی زبان نشنال چاپ امارات، هزاران نفر روز شنبه در شهر وین مرکز اتریش تجمع کردند تا در اعتراض به تعطیلی سه هفته ای بیشتر مغازه ها، رستوران ها، اماکن ورزشی و موسسات فرهنگی تظاهرات نمایند. یک دستور نو در این کشور که برای فوریه برنامه ریزی شده است، افراد واکسینه نشده را از شرکت در عرصه های مختلف زندگی عمومی منع می نماید.

سرویس اطلاعات داخلی اتریش هشدار داده که معترضان ممکن است پس از فراخوان برای اقدام در گروه های رسانه های اجتماعی ضد واکسن، اقدام به ورود به بیمارستان ها نمایند.پلیس وین از تظاهرنمایندگان خواسته در خانه بمانند و هشدار داد که بیش از 1300 مامور پلیس در خیابان ها حضور خواهند داشت.

حزب پوپولیست آزادی اتریش روزها است که راهپیمایی روز شنبه را تبلیغ می نماید. این تظاهرات پس از آن برنامه ریزی شد که دولت تدابیری را برای افراد غیر واکسینه شده ارائه کرد.

موارد روزانه کووید-19 در اتریش در این ماه به سطح بی سابقه ای رسیده است. مرگ و میرها، اگرچه افزایش چندانی نداشته ، اما بالاترین مقدار از زمستان گذشته است. بنابر اعلام سازمان بهداشت جهانی، در حال حاضر شهر سالزبورگ در اتریش بالاترین مقدار کووید هفت روزه را در اروپا در فت رزو اخیر دارد.

در آلمان نیز لوتار ویلر رئیس موسسه بهداشت عمومی آلمان، به شبکه خبری دی پی ای گفت که برای جلوگیری از افزایش عفونت ها باید به سرعت تماس های بین شهروندان در سراسر کشور کاهش یابد. وی بعلاوه خواهان تسریع در واکسیناسیون شد.

حدود 68 درصد از آلمانی ها و 65 درصد از اتریشی ها به طور کامل برابر کووید-19 واکسینه شده اند، که کمتر از سطحی است که تصور می گردد ایمنی جمعی برابر ویروس ایجاد می نماید. آنها از همسایگانی مانند فرانسه و ایتالیا عقب هستند، اما سطح واکسیناسیون در اروپای شرقی حتی بسیار کمتر است به طوریکه در جمهوری چک 59 درصد و بلغارستان 24 درصد واکسینه شده اند.

شیوع نو کرونا در سطح بی سابقه ای قرار گرفته است و برخی کشورها از جمله آلمان، جمهوری چک و یونان در حال محدود کردن افراد واکسینه نشده هستند، زیرا خدمات بهداشتی به حدبیشتر رسیده است. در هلند نیز تظاهرات ضد محدودیت های کرونا آدینه شب به خشونت کشیده شد. این تظاهرات خشونت آمیز در روتردام به علت محدودیت های ویروسی هلند شروع شد. پلیس تیرهای هشدار دهنده شلیک کرد و جمعیت را با ماشین آب پاش متفرق کرد. دستکم هفت مجروح گزارش شده است.

خبرگزاری فرانسه نیز در این باره گزارش داد که دود ناشی از خودروی سوخته پلیس و آتش سوزی های دیگر نقاطی از شهر را پر نموده بود و آثار ده ها دوچرخه شکسته در شهر دیده می شد. پلیس ضد شورش با سپر و باتوم در حال راهنمایی گروهی از مردم در منطقه تظاهرات بود. افسران اسب سوار و خودروهای ون در خیابان ها گشت می زدند. پلیس برای جمع آوری برخی از شواهد خیابان هایی را بست. آنها بعلاوه دسترسی به برخی از مراکز و ساختمان ها را محدود یا ممنوع کردند.

ص

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 24 دی 1400 بروزرسانی: 24 دی 1400 گردآورنده: soiigle.ir شناسه مطلب: 1880

به "افزایش تظاهرات کرونایی در اتریش همزمان با شیوع بیشتر در اروپا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش تظاهرات کرونایی در اتریش همزمان با شیوع بیشتر در اروپا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید